Žebříček CS:GO týmů

HLTV.org ve spolupráci s EGB.com každý měsíc vydává a aktualizuje žebříček nejepších týmů na světě ve hře Counter Strike: Global Offensive. Pojďme se společně podívat na ten říjnový.

Kdo se stal nejlepším týmem pro měsíc říjen?

Kdo se stal nejlepším týmem pro měsíc říjen? FOTO: ESL

Říjen byl pro kompetitivní týmy velmi náročný. Z těch největších turnajů se uskutečnil například EPICENTER: Moscow a ESL Pro League Season 4 Finals v São Paulu, které lákaly vysokým prize poolem a týmy tak měly o co soupeřit. Uskutečnily se i menší turnaje, jako třeba ESWC 2016 a WESG Evropská a CIS online kvalifikace.

Vraťme se ještě k srpnu. V něm se odehrálo spoustu přestupů, jako třeba Aleksi "allu" Jalli a jeho příchod do týmu FaZe nebo Aleksand "s1mple" Kostyliev a jeho přesun do Na´Vi. Nesmíme také opomenout jeden z největších přesunů historie, a tím je prohození hráčů mezi Fnatic a GODSENT. V září týmy testovali své nové sestavy na eventech jako SL i-League StarSeries Season 2 finals a ESL One New York. Týmy jako Astralis a EnVyUs si své sestavy ještě ponechaly.

img-responsive

Na´Vi si došli pro vítězství na ESL One New York | foto: ESL

Nyní se uskutečnila další vlna změn, kdy se týmy snaží doladit své CS:GO sestavy před velmi očekávaným ELEAGUE Majorem v Atlantě. Mezi největší změny patří asi prohození Freddyho "KRIMZ" Johanssona spolu s Jonasem "Lekr0" Olofssonem, kteří se vrátili zpět do svých původních týmů. Astralis si následně přivedli Lukase "gla1ve" Rossandera, FaZe přišli s novým IGL ve formě Finna "karrigan" Andersena, mousesports našli náhradu za Tomáše "oskar" Šťastného v podobě Christiana "loWel" Garcii a nakonec EnVyUs vyměnili Timothého "DEVIL" Démolona za Christopha "SIXER" Xia.

Tato perioda přestupů a neustálých změn přináší nejistotu. Tento měsíc nebyly žádné turnaje vyhrány stejným týmem dvakrát za sebou, dohromady je to celkem sedm turnajů, které měly pokaždé jiného vítěze. Historicky se jedná o nejdelší takovouto sérii a proto se nedá určit jednoznačně nejlepší tým v tomto žebříčku.

A podle čeho je vlastně tento žebříček poskládán? Započítávají se úspěchy týmů v uplynulém roce, forma v posledních dvou měsících a výsledky týmů na offline eventech za poslední tři měsíce. Tým si musí udržet jádro alespoň třech hráčů, aby mu body nebyly vynulovány.

Nejlepších 30 týmů za měsíc říjen naleznete níže:

img-responsive

Tabulka nejlepších týmů pro měsíc říjen | foto: Reprofoto HLTV

Pokud vás zajímají důvody, proč byly týmy zařazeny zrovna v tomto pořadí, neváhejte a navštivte stránky HLTV, kde najdete i podrobný popis prvních patnácti týmů v tabulce. Jaký máte na tento žebříček názor? Souhlasíte s ním, nebo podle vás na první místo patří někdo jiný?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Žebříček CS:GO týmů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.