Na PragoFFest za nevšedním prodlouženým víkendem

V Praze se koná další ročník tradičního festivalu PragoFFest, kde si přijdou na své všichni milovníci anime, filmů, seriálů či komiksů.

PragoFFest

PragoFFest FOTO: PragoFFest

Rok se sešel s rokem, leden už je pomalu za námi a to znamená jediné, že tu co nevidět bude další ročník festivalu PragoFFest. Letos se brány tohoto skvělého pražského festivalu otevřou již po dvaadvacáté a přivítají všechny fanoušky her, filmů, seriálů, komiksů a dalších oblíbených popkultur. Během prodlouženého víkendu, zapříčiněného pololetními prázdninami, budou návštěvníci čelit naprosto nabitému programu. To s sebou nese i spoustu dilemat, jež nebude lehké rozřešit. V programu bude několik desítek zajímavých přednášek, workshopů nebo soutěží a jeden nebude zkrátka vědět, kam dřív skočit.

Areál PragoFFestu se skládá hned ze tří různých částí, z nichž každá má úplně jiné tematické zaměření - Pragocon, GameExpo a LegendCon. Zatímco je Pragocon zaměřený hlavně na přednášky a další programy o fantastice, GameExpo a LegendCon nabízí návštěvníkům hlavně herní požitek na nejrůznějších platformách.

Program:

  • turnaje a hraní her (PC, konzole, deskové a karetní hry, hudební a taneční hry, ...)
  • projekce filmů, seriálů, anime
  • besedy s hráči, youtubery, herci, spisovateli, výtvarníky, vědci
  • odborné a humorné přednášky
  • literární workshopy, soutěže, výstava
  • autogramiády a fotografování s hosty
  • taneční workshopy a bojové umění
  • prodej tematického zboží

Stále větší popularitě se těší i cosplay. Na PragoFFestu bude možné potkat opravdu nespočet lidí převlečených za postavy z her, filmů, komiksů či anime. Pokud jste tedy někdy chtěli potkat svou oblíbenou fiktivní postavu ve skutečném světě, během festivalu se vám to může celkem jednoduše splnit.

Ti nejodvážnější tvůrci kostýmů se můžou zúčastnit soutěže PragoCosplay, kde bude otestována jak jejich pečlivost a vynalézavost při tvorbě kostýmu, tak i vžití se do cosplayované postavy. Toho nejlepšího bude vybírat tříčlenná porota složená ze zkušených cosplayerů. Tentokrát organizátoři pozvali cosplayery Mary, Mishugeho a Arashi, kteří jsou v našich luzích a hájích svou tvorbou velmi známí. Porotcování určitě nebude při kvalitě soutěžících lehké, ale my věříme, že svůj úkol zvládnou na jedničku a hodnotné ceny poputují ke spravedlivému vítězi.

img-responsive

Demon Hunter (Germia) | foto: Inari photography

Pokud se vám při čtení článku blýskaly oči nadšením, určitě ani chvíli neváhejte a přijeďte se na letošní PragoFFest podívat. Garantujeme vám, že zažijete naprosto unikátní festivalovou atmosféru obklopení lidmi, kteří mají podobné zájmy jako vy. Na akci můžete jednoduše vypnout a užít si zábavu bez všemožných omezení.

Více informací o PragoFFestu najdete na stránkách www.pragoffest.cz

Témata: PragoFFest
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na PragoFFest za nevšedním prodlouženým víkendem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.