Proč se těšit na Battlefield V? Tady je pět důvodů!

Nový Battlefield vychází už příští čtvrtek. Proto jsme se rozhodli, že pro vás připravíme článek, ve kterém vám představíme pět důvodů, proč se na pokračování těšit. Po přečtení článku můžete vyjádřit svůj názor buďto v diskuzní sekci, nebo v komentářích na Fecebooku.

Battlefield 5

Battlefield 5 FOTO: Origin

Mikrotransakce "s lidskou tváří"

Po loňském kiksu v podobě Star Wars: Battlefront II měli fanoušci strach, aby se něco podobného neopakovalo i v pátém Battlefieldu. A podle posledních informací to vypadá, že podobný scénář nejspíše nebude na pořadu dne. Ano, mikrotransakce tu sice budou, ale v mnohem přijatelnější podobě. Hlavní roli v nich budou hrát tzv. "Company coins," které půjde získat čistě hraním. Tyto mince budou mít vliv na hratelnost, neboť je půjde použít k přizpůsobení předmětů a vybavení tak, aby se uživatelům hrálo co nejlépe.

Poté tu bude další měna, kterou už půjde pořídit za reálné peníze. Její moc bude ale značně omezená, protože půjde využít pouze k nákupu kosmetických předmětů. Nemusíte mít tedy strach, že by hráč, který nasype do Battlefieldu víc peněz, měl byť jen malou výhodu oproti svým nepřátelům poctivě střádajícím herní měnu jen a pouze hraním.

Specializace jako nikdy předtím

Specializace byly hlavní poznávací značkou této série už od nepaměti, ale v pátém dílu se na tento prvek tvůrci zaměřili více do hloubky. Na začátku budou dostupné klasické třídy, přičemž každá z nich bude mít plně odemčenou jednu specializaci. Dále tak bude už jenom na hráči, jak si svoji postavu přizpůsobí tak, aby mu co nejlépe vyhovovala. A to pouze hraním, ne dalším placením (ale o tom už jsme psali výše).

Žádný Premium Pass

Pokud jste hráli poslední díl a nepořídili jste si Premium Pass, určitě jste se postupem času začali potýkat s jedním problémem - nemohli jste hrát na některých mapách a některé mody pro vás byly nepřístupné. Na něco takového už naštěstí můžeme zapomenout. DICE totiž zahodili tento dlouho používaný koncept, takže od vydání a po konec životního cyklu budou všechna DLC úplně zdarma pro všechny.

Lákadlem samozřejmě nebudou pouze nové mody a mapy, ale také příběhová rozšíření. To první vyjde už dva týdny po vydání a ponese název "Overture (Předehra)." To další potom dorazí až lednu, zatímco třetí kapitola s názvem "Trial By Fire" (Zkouška ohněm) zase v březnu. To zní celkem dobře, že?

img-responsive

Battlefield 5 | foto: Origin

Firestorm - battle royale po "battlefieldovsku"

Pokud jste unaveni neustálými novinkami ve vodách battle royale žánru, nejspíše vás tato novinka moc nepotěší. Pokud ale máte rádi Battlefield a umíte si představit, že byste se sami nebo s partou vrhli do bitevní vřavy, v níž jde hlavně o to zůstat na živu jako poslední, tak určitě čtěte dál. A vy ostatní také, protože tohle nebude žádné nemilosrdné vraždění v neustále se zmenšujícím ringu. Tedy bude, ale úplně jiné, než jsme byli doposud zvyklí.

Na vůbec největší mapě v historii série se utká 16 týmů složených ze čtyřech hráčů, kteří se mezi sebou navzájem pokusí vyvraždit. K dispozici budou jak vozidla, tak speciální vybavení. Nejlepší na tom všem je, že dostupná výbava má být poměrně vyvážená. To znamená, že zisk některého z pancéřovaných vozidel sice bude výhoda, ale ne taková, že by se nedala přebít důvtipem a dobrou taktikou.

Firestorm se ve hře objeví až v březnu příštího roku, kdy vyjde společně s třetí kapitolou "Trials of Fire."

Dokonalý audiovizuální zážitek bez krvavých HW nároků

V dobách, kdy mezi sebou soupeřili Medal of Honor, Brothers in Arms a Battlefield se poslední jmenovaná značka začala profilovat nejen jako hra, která měla svým zpracováním reálnému konfliktu nejblíže, ale také jako skvělý audiovizuální zážitek. Zejména poslední díly předvedly, jaké krásné scenérie umí Frostbite engine vykouzlit, o parádně zpracovaném zvuku nemluvě.

A nejlepší na tom je, že Battlefield 5 si zahrajeme i na starších počítačích, neboť samotné HW požadavky opět nejsou vůbec vysoké. Na minimální detaily si vystačíte s šest let starou grafikou (GTX 660), pět let starým procesorem s 32nm architekturou (FX-6350) a 8GB RAM. To je na dnešní dobu doslova mistrovský kousek, nemyslíte?

Představení Battlefieldu V (6:28) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč se těšit na Battlefield V? Tady je pět důvodů!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.