5 nejlepších hokejových her na PC aneb nalaďte se na mistrovství světa

Hokejové mistrovství světa je v plném proudu. Oba domácí celky si připsaly poměrně překvapivá vítězství, čímž potěšily tisíce fanoušků na stadionech a stovky tisíc u televizních obrazovek. A pokud i vy patříte mezi tyto nadšence, nebo si jen chcete zkrátit čas, připravili jsme si pro vás několik tipů na nejlepší hokejové hry na PC.

NHL 19

NHL 19 FOTO: www.playstation.com

Eastside Hockey Manager

V květnu se tradičně vyrojí řada hokejových trenérů, kteří přesně vědí, co ten či onen hráč udělal špatně a jak by se mělo hrát. Nejen těmto fanouškům tedy doporučujeme Eastside Hockey Manager. Jak už název napovídá, jde o hru, kde nebudete ovlivňovat výsledek na ledě, ale ze střídačky a kanceláře jako generální manažer týmu. Velkou výhodou tohoto kousku je možnost převzít zodpovědnost i na reprezentační úrovni. Stejně jako Miloš Říha a jeho předchůdci tak můžete vybírat z plejády hráčů, testovat jejich schopnosti na turnajích, a následně s nimi vyrazit na nejdůležitější akci celého roku, mistrovství světa. To všechno zní velice dobře, mnohé by však mohla odradit skutečnost, že v Eastside Hockey Manager nenajdete reálné soupisky. Díky otevřenosti k modifikacím ani toto nemusí být žádný problém.

Super Blood Hockey

Že je na vás výše zmiňovaný titul příliš složitý? Nevadí, máme pro vás něco jiného -  jednoduchou hříčku s názvem Super Blood Hockey. Tady se o žádné soupisky starat nemusíte, posilování soupeřů ani taktika vás netrápí. Zde totiž nejde o reálné zpracování hokeje, ale o maximální zábavu, o čemž ostatně svědčí i přítomnost reprezentačního výběru Severní Korei. Pokud si s ní budete chtít poměřit síly, sáhněte po klasickém turnajovém formátu, nebo se vrhněte do plnění výzev. Více informací o této hře naleznete v naší recenzi, kde jsme ji podrobně rozebrali.

img-responsive

Super Blood Hockey | foto: Steam

Hockey Question Mark

Pakliže si odmyslíme tu příšernou hokejku, která vypadá jako klacek na provázku, a smíříme se se vzhledem hráčů, čeká na nás skvělá hokejová zábava. Hockey Question Mark nabízí naprosto unikátní pohled na hokej, jenž se naskytne pouze reálným hráčům. Tady totiž ovládáme jednu postavu pohledem z první osoby. To znamená, že vidíme úplně to samé, co by viděl hokejista v té samé situaci. V tuto chvíli tak jde o nejpokročilejší simulaci na PC. Jedinou nevýhodou tak jsou servery zející prázdnotou.. Budete-li si chtít zahrát, musíte s sebou vzít i kamarády.

Ukázka ze hry Hockey Question Mark (4:54) | zdroj: YouTube

NHL 04/09

10 let. Tolik už uběhlo času od doby, co se na PC představil poslední díl NHL. Už tehdy bylo vidět, že se pomalu blíží konec, protože v době vydání už konzolové verze běžely na novém enginu. Když ale nechtěli v EA, ruku k dílu přiložili fanoušci. I díky tomu si i v dnešní době můžeme zahrát starší díly v aktualizované podobě, nebo dokonce ve vylepšeném kabátku. Každoročně vychází nové soupisky, drobnější změny uživatelského rozhraní a další užitečné novinky. Komunita zkrátka neotálí. Pokud tedy nemáte konzoli, pořiďte si jeden z výše jmenovaných ročníků..

img-responsive

NHL 09 | foto: filipbartos.cz

Franchise Hockey Manager

Ruku na srdce, na PC příliš mnoho hokejových her není. A už vůbec ne těch nových a aktualizovaných. Franchise Hockey Manager je výjimka, jež si aktualizacemi svoje jméno paradoxně kazí. Podle fanoušků jde o zábavnou hru, do hloubky propracovanou, trpí však na neustálé pády a další chyby. Ty ji ostatně vysloužily nepříliš lichotivé 48% hodnocení na Steamu. Jde ale o jediný titul s oficiální licencí na nelepší hokejovou ligu světa, což samo o sobě přináší spoustu zajímavých možností. A pokud překousnete starší soupisky, je tu stále možnost pořízení staršího ročníku.

Tip na závěr: Sport Heads Hockey

Hledáte-li chvilku oddechu a nezáleží vám na fyzice a realistickém zpracování, určitě vyzkoušejte Sports Heads Hockey. Hrát lze jako jednotlivec v režimu výzev, kde se můžete postavit největším legendám tohoto sportu, nebo s kamarády. A věřte nám, že ve dvou je to mnohem větší zábava.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 5 nejlepších hokejových her na PC aneb nalaďte se na mistrovství světa

DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.