Svět indie her: My Friend Pedro

Krev, kulky a slow motion vám v chystané novince My Friend Pedro nebude cizí.

My Friend Pedro

My Friend Pedro FOTO: Steam

Hry s pohledem kamery z boku v dnešní době znovu vstupují do veřejného povědomí hráčů. A dalším titulem, který funguje na stejném principu, je zajímavý kousek My Friend Pedro. Přátelské označení pro tak šíleně akční hru, nemyslíte?

O to vtipnější je, že celou hrou vás provede hlavní hrdina a jeho přítel banán Pedro, který vám na začátku vysvětlí základy a následně bude dělat společnost s popichujícími poznámkami. Říkáte si, co je to kruci za blbost? My si to také mysleli, ale vězte, že tento počin vypadá opravdu skvěle a slow motion společně se split aimingem tomu dodává ten pravý nádech akce. Alfou a omegou je rozstřílet všechno, co vám přijde pod ruku, udělat u toho nějakou tu otočku a úspěšně dokončit level.

Oficiální popis ale tak strohý není. Tvůrci svoji hru popisují jako akrobatický balet o přátelství, představivosti a boji hlavního hrdiny po boku banánu, který určuje, kdo bude žít a kdo zakusí střelu do hlavy z vašich zbraní. Vedoucí celého projektu Victor Agren pak hlásá, že jde o “2D, run & gun, platform action with 3D graphics.” což lze v překladu chápat jako akční plošinovku s pohledem 2D kamery a s 3D grafikou založenou na prvku "zastřel a uteč". Můžeme tedy očekávat, že spíše než o příběh půjde hlavně o vaši dovednost projít určitými úrovněmi co možná nejefektivněji.

Jistá teorie však říká, že Pedro v podobě banánu je vlastně iluzí hlavního hrdiny, který trpí mentální nevyrovnaností. Na druhou stranu, Pedro ví podrobné informace o našich nepřátelích a jejich plánu. Kde je tedy pravda a jak to doopravdy vlastně je? To budeme muset zjistit  sami, až titul vyjde.

Trailer k My Friend Pedro (1:42) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Svět indie her: My Friend Pedro

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.