CS:GO ESL Pro League Finals - Skupina B

O postup do semifinále ESL Pro League se včera utkaly dva z nejlepších severoamerických týmů. Liquid VS Cloud9.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Reprofoto YouTube

Nepředvídatelné best of 3 mezi týmy, které oba v těsné době před turnajem ESL Pro League udělaly změny ve svých řadách. Například pro Slemmyho (nová tvář v Cloud9) to byla úplná premiéra na ESL. Stewie2K (Cloud9) se taky ještě nestihl úplně adaptovat a na jejich gameplay-i se to projevilo. Na druhé straně nastala velice diskutovaná událost, kdy S1mple opustil Team Liquid i přestože Hiko (kapitán Liquid-u) si velice pochvaloval jeho dovednosti a sám řekl, že doslova miluje s ním hrát. S1mple se ale rozhodnul připojit ke svým přátelům ve Worst Players. To vedlo k tomu, že Team Liquid musel najít pátého a tím vyvoleným se stal Koosta, další mladá (19let) naděje severoamerického Counter-Striku.

img-responsive

ESL Pro League | foto: www.thescoreesports.com

map 1. de_dust2

Utkání začalo na dust_2, jehož průběh byl velice vyrovnaný. První pistolové kolo šlo ve prospěch Liquidu (T strana), následovaly 2 eca pro Cloud9, která si hráči teamu Liquid dokázali bezpečně pohlídat. První buy round od Cloud9 ve 4. kole byl úspěšný a zresetoval ekonomiku Liquidu (3-1). Postupně se jim podařilo dorovnat na 4-4 a takto vyrovnaně se první půle vyvíjela nadále  Po první půli tedy bylo score 8-7 ve prospěch teamu Liquid. Za zmínku stojí Skadoodlovo score po první půli (20-1-8) skvělý výkon pro Cloud9. Tím toto imaginární přetahování o ekonomiku nepřestávalo a vedlo až do overtimu, který vyhrál team Liquid na konečných 19-16. Opravdu velice vyrovnaný zápas skrze celý jeho průběh i individuální výkony, až na Slemmyho, který poněkud zaostával (13-27 na konci zápasu).

map 2. de_cobblestone

Rozhodující mapa o postupu do semifinále bylo de_cobblestone a navzdory tomu, že to byl pick od Cloud9, kteří byli schopni vyhrát obě pistolová kola, takže ekonomická výhoda ze začátku byla v jejich prospěch na obou stranách, nebyli schopni tento match řádně uchopit do svých rukou a nechali jeho průběh diktovat team Liquid. Po první půli 10-5 pro team Liquid. Je velice těžké pořádně položit do team playe, zvláště na tak komplikované mapě, jakou je cobblestone a to pro Cloud9 bylo osudným. Slemmy i Stewie nebyli skrz zápas moc vidět. Zato team Liquid se předváděl ve velice solidní formě. Hiko, Nitr0, Koosta opravdu zářili na cobblu a ukořistili vítězství a tím i postup do semifinále pro team Liquid. Bitva o cobblestone je dokonána, konečné score 16-10.

Spousta maličkostí hrála roli v tomto best of 3. Slemmyho premiéra byla rozhodně jednou z nich. Na druhou stranu Koosta je taky naprostým nováčkem v řadách Liquidu a předvedl velice solidní výkon na obou mapách (49-34). Pokud se zaměříme na třetího nováčka v podobě Stewieho, tento mladý talent rozkvétá v krásném květnovém počasí. Je na něm vidět, že ještě pořád hledá svojí pozici v Cloud9, ale talent mu nechybí. Až postupně pobere víc zkušeností co se týče game sense skillu, rozhodně ho vidím jako hráče se slušným potenciálem. Když upustíme od nováčků, ostřílení hoši jako Hiko, Nitr0, Skadoodle předvedli dle očekávání velice dobrou show.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CS:GO ESL Pro League Finals - Skupina B

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.