Na Akiconu se o zábavu starali cosplayeři, přednášející i SkillCraft + SOUTĚŽ

Víte, že Akicon 6102 byl hodně povedenou akcí? Fanoušci anime, mangy a japonské kultury si přišli na své. Jak se tam líbilo přímo nám, se můžete dočíst v naší reportáži.

Akicon

Akicon FOTO: Kage photography

Soutěž pro hráče World of Warcraft je umístěna na konci článku.

Jedna z nejlepších podzimních akcí pro milovníky anime, mangy a japonské kultury je za námi. Řeč je o velmi oblíbeném festivalu Akicon, který je sice komornější než jiné akce, na kvalitu programu to však nemá žádný dopad. Tentokrát se děj celého festivalu točil kolem tématu WTF, který přinesl do celého programu několik neobvyklých prvků. Během celého víkendu si mohli návštěvníci poslechnout hned několik desítek tematických přednášek, jak na zmíněné WTF téma, tak i ty v klasičtějším duchu. Další si mohli otestovat svou zručnost v několika workshopech a nebo se třeba zúčastnit některé z mnoha soutěží. Jednalo se například o klání AkiCosplay, Animestop, AMV soutěž, Cosplyš či AJ-DO-RU.

Každoročně nejpopulárnější soutěží je AkiCosplay. Aby taky ne, když se na pódiu předvádějí ti nejodvážnější cosplayeři a mnohdy divákům předvádí opravdu skvělou podívanou. Letos se do tohoto kostýmového klání přihlásilo asi deset soutěžících, kteří mohli vystupovat jak sólově, tak i nově ve skupinách. Skupinové scénky byly velice pěkným zpestřením soutěže.  Pásmo cosplay scének občas přerušil velice vtipný program uvaděčů. Ti měli všechny vtipné vsuvky dokonale vymyšlené a diváci se opravdu neskonale bavili. O osudech soutěžích v AkiCosplayi rozhodovala odborná porota složená z cosplayerů. Tento rok to byli cosplayeři Deusn, Tophii a naše redaktorka Shio, která se cosplayi už věnuje několik let. Tato trojice se nakonec shodla na tom, že první místo náleží talentovanému cosplayerovi Kuromarovi. Ten soutěžil s kostýmem Doriana Pavuse ze hry Dragon´s Age: Inquisition. Porotu zaujala jak vysoká kvalita a propracování kostýmu, tak i jeho bezchybné ztvárnění Dorianova charakteru přímo na pódiu.

Rádi bychom však ještě vypíchli jeden moment z AkiCosplaye. Opravdu největší ohlas publika si odnesl cosplayer Kazeryuu Shiro, jehož volba soutěžního cosplaye byla opravdu atypická. Nezvolil si totiž žádnou herní či anime postavu, ale krále a císaře Rudolfa II. z české pohádky Císařův Pekař. I když zpracování kostýmu mělo několik much, hraní šlo Shirovi opravdu skvěle. Důkazem toho bylo v pozoru stojící obecenstvo, v momentě, kdy jeho výsost Rudolf II., vešla důstojně do sálu. Zkrátka jakoby z pohádky vypadl.

img-responsive

SkillCraft | foto: SkillCraft

Na tomto ročníku Akiconu měl svou premiéru herní koutek SKillCraftu, jenž se rozkládal hned ve třech místnostech. Hlavní dominantou byla stylová MSI místnost, vybavená výkonnými notebooky MSI GP72, které byly návštěvníkům přístupné po celé tři dny festivalu. Během víkendu se na nich odehrávala i soutěž MSI Power Leveling, v níž bylo cílem za co nejkratší dobu dosáhnout desáté úrovně ve světoznámé hře World of Warcraft. Nejlepším časem  v hodnotě 43 minut a 55 sekund se může pochlubit hráč Murky s jeho postavou priesta. První šestice si odnesla několik věcných cen, ale jen Murky se stal majitelem luxusního MSI batohu.

img-responsive

SkillCraft | foto: SkillCraft

Všem známé konzole nemohly samozřejmě chybět ani na Akiconu. Velmi oblíbená hra Just Dance tak zde běžela téměř nonstop. Celá herní místnost byla navíc dozdobena v duchu hry World of Warcraft, což určitě potěšilo každého zarytého fanouška. Středobodem celé výzdoby byla obrovská socha orka Thralla, kterou by nejeden hráč chtěl mít vystavenou doma.

Druhá místnost herního doupěte byla vyčleněná exkluzivně pro HTC Vive, netřeba dodávat, že i tato místnost byla velice stylově zařízená. Však posuďte sami na přiložené fotce - červený kobereček, nový svět a spousta zážitků. Poslední částí herní zóny, vzniklé pod dohledem herny Skillzone, se nesla v duchu značky Asus. Ke stolům lákaly diváky jak herní počítače, tak i notebooky populární série Republic of Gamers. Herní prostředí pak dotvořily stálé perličky těchto akcí - pohodlná herní křesla DX Racer a o přesnou mušku a rychlé psaní se postaraly Razer sety.

Během celé akce zde probíhalo i několik 1v1 turnajů¨, a to ve hrách League of Legends, Hearthstone a Overwatch. V každém z turnajů se rozdalo na desítku skvělých cen a dárků.

Ve chvílích, kdy návštěvníky v herním koutku nebo programu nic nelákalo či nebylo volné místo, na Akiconu bylo stále co dělat. Celé atrium bylo zaplněno prodejními stánky, v nichž si mohl každý vášnivý sběratel rozšířit svou sbírku figurek, plakátů či jiných sběratelských předmětů. Bylo zde také bohaté občerstvení s posezením či šatna, kde si bylo možné odložit přebytečné věci. Pro fanoušky fenoménu cosplay tu pobíhalo hned několik desítek umělců v kostýmech, s nimiž se mohli vyfotit a tím zvěčnit radostnou chvíli na Akiconu. A bylo se opravdu na co dívat, kostýmy českých i slovenských cosplayerů jsou rok od roku stále lepší, vynalézavější a kvalitnější.

Akicon je zkrátka akce, která vám nabídne opravdu neskutečnou škálu zábavy za opravdu skvělou cenu. Pokud jste fanoušek fandomů, které se na tomto festivalu uctívají, rozhodně vám doporučujeme koupit lístek na další ročník této akce.

img-responsive

Beauty Contest | foto: SkillCraft

Na závěr máme pro všechny fanoušky a hráče World of Warcraftu soutěž!

SkillCraft spolu s MSI připravili další várku unikátních cen a možná tak poputují právě k jednomu z vás.

Cílem soutěže je zaslat screenshot vaší postavy ze hry World of Warcraft. Čas na vybrání toho nejzajímavějšího charakteru máte po celý tento týden, přičemž uzavírka soutěže je v neděli ve 23:59. V následujícím týdnu proběhne hlasování o nejhezčí zaslanou postavu. Trojice s největším počtem hlasů bude odměněna věcnými cenami. Avšak jen pro první místo má MSI připravený již zmiňovaný batoh této značky.

Pravidla soutěže:

  • Udělej screen ze hry World of Warcraft své nejvymazlenější postavy - v libovolném prostředí, v libovolné situaci.
  • Screen pošli na e-mail soutez@lancraft.cz. Email dále musí obsahovat: tvé jméno a příjmení, adresu
  • Uzávěrka pro poslání: 6. 11. 2016

Od pondělí 7. 11. 2016 zveřejníme postupně 3 galerie, ve kterých budete moci hlasovat o nejhezčí postavu. 3 postoupivší (po zkontrolování platnosti zaslané postavy) bude následně odměněno věcnými cenami.

Ceny v soutěži:

1. Místo - MSI dárková sada

  • MSI batoh
  • MSI lego skládačka
  • MSI polštář

2. Triko World of Warcraft Legion + Razer dárková sada

3. Triko World of Warcraft Legion

Témata: SkillCraft | Akicon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na Akiconu se o zábavu starali cosplayeři, přednášející i SkillCraft + SOUTĚŽ

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.