Rozhovor s Mowky: Plánuju do budoucna velké projekty, například Urgota

Připravili jsme si pro vás rozhovor s polskou cosplayerkou, která se během víkendu objeví na pražském Aconu.

Aurelion Sol cosplay

Aurelion Sol cosplay FOTO: EosAndy

Ahoj, mohla by ses našim čtenářům v krátkosti představit?
Čau! Jsem Mowky, polská závislačka na cosplayi. Je mi 25 let a žiju v Německu. Miluju cosplaye na šampiony ze hry League of Legends a tomuto nevšednímu koníčku se věnuju od roku 2012.

Jak už jsi zmínila, máš především cosplaye ze hry League of Legends. Hraješ i jiné hry?
I když na mě má LoLko momentálně opravdu hluboký dopad, v minulosti jsem hrála i dost jiných her. Zkusila jsem spoustu her napříč všemi žánry a jednu dobu jsem byla neskutečně závislá na World of Warcraft (Vanilla - Cataclysm). Tohle je také důvod, proč do budoucna plánuji spoustu různých cosplayů z jiných oblíbených her. Nejdřív si však budu muset najít čas.

Kolik kostýmů vlastníš a který z nich ti přirostl k srdci zatím nejvíc?
Doma mám přesně 29 kostýmů a myslím si, že můj nejoblíbenější je určitě Aurelion Sol (League of Legends) - koneckonců je to přece vesmírný drak! Neskutečně zbožňuju design, brnění i kresbu na kostýmu. Dobře se mi také pracovalo s latexem, je to opravdu skvělý materiál.

Byla jsi už někdy v Česku?
Ano! Před opravdu mnoha, mnoha lety jsem navštívila Prahu v rámci týdenního školního výletu.

img-responsive

Black Cat | foto: High passion photography

Znáš některé české cosplayery?
Ještě před Aconem jsem se stihla osobně seznámit se dvěma českými cosplayery - Alim a Ketrin. Oba jsou velice talentovaní a milí. Už se nemůžu dočkat, až na Aconu poznám více cosplayerů z Česka.

Na Aconu 2017 se zhostíš role cosplay porotkyně. Bude to tvoje první zasedání v porotě nebo máš i nějaké předchozí zkušenosti?
V minulosti jsem porotcovala i jiné soutěže, počínaje rokem 2014 na akci organizované a sponzorované ESL. Moje poslední zkušenost v roli porotkyně se odehrála na lednovém Dreamhacku v Německu.

Máš už vymyšlený cosplay plán na Acon 2017?
Určitě s sebou přivezu svůj nejnovější cosplay projekt, Foxfire Ahri. Je to poněkud větší kostým, takže s sebou pravděpodobně nepřivezu už nic dalšího, ale doufám, že se lidem bude i tak líbit.

Co považuješ za největší úspěch tvé cosplay kariéry?
Moment, kdy si mě všimla úžasná Jessica Nigri. Ale každé pozvání na festival je také obrovskou poctou, takže to nejspíš započítám taky.

Který z tvých cosplayů byl zatím nejvíce finančně náročný? Stála ta investice za to?
Nejvyšší výrobní náklady pojmul Aurelion Sol a musím říct, že se mi líbí naprosto každý kousek kostýmu. Navíc je dost uspokojivé sledovat reakce fanoušků právě na tento cosplay.

img-responsive

Warden Sivir | foto: I. Stein

Jak sháníš peníze na kostýmy? Je možné si cosplayem vydělávat?
Nejsem zrovna ten typ člověka, který by chodil často na večírky nebo třeba do kina, takže je to vlastně skvělá cesta, jak ušetřit peníze na tuhle nákladnou zálibu. Navíc je dost reálné si cosplayem vydělat i nějaké peníze. Cosplayer může třeba prodávat printy (fotky s podpisem), dělat kostýmy na zakázku nebo pořádat placené workshopy. Těch možností je zkrátka dost.

Co kromě cosplaye děláš ve svém volném čase?
Jelikož mi výroba kostýmů zabírá opravdu spoustu času, toho volného prostoru pro jiné aktivity už moc nezbývá. Když se však nějaký prostor najde, chodím až příliš často na Youtube, kde sleduji různá videa. Také zbožňuju válení na gauči a trávení času obklopená spoustou jídla.

Jaké jsou tvé plány v následujících měsících? Kde tě můžou naši čtenáři případně sledovat?
Více cosplayů, více videí, více League of Legends! Plájunu opravdu velké cosplaye (například Urgota z LoLka), takže pokud chce někdo sledovat postup mé práce, určitě navštivte můj Facebook, YouTube nebo Instagram.

Témata: Cosplay | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s Mowky: Plánuju do budoucna velké projekty, například Urgota

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.