Jak mohl vypadat Zaklínač 3? Pět zajímavých věcí, které se do hry nedostaly

V prvním dílu našeho pravidelného seriálu, který bude vycházet každý týden, se podíváme na zajímavý obsah, který se nakonec nedostal do finální verze Zaklínače 3.

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: CD Projekt RED

Podpora pro Kinect

V raných fázích vývoje třetího Zaklínače přemýšleli tvůrci nad tím, jak samotnou dějovou linku obohatit . A napadlo je, že krom Gwintu by mohli vytvořit i další minihry. Po několika sezeních se začalo vážněji uvažovat o šipkách, trpasličím pokru a soutěži v pití, dokonce byla ve hře i podpora Kinectu! Žádný z těchto prvků se ale nakonec do hry nedostal. Můžeme si tak jenom představovat, jak úžasné dobrodružství bychom mohli zažít, pokud bychom Geralta a Ciri ovládali vlastním tělem.

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: electroworld.cz

Krvavý Baron a.k.a. Phillip Wiley

Pokud zapátráme v útrobách internetu, zjistíme, že tvůrci plánovali řadu dalších větví hlavního příběhu, v nichž se měly objevit zajímavé postavy. Údajně se pracovalo na postavě zvané Inkvizitor, která bychom potkali v Zemi nikoho a hráč měl možnost ji buďto zabít, nebo ušetřit. Zajímavější je ale původní jméno Krvavého Barona, který se na rozdíl od Inkvizitora do hry dostal. V původních plánech totiž údajně stálo, že se jmenuje Phillip Wiley. To znamená, že by nesl stejné příjmení jako jedna z postav, se kterou se musíme vypořádat v hlavní dějové lince - Zkurvysyn Junior alias Cyprian Wiley. Že by je tvůrci chtěli nějakým způsobem rámcově propojit?

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: Reddit

Variace na V.A.T.S. z Falloutu

CD Projekt RED už dávno prozradil, že si během vývoje hráli s myšlenkou, která by do hry zaimplementovala systém podobný V.A.T.S. z Falloutu. Pokud nevíte, o co jde, tak nemějte strach, vysvětlíme vám to. Jedná se o schopnost, během které se téměř zastaví čas, hráč si vybere, jakou část těla chce zasáhnout a hra na základě schopností hrdiny určí, jestli byl pokus úspěšný či nikoliv. A výrazně pozměněná verze se měla nacházet i ve třetím Zaklínači. Geralt by tak mohl vidět vnitřnosti jakéhokoliv monstra a následně se smrtící přesností zasáhnout právě tam, kde to bylo potřeba. S největší pravděpodobností by byl nutný zásah hráče (stejně jako u V.A.T.S.), o tom už se ale tvůrci nezmínili.

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: Twitter - CD Projekt RED

Iorvethova příběhová linka

Jedna z hlavních postav druhého Zaklínače měla sehrát důležitou roli i ve trojce. Iorveth se měl objevit ve Velenu s tím, že pátrá po léku, který by zastavil řádící mor na jihu. Geralt se s ním, Rochem, Ves a Thalerem za komplikovaných okolností měl spojit. Mělo se jednat o propracovaný soubor úkolů plný pletich a zrady, ale také zajímavých rozhovorů. Jeden takový jsme údajně měli vést s Ves, která ve trojce nehrála příliš důležitou roli a možností, jak si s ní popovídat, opravdu mnoho nebylo. Tento úkol byl bohužel v pokročilejší fázi vývoje vystřižen, stejně tak Iorveth a spostu dalších postav "namočených" v tomto úkolu. Jediné pozůstatky, které tak ve hře můžeme nalézt, je část úkolu, během něhož pomůžeme Rochovi zachránit Ves, a chlapík táhnoucí povoz plný obětí moru.

img-responsive

Zaklínač 2: Vrahové králů | foto: Hirun's Gaming Endeavours

Spousta příšer

Zaklínač 3 nabízí krom skvělého příběhu i výborně zpracované příšery, které se potulují po zdejším rozlehlém světě. Ale mohlo jich být mnohem víc. Podle serveru Fandom.com bylo na závěr vystřiženo hned 25 potvor, z nichž některé vypadají opravdu zajímavě. Na assety a artworky, které po nich zbyly, se můžete podívat pod tímto odstavcem.

Jednohubky na závěr

- V průběhu vývoje se počítalo s tím, že Divoký hon po útoku na Kaer Morhen oblehne Novigrad. Tvůrci měli dokonce připravené kompletně zničené hlavní náměstí, načež se rozhodlo, že závěrečné části hry se odehrají na Skellige.

- Jeden z členů Divokého honu byl i Goebbels. Jednalo se ovšem pouze o pracovní název, který byl následně změněn na Ge'els. Ge'els se měl objevit ve hře jakožto generál Divokého honu a také jako hlavní postava v jednom z vyškrtnutých vedlejších úkolů. Ten byl zasazen do jednoho ze světů, které navštívíme s Avallac'hem.

- Pokud by se Ciri na konci hry stala císařovnou, údajně se s někým měla oženit. Změny měly nastat i v jednom z dalších konců, kde Emhyr zemře a na jeho místo usedne generál Voorhis.

- V prvotních fázích vývoje se Uma jmenoval Prune. Nakonec ale dostal svoje zkratkovité jméno, které odkazuje na trojici slov "Ugliest Man Alive," tedy nejškaredější člověk na platanetě - Uma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak mohl vypadat Zaklínač 3? Pět zajímavých věcí, které se do hry nedostaly

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.