Svět indie her: My Friend Pedro

Krev, kulky a slow motion vám v chystané novince My Friend Pedro nebude cizí.

My Friend Pedro

My Friend Pedro FOTO: Steam

Hry s pohledem kamery z boku v dnešní době znovu vstupují do veřejného povědomí hráčů. A dalším titulem, který funguje na stejném principu, je zajímavý kousek My Friend Pedro. Přátelské označení pro tak šíleně akční hru, nemyslíte?

O to vtipnější je, že celou hrou vás provede hlavní hrdina a jeho přítel banán Pedro, který vám na začátku vysvětlí základy a následně bude dělat společnost s popichujícími poznámkami. Říkáte si, co je to kruci za blbost? My si to také mysleli, ale vězte, že tento počin vypadá opravdu skvěle a slow motion společně se split aimingem tomu dodává ten pravý nádech akce. Alfou a omegou je rozstřílet všechno, co vám přijde pod ruku, udělat u toho nějakou tu otočku a úspěšně dokončit level.

Oficiální popis ale tak strohý není. Tvůrci svoji hru popisují jako akrobatický balet o přátelství, představivosti a boji hlavního hrdiny po boku banánu, který určuje, kdo bude žít a kdo zakusí střelu do hlavy z vašich zbraní. Vedoucí celého projektu Victor Agren pak hlásá, že jde o “2D, run & gun, platform action with 3D graphics.” což lze v překladu chápat jako akční plošinovku s pohledem 2D kamery a s 3D grafikou založenou na prvku "zastřel a uteč". Můžeme tedy očekávat, že spíše než o příběh půjde hlavně o vaši dovednost projít určitými úrovněmi co možná nejefektivněji.

Jistá teorie však říká, že Pedro v podobě banánu je vlastně iluzí hlavního hrdiny, který trpí mentální nevyrovnaností. Na druhou stranu, Pedro ví podrobné informace o našich nepřátelích a jejich plánu. Kde je tedy pravda a jak to doopravdy vlastně je? To budeme muset zjistit  sami, až titul vyjde.

Trailer k My Friend Pedro (1:42) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Svět indie her: My Friend Pedro

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.