Nová platforma od Googlu přináší zajímavé novinky. Budoucnost je tak opět o něco blíže

Google Stadia přichází ruku v ruce s budoucností

Google Stadia

Google Stadia FOTO: IGN

V nedávné době jsme vás informovali o tom, že společnost Google chystá na Game Developers Conference 2019 jednu ze svých rozsáhlých novinek. Nyní už víme, o co půjde. Hraní her bez stahování a instalace, kdekoliv a kdykoliv.

Google Stadia  slibuje hraní na jakékoliv obrazovce s dostatečně rychlým internetovým připojením. Budoucnost už letos? Doufejme, že se dočkáme toho, co je slibováno. Platforma by měla konkurovat třeba stávající jedničce od Microsoftu, kterou je Xbox One, nebo i Playstation 4 Pro. Posuneme se však k hraní bez fyzického vlastnictví konzole. Můžeme se tak těšit na hraní ve 4K při 60 FPS a v budoucnu se pak přijde na řadu i 8K a 120 snímků za sekundu. Budoucnost podle Googlu, tak vypadá rozhodně víc než zajímavě.

Hardware, na kterém by platforma měla běžet, bude vzdálený a uživatel se tak může spokojit pouze s počítačem, jenž rozjede Chrome, a silným internetovým připojením. Můžeme si tak užít zábavu nejen doma v obýváku, ale také na cestách s telefonem. Stadia bude podporovat i celou řadu současných gamepadů, tituly ale půjde ovládat i za pomocí klávesnice a myši. Kdo ale chce do světa Googlu spadnout na plno, bude mít možnost pořídit si specifický bezdrátový ovladač.

Vzdálený server by měl běžet na grafickém výkonu, který je porovnatelný s Xboxem One X a Playstationem 4 Pro dohromady. Její optimalizace a vývoj probíhal ve spolupráci s AMD, který pro Stadiu vyvinul i vlastní čip.

Aby toho nebylo málo, Google se chystá i na tvorbu vlastních exkluzivních titulů. Pod značkou Stadia Games and Entertainment, kterou povede bývalá producentka Ubisoftu a EA  Jade Raymondová.

Dev kity však Google rozdává zdarma. Velká i malá studia tak budou mít možnost vytvořit vlastní titul, aniž by byli omezeni hardwarem současných konzolí. Více informací o chystaných hrách jsme se ale nedozvěděli.  

Trailer k Google Stadia (2:04) | zdroj: YouTube

Jednou z nejzajímavějších funkcí bude tzv. State Share, která nám dovolí sdílet konkrétní situaci ve hře s kýmkoliv. Můžeme tak svým přátelům vytvářet různé výzvy v podobě překonání složitých situací nebo při závěrečném boji proti finálnímu nepříteli a to prostřednictvím odkazu, který jednoduše vložíme do vyhledávacího řádku.
 
 A kdy se nové platformy od Googlu dočkáme? Ke spuštění by mělo v několika státech Evropy dojít už letos, na nás se ale s největší pravděpodobností tak brzy nedostane. Stačí si totiž zajít na oficiální stránky Stadie a podívat se na seznam zemí, mezi nimiž Česko zatím nefiguruje...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nová platforma od Googlu přináší zajímavé novinky. Budoucnost je tak opět o něco blíže

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.