Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu točícího se kolem pandemie sázet i na povedený soubojový systém. Více čtěte v našem tematickém článku.

Thymesia

Thymesia FOTO: Facebook - Thymesia

Za ta léta hraní už nás toho zas až tolik nepřekvapí. AAA tituly (zejména ty od velkých společností) neustále omílají jednu a tu samou formuli, proto se se zvyšujícím věkem čím dál více obracíme k nezávislým titulům. Ty jsou mnohdy nápaditější a mnohem zajímavější, což ostatně dokazuje i tento kousek, který vám nyní představíme.

Jedná se o akční RPG od OverBorder Studio, které sídlí v Tchaj-wanu. Jde o jejich prvotinu, která zatím nemá ani vlastní webové stránky. Ty potom vznikly facebookové poměrně nedávno. Něco přes dva měsíce ale stačilo, aby se tento kousek dostal do povědomí menší skupiny zasvěcenců. A není se čemu divit, Thymesia totiž vypadá opravdu výborně.

Podle obrázků a videí se zdá, že se vývojářům podařilo vytvořit zajímavý mix temného středověku a hororu, který má dát dohromady autentickou atmosféru, na níž hráč dlouho nezapomene. Výraznou roli ale bude hrát i příběh, jenž se bude točit kolem záhadné pandemie, na kterou není lék. Existuje ale legenda, která praví, že se nachází na nebezpečném ostrově, na nějž se nikdo neodváží vstoupit.  Tedy až do doby, kdy na něj král nepošle svoje vojáky. Jedním z členů bude i náš hrdina, který po troše zkoumání najde tajemnou mapu. Kam nás ale zavede, tvůrci říct ještě nechtěli.

Abychom o tomto zajímavém kousku zjistili více informací, spojili jsme se s vývojáři skrze Facebook a položili jim pár otázek. Na některé z nich jsme odpověď dostaly, jiné zase zůstaly bez reakce, což je vzhledem k rané fázi vývoje logické. Jak jeden z členů studia tvrdí, děj ještě není v cílové stanici. Jeho hloubka a délka bude záviset na prostředcích, které se jim podaří nashromáždit, původní myšlenka má však zůstat zachována. Těšit se tedy můžeme zejména na honbu za lékem doplněnou parádně zpracovanými souboji.

Těm ostatně tvůrci zatím věnují tu největší péči, ať už z pohledu práce, tak informací. Už teď jsme totiž mohli vidět hned několik úryvků, které naznačují svižnou podívanou plnou barev. Thymesia je ale v první řadě RPG, můžeme tedy očekávat důraz na vylepšování schopností a hlavně tvorbu vlastního bojového stylu. A na ten ostatně vývojáři kladli důraz nejen v popisu na svých stránkách, ale i v našem krátkém rozhovoru, v němž nám prozradili několik zajímavých informací.

Souboje s jednou zbraní nebudou jednotvárné. Jedna zbraň totiž skýtá hned několik možností, které odemyká vývojový strom. Ten bude rozdělený na několik větví, přičemž získáváním jednotlivých schopností bude možné dosáhnout dosud blíže nespecifikovaného počtu stylů na zbraň. Dá se ovšem předpokládat, že nepůjde o možnosti v řádu desítek, ale spíše o jednotky. I tak to ale vypadá na zajímavé osvěžení, jež se bude líbit všem táborům.

Vzhledem k RPG prvkům by dávalo smysl i vytvoření vlastní postavy. Toho se ale podle slov vývojářů nedočkáme. Těšit se tak můžeme na předem připraveného hrdinu, dle videí zřejmě muže. Jak jsme ale psali výše, Thymesia je teprve v raném stádiu vývoje, může se tedy stát, že naše domněnka nakonec nebude pravdivá a vývojáři ji dalším trailerem rychle smetou ze stolu.

img-responsive

Thymesia | foto: Facebook - Thymesia

Doufejme, že se to samé nestane samotné hře. Ta je teprve na začátku své cesty, už teď si ale získala zástup věrných fanoušků z celého světa. A pokud budou stejným tempem pokračovat, mohou se těšit na skvělý úspěch. Ten ale přijde nejdříve za dva roky, kdy by se měl tento titul objevit na PC. V plánech tvůrců ale figuruje i PlayStation 4, na nějž by se mělo dostat po vydání počítačové verze.

Témata: Thymesia | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.