S1mple se dočasně vrací pod křídla týmu Liquid

Tým Liquid byl za poslední 3 měsíce pod velkou kritikou ze všech stran. Změní toto rozhodnutí vývoj událostí?

S1mple

S1mple FOTO: Reprofoto YouTube

Mladý ukrajinský talent Aleksandr "s1mple" Kostyliev je definicí divoké karty. Za rok a půl stihl vystřídat 4 týmy (Hellraisers, Flipsid3, Liquid, Worst Players). Už ten fakt naznačuje určitou nerozvážnost v jeho rozhodování. V Hellraisers se mu nelíbilo a kritikou nešetřil, kdyz týmové spoluhráče označil za "lamy". Českou hvězdu Oskara nařknul z toho, že svůj gameplay zaměřuje na fraghunting namísto týmové hry. 

Ve Flipsid3 to taky nevyšlo a nakonec u nich zůstal pouhé 4 měsice. Pak přišla nabídka od týmu Liquid, která očividně Aleksandra nadchla a přijal ji. Najednou byl 18letý kluk z ukrajiny součástí jednoho z nejlepších týmů v severní Americe. To pro něj určitě musel byl splněný sen. Od té doby měl za sebou na svém streamu  pověšenou obrovskou vlajku Luquidu, dokonce se odstěhoval od své rodiny a přítelkyně z ukrajinské domoviny do Spojených států amerických. Sen, který se splní jen pár vyvoleným. 

img-responsive

Aleksandr "s1mple" Kostyliev | foto: Reprofoto YouTube

Ale americký sen se pro S1impla nekonal. Kapitán týmu Liquid Hiko rychle zpozorovat S1mplův talent. My sami máme nasledovány hodiny S1mplova gameplaye, ať už to bylo v Hellraisers nebo v Liquidu a opravdu jeho skill a game sense je nepopřetelně nadprůměrný. Ale Counter-strike neni one man show. Netrvalo dlouho a určité charakterové konflikty mezi hráči se draly na povrch. S1mple si naivně myslel, že se ostatní 4 američtí hráči přizpůsobí jemu a to se pochopitelně nekonalo, Hiko v jednom z rozhovorů sám řekl, že S1mple je velice dominantní charakter a že by si představoval organizovat team play podle jeho úsudku. Což vedlo k napjaté situaci uvnitř týmu a nevyhnutelně ke špatným výsledkům. Celá tato situace vyústila v to, že S1mple opustil tým Liquid a vrátil se ke své rodině na ukrajinu.

S1mple za svou Counter-strikovou kariéru rozhodně předvedl, že se umí postavit těm nejlepšim na světe, ale mohl by se přiučit rozvážnosti od svých charismatičtějších spoluhráčů, protože S1mple za sebou nechává drama a konfrontace kudy chodí. A teď se nám tým Liquid snaží říct, že je to dobré rozhodnutí postavit S1mpla zpátky do rosteru. Ano, je to pouze pro E-League a letošní ESL One Cologne, ale toto rozhodnutí rozhodně nenasvědčuje nějakému slibnému umístění pro tým Liquid. 

Ještě jedna maličkost, tým Liquid nedávno přijal Koostu, jako oddaného AWPera a snaží si ho postupně vychovat. S1mplova preferovaná role je taktéž AWPer. Nezbývá než počkat, jak se celá situace pro tým Liquid vyvrbí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: S1mple se dočasně vrací pod křídla týmu Liquid

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

The Elder Scrolls jako strategie? Mod pro Medieval 2: Total War dostal…

21.01.2019 17:46 Je libo strategie ze světa The Elder Scrolls?

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  3. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.