Counter Strike: Global Offensive do konce roku bez Major turnaje

Podle poskytnutých informací z HLTV se hráči a fanoušci CS:GO do konce roku žádného Major turnaje podporovaného Valvem nedočkají. Nejbližší event se očekává až v lednu 2017.

SK Gaming jako vítězové jediného letošního Majoru

SK Gaming jako vítězové jediného letošního Majoru FOTO: ESL

Po třech Major eventech  v letech 2014 a 2015, ESL One Cologne bude letos druhým a také posledním turnajem podporovaným samotným Valvem. Proč tomu tak je? Důvod je zcela jednoduchý. ESL One Cologne byl totiž celkově devátý Major event, takže Valve určitě chystá na desáté "výročí" něco speciálního. O tom svědčí i informace, že Valve rozhodilo sítě mezi většinu organizátorů podobných eventů a na základě odpovědí se pravděpodobně rozhodne, kde se jubilejní desátý Major uskuteční.

Cíl je jasný. Leden 2017 je předběžně stanovený termín, nicméně stále se neví, kdo a hlavně kde bude turnaj organizovat. Spekulace rozvířili v Columbusu. Tamní organizátoři oznámili, že jejich stadion je připravený na další velkou akci. 

Dalším velkým soupeřem je samozřejmě DreamHack, který má na svědomí všechny Major turnaje za minulé tři roky (DH Winter v letech 2013 a 2014 a poté DH Cluj v loňském roce). Letos však vyšli na prázdno. Různé zdroje tvrdí, že do boje se zapojily i organizace jako Eleague, FaceIt, ESL, Starladder, ESWC a mnoho dalších.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Counter Strike: Global Offensive do konce roku bez Major turnaje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.