Pět úžasných faktů o sérii Wolfenstein, které změní váš pohled na tuto značku

Wolfenstein patří společně se DOOMem mezi průkopníky FPS žánru. A jelikož nedávno vyšlo pokračování Wolfenstein: Youngblood, připravili jsme si pro vás pět faktů o této legendární sérii.

Wolfenstein: The New Colossus

Wolfenstein: The New Colossus FOTO: http://assets2.ignimgs.com

Wolfenstein 3D měl být stealth hrou

Zní to neuvěřitelně, že? Jedna z legend svého žánru byla jen krůček od toho, aby vypadala úplně jinak. Když totiž id Software přemýšleli, jak navážou na Castle Wolfenstein, nejprve uvažovali o jeho remaku ve 3D s důrazem na stealth. Kdo ví, jak by tento nápad dopadl, ale myslíme si, že můžeme být rádi, že legendární studio nakonec sáhlo po ověřené klasice a vytvořilo něco "hlasitějšího a stylovějšího".

img-responsive

Wolfenstein 3D | foto: YouTube


„Eliminujte Hitlera"

Legrácky a vtípky, na to vývojáře užije. Kam se podíváš, tam najdeš easter egg či odkaz na jinou hru, film či událost. Tvůrci Wolfenstein 3D ale to nejdůležitější poselství skryli do hudebního úryvku, na nějž můžeme narazit ve třetí kapitole. Na první poslech zní jako obyčejná hudba za použití neobyčejných nástrojů, pokud ale zpozorníme, zjistíme, že jde o zprávu skrytou v Morseově abecedě.

Za tři měsíce legendou

Z dnešního pohledu je to až nepředstavitelné, ale vývoj Wolfenstein 3D trval pouhé tři měsíce. Za tak krátkou dobu se týmu kolem Johna Carmacka a Johna Romera povedlo poskládat legendární titul, který i dnes znají miliony hráčů po celém světě, a hlavně otočit celým herním průmyslem o 360 stupňů. Povede se to někomu zopakovat?

img-responsive

Wolfenstein 3D | foto: YouTube

Deset minut slávy na filmových plátnech

Film podle hry. To je věta, která znepokojí nejednoho hráče a diváka. Wolfenstein se své filmové adaptace sice nedočkal, v německém Der Goldene Nazivampir von Absam 2 ale můžeme najít povedenou referenci. Figuruje v ní totiž William Blazkowicz, jenž odhaluje informace o řadě spiknutí na nejmenovaném hradu v Alpách.

Pakt DOOM - Wolfenstein

V době, kdy obrazovky mobilních telefonů neuměly reagovat na lidský dotyk a k interakci používaly klávesy, spatřila světlo světa hra DOOM RPG. Jejím hlavním hrdinou byl mariňák Stan Blazkowicz, který v průběhu hry vystopuje svůj původ až k BJ Blazkowiczovi, hlavnímu hrdinovi série Wolfenstein. Jde tak o symbolické propojení obou sérií, které mají v historii id Software nesmazatelné místo.

img-responsive

Doom | foto: Wired

Bonus

Wolfenstein: Youngblood neměl obsahovat coop

BJ Blazkowicz je pryč a na jeho místo nastupují jeho dvě dcery. To už je velmi podstatná změna, kterou navíc doplňuje kooperativní hraní. Na tom nově vydaný Youngblood staví, zajímavostí ale je, že se s ním na začátku vůbec nepočítalo. Mělo jít o záležitost pro jednotlivce, kde by se hráč ujal role pouze jedné z hrdinek. Během vývoje ale tvůrci změnili názor a hraní ve dvou implementovali.

Launch trailer k Wolfenstein: Youngblood (1:50) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět úžasných faktů o sérii Wolfenstein, které změní váš pohled na tuto značku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.