Pět nedoceněných her s otevřeným světem, které si musíte zahrát

Na otevřený svět v dnešní době sází spoustu AAA i indie her. Ne všem se ale dostane zaslouženého věhlasu a slávy. Proto jsme se rozhodli, že si v tomto článku ukážeme pět opravdu zajímavých kousků, kterým se nedostalo takové publicity, jakou by si určitě zasloužily.

Assassin's Creed: Syndicate

Assassin's Creed: Syndicate FOTO: Steam

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Tato hra měla opravdu velké porodní bolesti. Aby vůbec tvůrci mohli tento titul dokončit, museli si vzít půjčku ve výši 75 milionů dolarů. Kvůli nuzným prodejům ji ale studio nemohlo splatit, načež podle očekávání zkrachovalo. To však tomuto kousku vůbec neubírá na lesku. Kromě zajímavého příběhu a dalších vedlejších aktivit se Kingdoms of Amalur: Reckoning může pochlubit svým zábavným soubojovým systémem, který není tolik svázán se schopnostmi a úrovněmi nepřátel jako v jiných RPG hrách. Pro některé jedince by mohla být překážkou grafika, na níž se podepsal zub času. Pokud se ale do tohoto kousku na pár hodin ponoříte, určitě si zvyknete.

A jestliže po jeho dokončení dostanete chuť na další porci zábavy zasazené do tohoto univerza, můžete sáhnout po dvojici DLC, případně držet palce novému vlastníkovi práv - THQ Nordic. Ti se totiž letos rozhodli značku odkoupit a už teď plánují pokračování. S trochou štěstí se tedy za pár let dočkáme dalšího povedeného titulu, jenž nás zabaví na další desítky hodin.

Trailer k Kingdom's of Amalur: Reckoning | zdroj: YouTube

Dragon's Dogma: Dark Arisen

O této hře jste už nejspíše slyšeli, pokud vám ale proklouzla mezi prsty, rozhodně doporučujeme dočíst tyto řádky až do konce, podívat se na přiložené video a poté navštívit některý z herních obchodů a začít hrát. Toto RPG od japonských tvůrců totiž nabíz několik zajímavých mechanik, které neneachají chladným žádného milovníka fantasy žánru. Vezměme si jako příklad souboje s draky. Můžete zvolit buďto klasický přístup, tedy sekat příšeru do nohou tak dlouho, dokud její zdraví neklesne na nulu, nebo zkusit plížení a mocným úderem do hlavy způsobit mýtickému stvoření kritické poškození. Nejenže uvidíte perfektní animaci, ale také se proletíte. No nezní to skvěle?

Pakliže se rozhodnete svoje peníze do Dragon's Dogma: Dark Arisen opravdu investovat, dostanete jako odměnu skvěle hodnocenou hru s opravdu dlouhou herní dobou, která se pohybuje v průměru kolem 40 hodin u hlavního příběhu a kolem 100 hodin po přidání vedlejších aktivit. A to se vyplatí!

Trailer k Dragon's Dogma: Dark Arisen | zdroj: YouTube

Seven: The Days Long Gone

Retro je opět v módě. Hráči mají čím dál větší zájem o pixelartové plošinovky, tituly s audiovizuálním zpracováním podobným tomu z devadesátých let, ale také o izometrické hry. Těmi se proslavil zejména inXile Entertainment vedený legendárním Brianem Fargem, ruku k dílu ale přidali i další více či méně známí vývojáři. Jedni z nich jsou i IMGN.PRO složení z odpadlíků CD Projektu a dalších studií, kteří se před několika lety rozhodli, že se do těchto vod ponoří také. A vzniklo z toho zajímavé izometrické RPG Seven: The Days Long Gone, které spatřilo světlo světa loni v prosinci.

Co nabízí? Stejně jako výše jmenované tituly spoustu inovativních a skvělých mechanik, které dávají dohromady velmi dobrý kousek. Hra se snaží vsázet na mix parkouru a steathu, ale hlavně na vyprávnění příběhu, který si můžete doplnit sbíráním dodatečných informací v rozlehlém otevřeném světě.

Trailer k Seven: The Days Long Gone | zdroj: YouTube

Far Cry 2

Ještě před tím, než se na světlo světa podíval trhák s názvem Far Cry 3, si potichoučku a poctivě připravoval půdičku Ubisoft právě pro další pokračování. Série si teprve utvářela svoji image a druhý díl byl právě tím kouskem, který sérii posunul mílovými kroky dopředu. Možná jste už viděli to video, ve kterém autor porovnává Far Cry 5 s druhým dílem (pokud ne, můžete se podívat níže). Právě v něm vyšlo najevo, jak nedoceněným klenotem dvojka byla. Tvůrci se tehdy zaměřili na neuvěřitelné detaily, na které už jeho následovníci zapomínají.

Největší rozruch ale způsobil soubojový systém, jenž byl postaven na opotřebování zbraní. Ta vám totiž mohla kdykoliv vypovědět službu, což hráče nutilo k neustálému taktizování a rozmýšlení nad každou akcí. A to je něco, co v dnešních hrách vidíme jen málokdy.

Assassin's Creed: Syndicate

Psal se rok 2015 a vyšlo spoustu skvělých a úspěšných her. Mezi Fallout 4, Zaklínače 3 či Metal Gear Solid V se pokusil vklínit i další díl Assassin's Creed s podtitulem Syndicate, který ale u fanoušků hrubě propadl. Titul se i přes kladné recenze špatně prodával, což bylo způsobeno nejen nobvykle silným rokem, ale také naprostým propadákem v podobě Unity, jenž spoustu fanoušků od série nadobro odradil. A to si Syndicate rozhodně nezasloužil.

V pořadí již devátá velká hra v sérii přinesla spoustu inovativních prvků. Ulice Londýna lemovaly široké silnice, po nichž jsme se mohli projíždět s koňským spřežením, ve šplhání nám pomáhal zachytávací hák a podruhé v sérii dostala velkou roli jakožto hlavní hrdinka i žena. Evie tak společně se svým bratrem Jacobem vytvořili úderné duo, které bavilo hráče až do samotného konce nejen skvělým příběhem, ale hlavně kontrastujícími osobními rysy. Evie byla spíše rozvážná a klidná, tedy spíše "eziovské povahy," zatímco Jacob byl akční, zbrklý a uvolněný, tedy něco na způsob Edwarda Kenwaye.

Zajímavé ale bylo, že jsme se podívali nejen do viktoriánského Londána, ale také do Druhé světové války, kde jsme mohli plnit příkazy Winstona Churchilla a prožít po jeho boku několik hodin. Spoustu zábavy nabídlo i DLC, které podle nás patří mezi to nejlepší, co tato série nabídla.

Trailer k Assassin's Creed Syndicate | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nedoceněných her s otevřeným světem, které si musíte zahrát

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.