Preview pro závěrečné boje ELEAGUE

Vyvrcholení prestižní ELEAGUE o největší prize pool v historii Counter-Strike je za dveřmi. Jestli se chcete dozvědět, co nás čeká v semifinále, čtěte dále.

Vysílací studio ELEAGUE

Vysílací studio ELEAGUE FOTO: Reprofoto Twitch

Již během tohoto víkendu proběhnou poslední dva kola ELEAGUE, první ligy ve hře CS:GO, jež byla vysílaná na kabelové televizi (americké TBS). Před více než dvěma měsíci proběhly v Atlantě, kde celý turnaj probíhá, první zápasy základních skupin. Nyní nás čeká vyvrcholení, na které spousta fanoušků včetně mě již netrpělivě čeká. Ve hře o první místo, slávu, krásný pohár a bezmála 400 000 dolarů nám zůstaly z původních dvaceti čtyř pouze čtyři týmy – pojďme si je společně představit a zkusit odhadnout, jak bude semifinále a finále vypadat.

1. semifinále – Fnatic vs Natus Vincere

První semifinálový boj nám nabídne souboj dvou celků, které snad ani není třeba představovat. Dva týmy ze současné elitní světové pětky si to opět rozdají v BO3 a nikdo nemůže pochybovat o tom, že to bude jako vždy skvělá podívaná.

Švédský gigant se musel dříve v roce 2016 vypořádat s absencí jejich největší hvězdy, a přestože se zaskakující wenton zhostil své role se ctí a vedl si obstojně, kvalit Olofa "olofmeistera" Kajbjera nedosáhl a na výsledcích to šlo znát. V současnosti už je ovšem všechno jinak, čtyřiadvacetiletý rodák z Tyresö se vrací do původní formy a začíná mu to pomalu, ale jistě, střílet jako kdysi. Na nedávném majoru sice Fnatic vypjatou semifinálovou bitvu proti americkému týmu Liquid nezvládl, to však nic nemění na tom, že pokud se k olofmeisterovi přidá i skvělý pistol player dennis, mouselifter flusha, přidrzlý sniper JW a clutch master krimz, jejich východoevropští soupeři poznají hotové peklo.

Na druhé straně stojí Natus Vincere - tým z CIS regionu, který má u nás velký zástup fanoušků zejména kvůli Guardianovi, nejúspěšnějšímu slovenskému e-sports hráči vůbec. U jeho jména však visí obrovský otazník, protože je zřejmé, že v poslední době se mu nedaří tak jako na začátku roku, kdy byla jeho pozice nejlepšího snipera na světě nevyvratitelná. Proti Švédům však na jeho bedrech bude ležet obrovské břímě, neboť pokud se Guardian neblýskne v tom nejlepším světle a nechá v tom riflery flamieho a Edwarda samotné, NAVI se ocitnou ve velkých potížích.

Co se týče výběru map, v první fázi očekávám jasný ban na Cache od NAVI, kteří tuto mapu nehrají a jsou známí tím, že jí vždy banují (a navíc je to silná mapa týmu Fnatic). FNC si nejspíš půjdou pro ban na Nuke, který po updatu zatím nehráli v kompetitivním zápase. V druhé fázi bych rád viděl pick Mirage ze strany NAVI, kteří tuto mapu tradičně velmi dobře zvládají a nepatří mezi nejsilnější mapy švédského celku. Pick ze strany FNC tady jde jen velmi těžko odhadnout, ale jelikož se v poslední době NAVI nezdají tak silní na mapě Cobblestone, jako tomu bývalo, myslím si, že s velkou pravděpodobností dojde právě na tuto mapu. Třetí fáze může dopadnout jakkoli, ale pokud bych měl tipovat, mohli bychom jako rozhodující mapu vidět Train.

img-responsive

Olofmeister | foto: Wikimedia Commons

 2. semifinále – Mousesports vs Virtus.pro

Druhé semifinále přinese litý boj mezi německou organizací Mousesports, jejíž celek v poslední době dosahuje lepších a lepších výsledků, a veterány z Virtus.pro. Budeme svědky úžasného zápasu, ve kterém se může stát naprosto cokoli.

S polskými legendami to na začátku letošního roku vypadalo hodně bídně a objevily se dokonce i spekulace o konci jejich éry, o případných změnách v sestavě apod. Poslední týdny však nasvědčují tomu, že nabírají svou ztracenou formu a znovu se stávají týmem, kterému nikdo nechce čelit. Filip "NEO" Kubski, mnohými považovaný za nejlepšího Counter-Strike hráče všech dob, se zdá býti nebezpečný jako nikdy dříve, a když ikona týmu, populární pashaBiceps, o němž kolují řeči, že v kádru zůstává pouze proto, že je známý a oblíbený, nemá problém stát se top fraggerem na serveru, Virtus.pro je týmem, jehož není možno odepisovat ze hry.

Vyzyvatelem pro polský celek bude mnohonárodnostní sestava Mousesports. Tým, který se pomalu, ale jistě, dostává do absolutní špičky, bývá většinou spojován s jediným jménem – devatenáctiletá bosenská superstar Nikola "NiKo" Kovač je bezesporu elitním světovým hráčem, pro mě osobně v současnosti nejlepším vůbec. Nesčetněkrát již dokázal, že ve vypjatých momentech proti ostatním špičkovým týmům zachovává chladnou hlavu a je spolehlivou oporou týmu. Klíčová otázka pro tento výběr je však jasná - dokáží se k němu přidat i ostatní čtyři členové? Sám jsem zvědav na odpověď, zda se ostatní hráči v čele se sniperem chrisJem předvedou a pomohou mu zvrátit výsledek v jejich prospěch.

Pokud se podíváme na výběr map, bude to s druhým zápasem zapeklitější. Virtus.pro se často uchylují k banu na Overpass, nicméně ten není výrazně silnou mapou pro jejich soupeře. Nejlepší mapa pro Mousesports je aktuálně Dust2, na němž však ve čtvrtfinále polský celek celkem jednoznačně porazil Ninjas in Pyjamas, a proto si na této mapě možná věří. Osobně si ale myslím, že budou chtít Dust2 odstranit. Ban ze strany Mousesports nejspíše přijde na Train, který MOUZ nemají až tolik nahraný, a VP na něm patří mezi naprostou elitu. Které mapy uvidíme si však opravdu netroufám odhadovat, pokud bych byl nucen tipovat, řekl bych Mirage ze strany VP a Cache ze strany MOUZ, každopádně si nehodlám hrát na znalého experta a přenechám to pravým odborníkům, zejména Duncanu‘Thorinovi’ Shieldsovi, který je v tomto oboru skutečný mistr.

img-responsive

CS:GO sestava týmu Virtus.pro | foto: Reprofoto Facebook

 Závěr

Předpovědi výsledků mi zásadně nevycházejí, přesto do toho půjdu a prohlásím, že se ve finále potkají Team Fnatic a Virtus.pro a dojde na souboj dvou legendárních sestav pod vedením dlouholetých kamarádů pashy a olofmeistera. Budeme svědky úžasného zápasu, ze kterého nakonec vítězně vyjde polská pětice, kteří se tak dočkají po poměrně dlouhé době velkého triumfu.

Jak jsem ovšem již řekl, mé odhady jsou až neuvěřitelně nepřesné, a můžete se o tom přesvědčit na vlastní oči již dnes od 23:00 našeho času, kdy začíná první duel mezi celky Fnatic a Natus Vincere. Druhé semifinále následuje ihned poté, od 2:00 a v sobotu od 22:00 pak celá liga vyvrcholí. Vše můžete sledovat na oficiálním kanálu twitch.tv/eleague.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Preview pro závěrečné boje ELEAGUE

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.