S1mple se dočasně vrací pod křídla týmu Liquid

Tým Liquid byl za poslední 3 měsíce pod velkou kritikou ze všech stran. Změní toto rozhodnutí vývoj událostí?

S1mple

S1mple FOTO: Reprofoto YouTube

Mladý ukrajinský talent Aleksandr "s1mple" Kostyliev je definicí divoké karty. Za rok a půl stihl vystřídat 4 týmy (Hellraisers, Flipsid3, Liquid, Worst Players). Už ten fakt naznačuje určitou nerozvážnost v jeho rozhodování. V Hellraisers se mu nelíbilo a kritikou nešetřil, kdyz týmové spoluhráče označil za "lamy". Českou hvězdu Oskara nařknul z toho, že svůj gameplay zaměřuje na fraghunting namísto týmové hry. 

Ve Flipsid3 to taky nevyšlo a nakonec u nich zůstal pouhé 4 měsice. Pak přišla nabídka od týmu Liquid, která očividně Aleksandra nadchla a přijal ji. Najednou byl 18letý kluk z ukrajiny součástí jednoho z nejlepších týmů v severní Americe. To pro něj určitě musel byl splněný sen. Od té doby měl za sebou na svém streamu  pověšenou obrovskou vlajku Luquidu, dokonce se odstěhoval od své rodiny a přítelkyně z ukrajinské domoviny do Spojených států amerických. Sen, který se splní jen pár vyvoleným. 

img-responsive

Aleksandr "s1mple" Kostyliev | foto: Reprofoto YouTube

Ale americký sen se pro S1impla nekonal. Kapitán týmu Liquid Hiko rychle zpozorovat S1mplův talent. My sami máme nasledovány hodiny S1mplova gameplaye, ať už to bylo v Hellraisers nebo v Liquidu a opravdu jeho skill a game sense je nepopřetelně nadprůměrný. Ale Counter-strike neni one man show. Netrvalo dlouho a určité charakterové konflikty mezi hráči se draly na povrch. S1mple si naivně myslel, že se ostatní 4 američtí hráči přizpůsobí jemu a to se pochopitelně nekonalo, Hiko v jednom z rozhovorů sám řekl, že S1mple je velice dominantní charakter a že by si představoval organizovat team play podle jeho úsudku. Což vedlo k napjaté situaci uvnitř týmu a nevyhnutelně ke špatným výsledkům. Celá tato situace vyústila v to, že S1mple opustil tým Liquid a vrátil se ke své rodině na ukrajinu.

S1mple za svou Counter-strikovou kariéru rozhodně předvedl, že se umí postavit těm nejlepšim na světe, ale mohl by se přiučit rozvážnosti od svých charismatičtějších spoluhráčů, protože S1mple za sebou nechává drama a konfrontace kudy chodí. A teď se nám tým Liquid snaží říct, že je to dobré rozhodnutí postavit S1mpla zpátky do rosteru. Ano, je to pouze pro E-League a letošní ESL One Cologne, ale toto rozhodnutí rozhodně nenasvědčuje nějakému slibnému umístění pro tým Liquid. 

Ještě jedna maličkost, tým Liquid nedávno přijal Koostu, jako oddaného AWPera a snaží si ho postupně vychovat. S1mplova preferovaná role je taktéž AWPer. Nezbývá než počkat, jak se celá situace pro tým Liquid vyvrbí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: S1mple se dočasně vrací pod křídla týmu Liquid

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.