Cosplay Festival v Olomouci vdechl život fiktivním hrdinům

Olomouckou Šantovkou se již podruhé procházely desítky cosplayerů v nejrůznějších kostýmech. Tentokrát to bylo ještě větší a zábavnější.

Cosplay Festival 2017

Cosplay Festival 2017 FOTO: Butrix Production

Minulý víkend se v galerii Šantovka v Olomouci konal velice neobvyklý festival spojený s nightshoppingem. Celý program byl totiž zaměřený na téma cosplay, což je koníček, při kterém se lidé oblékají za své oblíbené postavy a díky následnému hraní je přivádějí k životu. Podobná akce se v Olomouci konala už před více než rokem a jelikož měla obrovský úspěch, organizátoři dostali zelenou i tentokrát. Díky velice schopným lidem ze skupiny Cosplay Team33, jenž do tohoto projektu vložili všechno své úsilí, mohli návštěvníci Šantovky během dvou dnů zažít něco neskutečného.

Kdy jindy máte totiž možnost najednou potkat superhrdiny, princezny nebo po zuby ozbrojené válečníky? Ve veřejných prostorách jen velice zřídka. I když byla akce směřována spíše na ty nejmenší, našel se tu i nespočet dospělých, jež na kostýmech mohli oči nechat.

img-responsive

Cosplay Festival 2017 | foto: Butrix Production

Páteční program se točil hlavně kolem dlouhého průvodu kostýmů. Už od časných odpoledních hodin se na místo činu začali sjíždět cosplayeři z celého Česka i Slovenska, aby se stihli včas připravit na večerní program. I když se do většiny kostýmů zvládne člověk obléct do pár desítek minut, jsou zde i tací, kterým to trvá přes hodinu.

Při odbití šesté hodiny už všichni cosplayeři stáli připravení před kinem a dlouhý průvod se začal pomalinku valit vstříc zvědavým přihlížejícím. Těch podél trasy průvodu stálo opravdu hodně a s velkým zápalem si každý kostým fotili. Od lidí se cosplayerům dostalo dost pochvalných slov a bylo vidět, že cosplay dokáže lidi hodně bavit. Když se průvod dostal do cíle, čekala tam na všechny skvělá světelná show. Během ní se průvod rozdělil do menších tematických skupin, v nichž se přeskupili do přiřazených pater, které po určité době střídali.

Nejvíce nabitý program byl v přízemí, kde byla i stage s moderátorem. Kdykoliv se kolem pódia objevil nový kostým, ani chvíli neváhal a pozval si ho na jeviště, aby jej viděli naprosto všichni. Při té příležitosti se cosplayerů ptal ještě na spoustu zajímavých otázek ať už z výroby kostýmu, tak i třeba konkrétně na informace ohledně cosplayované postavy. Celý večer utekl opravdu velice rychle a kolem deváté hodiny se cosplayeři po své heroické výpravě odebrali zpátky do šatny.

Zatímco byl pátek věnován všem věkovým kategoriím, sobota byla na míru ušitá právě pro ty nejmenší v doprovodu rodičů. V Šantovce na ně přes noc počkali ti nejznámější hrdinové a princezny. I když se děti radostně fotily s jedním kostýmem za druhým, dnešní den byl především o soutěžích. V areálu bylo rozmístěno hned šest stanovišť, kde mohly děti soutěžit ve společnosti svých oblíbených hrdinů. Po splnění úkolu dostaly děti razítko na speciální kartu a když jich nasbíraly aspoň šest, mohly vyhrát některou z krásných cen.

img-responsive

Cosplay Festival 2017 | foto: Yume Ookami

Pro ty zvláště bystré tu byla ještě sedmá soutěž, která spočívala v hledání zločinného Hádankáře. Ten se potuloval po celé Šantovce, a když ho někdo z kartičkou našel, dal mu jako své výkupné hned dvě razítka. Soutěžních kartiček se nakonec rozdalo asi sto padesát, ale počet soutěžících byl o dost větší, do plnění úkolů se zapojila i hromada lidí, co si všechno chtěli vyzkoušet jen pro radost.

Cosplay Festival 2017 měl u lidí velice kladný ohlas a už teď se šeptá, že by se podobná akce mohla zase někdy opakovat. Takže pokud jste tuhle senzaci zmeškali, určitě budete mít možnost ji vidět na vlastní oči příště. Do té doby si můžete třeba sami vyrobit nějaký kostým a pak se přidat do průvodu k ostatním cosplayerům.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosplay Festival v Olomouci vdechl život fiktivním hrdinům

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.