Natus Vincere vyhráli ESL One New York

Natus Vincere skončili na prvním místě v turnaji ESL One New York, kde ve velmi napínavém finále porazili Virtus.pro 2:1 na mapy, a to konkrétně 3:16 Cobblestone, 16:8 Train a 19:17 Mirage.

ESL One New York

ESL One New York FOTO: Reprofoto YouTube

Virtus.pro v grandfinále začali ve velkém stylu. Paweł "byali" Bieliński odstartoval jejich první polovinu na Cobblestonu za teroristy hned čtyřmi fragy a vyhraným 1v1 v pistolovém kole, následován clutchem v podáníFilip "NEO" Kubski v šestém kole. Po jednoznačném nástupu vedli Virtus.pro 6:0.

Proti však byl Ladislav "GuardiaN" Kovács, který třemi fragy zařídil svému týmu první kolo. Bohužel pro Na´Vi, jejich první kolo se na dlouhou dobu stalo i jejich posledním. Veškeré naděje na snížení rozdílu totiž zhatil Janusz "Snax" Pogorzelski,který v 1v3 situaci zachoval chladnou hlavu a předvedl famózní hru. Dominace Virtus.pro pak pokračovala až do konce první poloviny.

Na´Vi začali druhé pistolové kolo velmi dobře, v situaci 4v1 měli výhru téměř jistou. To by však nesměl být jediný žijící člen právě Snax, který ve svém životním výkonu předvedl nádherné čtyři headshoty a Virtus.pro tak vyhráli obě pistolová kola. Na´Vi dokázali vyhrát hned kolo další, v pořadí již třetí. Pak se však probudil k životu Wiktor "TaZ" Wojtas, který znovu v situaci 1v3 dokázal kolo otočit a Virtus.pro si tak odnesli jednoznačnou výhru na první mapě 16:3.

img-responsive

Virtus.pro nastupují ke svému poslendímu zápasu v New Yorku | foto: Reprofoto YouTube

 Na´Vi však dokázali tuto obrovskou porážku na první mapě akceptovat a do druhé mapy nastoupili jako vyměnění, kdy se rychle dostali do vedení 5:1. Virtus.pro vypadali na CT straně dost ztraceně. Za již zmíněného stavu prohráli další kolo s úplným nákupem, po kterém se rozhodli pro force buy, ale nevyšlo ani to, prohráli znovu, a Na´Vi sebralo dalších pět kol za sebou.

Zbývající čtyři kola si mezi sebou týmy rovnoměrně rozdělili, a první polovina tak skončila 12:3 ve prospěch Na´Vi. Virtus.pro prohráli i následující pistolové kolo, ale díky byalimu a jeho čtyřem fragům s deagle se Virtus.pro dostali na skóre 6:13.

Nicméně, v dalším kole dal Virtus.pro ochutnat vlastní medicínu z první mapy a ve fantasticky sehrané 1v4 situaci získal Aleksandr "s1mple" Kostyliev pro svůj tým velmi důležité kolo pro svůj tým, přičemž zastavil rozjíždějící se momentum polského týmu. Na´Vi dotáhli Train do vítězného konce, s celkovým stavem 16:8, a šlo se na rozhodující mapu.

img-responsive

s1mple se na rozhodující mapě opravdu předvedl | foto: Reprofoto YouTube

První polovina Mirage byla opravdu velmi těsná, o čemž svědčí i i její výsledek, a to 8:7 pro Virtus.pro. Jejich jednokolový náskok byl však hned v dalším pistolovém rozstřelu smazán. Pro s1mpla byla toto jednoznačně nejlepší mapa celé série. Hned tři kola za sebou rozhodl právě on a dostal svůj tým do skvělé pozice k vítězství. Za stavu 8:13 si Virtus.pro dokázali vytvořit převahu, avšak jejich útok byl zastaven Guardianem, který si v 1v3 situaci dokázal poradit.

Virtus.pro se ke konci dokázali vzchopit a individuální hrou, kola jim pomalu naskakovala, až nakonec vyrovnali na 14:14. Na´Vi dokázali tuto sérii proher prolomit a získali tak match point, kdy v dalším kole Ioann "Edward" Sukhariev v situaci 1v3 málem celou sérii ukončil, nicméně Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski svůj tým podržel a za stavu 15:15 se šlo do prodloužení.

V prodloužení zářili hlavně s1mple spolu s Edwardem, kteří sami otočili velmi nepříznivou situaci a vyhráli první kolo. V dalším kole však TaZ dokázal sám proti dvěma soupeřům vyhrát a následně Virtus.pro navázali výhrou posledního kola první poloviny prodloužení. Tím rozhodně úžasná hra Counter Striku neskončila, hned v dalším kole předvedl Guardian tři nádherné fragy a srovnal na 17:17. Následně vše zopakoval a pomohl tak k výhře Na´Vi 19:17 a zisku titulu v New Yorku.

Co na finále říkáte vy? Zvítězil váš oblíbený tým?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Natus Vincere vyhráli ESL One New York

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.