Herní nebe za rohem: Ty nejlepší hry, které vyjdou v prvním čtvrtletí 2019

Je tu nový rok a společně s ním přichází i nálož v podobě nových her. Pojďme si představit ty, které nás čekají v průběhu prvního čtvrtletí a které byste si rozhodně neměli nechat ujít .

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Steam

Resident Evil 2 Remake

Platformy: PC, PS4 a XBOX ONE

Leden je skoro za námi, ale to podstatné nás teprve ještě čeká. A to přesně 25. ledna, kdy se hráči po celém světě mohou těšit na nadílku v podobě Residentu. Návrat k hororové klasice a akční střílečce, to všechno nabídne remake  úspěšné hry Resident Evil 2. Hra poběží na enginu posledního dílu a my se ocitneme zpátky v Raccoon City v kůži Scotta Kennedyho a Claire Redfieldové. Spojení příběhu, akce, postav a kvalitního enginu je předzvěstí skvělé zábavy na několik hodin.

Příběhový trailer k remaku Resident Evil 2 (2:12) | zdroj: YouTube

Metro Exodus

Platformy: PC, PS4 a XBOX ONE

Rusko a jaderná apokalypsa jsou hlavními motivy další očekávané pecky jménem Metro Exodus, která čeká už 15. února. Titul překypující apokalyptickým nádechem, krásnou grafikou, dobrým příběhem a nervy drásajícími adrenalinovými šoky. To všechno tento kousek slibuje. Nový díl ságy podle Dimitrije Gluchovského nás pro tentokrát však zavede ven z moskevského metra a hra se tak bude odehrávat na rozsáhlé mapě v doprovodu slunečního svitu.

Far Cry New Dawn

Platformy: PC, PS4 a XBOX ONE

Příběh nového Far Cry New Dawn je zasazen do doby 17 let po jaderné katastrofě. Vy jako hráč vcházíte do nového světa postapokalyptické doby, kde je základem přežití. Nový díl tak představuje úplně jiný pohled, než na který jsme zvyklí z dílů předešlých. Hned na začátku je možné si všimnout barevného spektra prostředí, ve kterém se ocitneme. Rozmanitost fauny a flory je vidět na první pohled, zprvu jako umělecké dílo na plátně. Bude tomu tak i doopravdy? To bude možné zjistit už 15. února.

Trailer k příležitosti oznámení Far Cry New Dawn (2:51) | zdroj: YouTube

Devil May Cry 5

Platformy: PC, PS4 a XBOX ONE

Legendární pecka od studia Capcom je zpět a s ní i hodiny zábavy v boji dobra proti zlu. Buďte vy tím, kdo zastaví invazi démonů na Zemi. To vše v realisticky zpracované grafice a designu postav, který potěší oko nejednoho hráče,  a hororové atmosféře, která je pro Devil už tradiční. Hráči, kteří si měli možnost zahrát demo, hru popisují jako starou klasiku, na kterou jsme všichni zvyklí. Do vašeho kalendáře si tedy připište 8. března, kdy tato hra vychází na trojici hlavních platforem.

E3 trailer ke hře Devil May Cry 5 (3:02) | zdroj: YouTube

Sekiro: Shadows Die Twice

Platformy: PC, PS4 a XBOX ONE

Další z titulů na našem seznamu je Sekiro: Shadows Die Twice od studia From Software. Na první pohled je hra přiřazována do souls žánru, kam patří Dark Souls či Bloodborne, vývojáři se ale od tohoto tvrzení raději odklánějí. Sekiro se má spíše zaměřovat na stealth, což bude oproti předešlým kouskům velká změna. Titul sám o sobě působí dost realisticky a zaujme krásnou japonskou krajinou a architekturou. Rozhodně je to počin, do kterého byste neměli mít strach investovat. Datum vydání je stanoven na 22. března 2019.

12 minutová ukázka z hraní Sekiro: Shadows Die Twice (12:17) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Herní nebe za rohem: Ty nejlepší hry, které vyjdou v prvním čtvrtletí 2019

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.