Co na tento rok připravuje SONY?

Exkluzivní hry, které z Playstationu dělají kapitána trhu.

Days Gone

Days Gone FOTO: Playstation Store

Odvěká bitva, která dělí milovníky konzolí na dva tábory, je už neodmyslitelnou součástí běžné rutiny. Má navrch konzole společnosti Sony, nebo výkonnější mašina z produkce Microsoftu? Jak dlouhé trvání toto bude mít, či zda nadvláda výkonu bude pokračovat i v letech budoucích, se teprve uvidí. Pojďme si však všichni přiznat, že obrovskou výhodou jsou exkluzivity, které si můžeme zahrát pouze na Playstation 4. Mnoho hráčů se přiklání k tomu, že i když výkon strádá, hry to hodně rychle doženou. Přece jen, k čemu je výkon, když není co hrát? Nepouštějme se však do slovních potyček či obhajování našeho oblíbence a pojďme si říct, které exkluzivity nás čekají tento rok.Days Gone

Příběh ze světa násilí a smrti v podobě zombie se již pomalu blíží. Napětí tak sílí a lidé se již nemůžou dočkat. No ještě aby ne, když kolem toho je takový „šrumec“. Přece jen reklama je důležitá, a předběžný pohled na hru vypadá skvěle. Otázkou však je, zda to bude skvěle vypadat i v praxi. Osedlaná motorka, tuna zbraní a příběh zrazeného hrdiny je to, po čem hráči z chutí sáhnou a pustí se do vyprávění svého vlastního příběhu. Days Gone je první z mnoha připravovaných a zároveň i jednou z větších her, která se hlásí o místo na hru roku. Zda se jí to povede, budeme moci okusit již 26. dubna.

Život v post-apo světě může být někdy hodně těžký (2:15) | zdroj: YouTube

The Last of Us 2

Jako další by se nám tento rok mělo představit pokračování legendární série The Last of Us. Že nevíte, o co vlastně jde? V tom případě se ptáme, kdo jste a co tu chcete? První díl hrál snad úplně každý, a pokud ne, rozhodně ho v herním světě alespoň koutkem oka postřehl. Díl se dočkal už i remasteru, který nebyl úplně podle našich představ, ale na hodnotě a váze mu to rozhodně neubralo. Srdcervoucí příběh je holt součástí všech exkluzivních her pro Sony, vlastně se zdá, že se Sony zaměřuje více na režii a příběh než na samotnou hratelnost.

Opět se (jako v případě Days Gone) objevujeme v post-apo světě, který je zamořen nemrtvými. Váš úkol je v tomto světě přežít v roli hlavní hrdinky, která nese jméno Ellie. Věříme tomu, že vývojářské studio Naughty Dog´s přichystá znovu příjemný požitek a my u něj s otevřenou pusou strávíme spoustu hodin. Kdy to ale bude, to stále nevíme. Podle dostupných informací bychom se však mohli dočkat už tento rok.

Očekávané The Last of Us 2 (11:53) | zdroj: YouTube

Death Stranding

Nádherná představa smrti, která není vidět. V hlavní roli se zde objeví Norman Reedus, kterého můžete znát třeba ze seriálu The Walking Dead. Za nás rozhodně dobrá volba, a jestli bude „Daryl“ stejně tak drsný jako v seriálu, máme se rozhodně na co těšit. Podle prozatímních filmečků a teaseru bude hra doprovázena pronikavou atmosférou, krásnou grafikou a překrásnou hudbou.

O co vlastně půjde? Podle Kojima Productions půjde o propojení života a smrti. Tím je Hideo Kojima vlastně známý a jeho námět na život a smrt je celkem častým. Není tak divu, že si hra ponese záživnou atmosféru a půjde tak trochu o něco jiného, než jsme od her zvyklí. Informace prozatím naznačují, že hra by měla vyjít před olympiádou v Tokiu v roce 2020, což znamená, že si ještě jistou dobu počkáme.

Smrt nezná konce (8:20) | zdroj: YouTube

Ghost of Tsushima

Máte rádi staré Japonsko a období samurajů? Tak potom pro vás něco máme. Jde o titul s názvem Ghost of Tsushima, který působí nádherně a jistým způsobem klidně. To všechno by však měla překazit vzduchem létající katana a o zem padající hlavy vašich nepřátel. Jin Sakai, který bude hlavním hrdinou hry, bude muset svoji zbraň zkřížit s mongolskými nájezdníky a bránit japonský ostrov Cušima. Hra se tak příběhem bude točit okolo roku 1274, kdy probíhala mongolská invaze do Japonska.

Rozhodně je na co se těšit a zrovna připravované dílo z produkce Sucker Punch je to, co by mohlo rozhodovat o králi herního trhu v kategorii konzolí. Akční adventura se stealth akcí by se měla objevit na pultech tento rok. To, zda se to splní, ale nezaručujeme.

Duch, který zabíjí (2:40) | zdroj: YouTube

Sony tak připravuje zajímavosti, které je dobré si pamatovat. My se rozhodně z velké části těšíme a jsme nabití očekáváním, s čím asi přijde Microsoft. Samozřejmostí však je to, že boj velkých společností o nadvládu trhu přispěje velkým způsobem nám, hráčům. Přeci jen nezáleží na tom, kdo je lepší. Důležité je konec konců to, že máme co hrát...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co na tento rok připravuje SONY?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.