Rozhovor: Calssara by znovu velmi ráda navštívila Česko

Připravili jsme si pro vás rozhovor se známou německou cosplayerkou, která je díky své lásce ke kostýmům zvaná na festivaly po celém světě.

Calssara

Calssara FOTO: MG Photographer

Ahoj! Mohla by ses našim čtenářům v krátkosti představit?
Zdravím. Jsem Calssara a cosplayi jsem se začala věnovat v roce 2004. Mým první kostýmem vůbec byla Éclair z anime Kiddy Grade. Předtím než jsem však vůbec zjistila, že existuje koníček jako cosplay, jsem se jako malá převlékala spolu s kamarádkymi za postavy ze Sailor Moon nebo Hvězdné brány. Můj první festival jsem navštívila pouze jako řadový fanoušek v civilu. Uviděla jsem tam však hromadu cosplayerů a hned jsem si pomyslela, že by to mohl být opravdu cool koníček. Rok na to jsem na tom samém festivalu měla už vlastnoručně ušitý kostým. Byla to velmi nevšední a skvělá zábava, a tak jsem se rozhodla pokračovat. Momentálně je pro mě, mého přítele a naše kamarády cosplay opravdovou vášní.

Na své facebookové stránce máš skoro sto tisíc lajků, dá se při takové popularitě cosplayem živit? Nebo je to jen výdělečné hobby?
Mám vystudované knihovnictví a informatiku, momentálně pracuju jako profesionální knihovnice ve velké městské knihovně. Tam se starám o dětskou a mládežnickou sekci, a také o všechny možné akce v knihovně (čtení knih s autory, workshopy, divadla apod.). Brzy budu také odpovědná za novou herní sekci přímo u nás v knihovně. Tohle je můj každodenní chléb a mou práci opravdu nadevšechno miluji.

Cosplay je, i přes tento počet fanoušků, stále jen mým koníčkem, který dělám ve svém volném čase (v porovnání s praci mi cosplay tolik peněz ani zdaleka nevydělá).

img-responsive

Calssara | foto: Midgard1612

Jsi vzorem mnoha cosplayerů, koho však ty považuješ za svůj vzor?
Na Facebooku a ostatních médiích sleduji něco kolem tří tisícovek cosplayerů. Všichni mě neustále inspirují. Nemám asi žádný konkrétní cosplay vzor. Čerpám energii a inspiraci z pozitivity mnoha lidí.

Jsi zvána na spoustu akcí po celém světe. Je nějaký event, na který by ses ráda podívala jako cosplay host?
Chtěla bych navštívit opravdu dost místa a festivalů po celém světě. Ráda bych se podívala například na Island, do Řecka, Chorvatska, Estonska, USA, Jižní Afriky nebo také do nějaké asijské země. To by bylo opravdu skvělé!

V České republice ses objevila v rámci festivalu Animefest 2015. Jak se ti líbila česká komunita a akce celkově?
Animefest byl jednou z mých nejoblíbenějších akcí vůbec! Lidé na Animefestu se chovali opravdu velmi mile a cosplay soutěž byla neskutečně zábavná a strhující. Mohla jsem si velmi lehce a rychle najít spoustu nových a dobrých přátel. Animefest byl skutečně nádhernou zkušeností a doufám, že všechny znovu brzo uvidím.

Chtěla by ses do Česka zase někdy podívat?
ANO!

img-responsive

Calssara | foto: Pugoffka

Na který ze svých cosplayů jsi nejvíce pyšná?
Nejvíce pyšná jsem pravděpodobně na svůj první cosplay s prvky armoru (Saber z Fate/Stay Night). Když se na ten kostým teď podívám, nelíbí se mi hned kvůli několika chybám, které na něm jsou. Avšak v době, kdy jsem Saber vytvářela, jsem z mého výsledku byla naprosto šťastná.

Ve svém portfoliu máš opravdu nádherné fotky. Fotíš raději v ateliéru nebo venku?
V 95% případů fotíme venku. Miluju hledání lokací pro focení a navštěvování míst, které se hodí k mým foceným kostýmům.

Jak probíhá takové profesionální focení? Máš nějakou zajímavou historku spojenou s focením?
Do focení dávám opravdu spoustu svého volného času. Domluvím fotografa (obvykle mu i zaplatím výdaje za jízdné), domluvím pomocníky a jídlo pro každého na place. Celý tým pak odvezu svým autem na místo focení. Hned po příjezdu si projdu celé místo, postarám se o příslušná povolení, koupím všemožné doplňky a materiály pro focení apod. Vše samozřejmě záleží i na tom, jak je daná lokace daleko, podle toho zabere focení buďto více nebo méně času.

Co považuješ za největší úspěch své cosplay kariéry?
Seznamovat se s úžasnými lidmi a později je opakovaně potkávat na festivalech.

Co kromě cosplaye děláš ve volném čase?
Ráda jezdím na koni, věnuji se také četbě knih a s ní spojenou vášní pro dobrý šálek čaje. Tak jako většina cosplayerů, i já si čas od času zahraju nějakou hru.

Co máš raději? Být v cosplay soutěži na místě soutěžícího a nebo porotce?
Na plné čáře u mě vítězí funkce porotce. Je to daleko méně stresující než soutěžení.

img-responsive

Calssara | foto: Meermiau

Kde všude tě mohou naši čtenáři sledodvat? A co plánuješ v příštích měsících?
Můžete mě najít téměř kdekoliv pod mou přezdívkou "calssara"

http://fb.com/calssara.cosplay
http://twitter.com/calssara
http://Instagram.com/calssara
http://calssara.deviantart.com
http://calssara.com

V příštích měsících mám v plánu navštívit mého přítele ve Finsku, užít si Vánoce s mou rodinou a pracovat na mé pozici vedoucího workshop prostorů v knihovně. Jsem zvědavá jak při tom všem stihnu pracovat na svým kostýmech.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor: Calssara by znovu velmi ráda navštívila Česko

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.