Jak mohl vypadat Zaklínač 3? Pět zajímavých věcí, které se do hry nedostaly

V prvním dílu našeho pravidelného seriálu, který bude vycházet každý týden, se podíváme na zajímavý obsah, který se nakonec nedostal do finální verze Zaklínače 3.

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: CD Projekt RED

Podpora pro Kinect

V raných fázích vývoje třetího Zaklínače přemýšleli tvůrci nad tím, jak samotnou dějovou linku obohatit . A napadlo je, že krom Gwintu by mohli vytvořit i další minihry. Po několika sezeních se začalo vážněji uvažovat o šipkách, trpasličím pokru a soutěži v pití, dokonce byla ve hře i podpora Kinectu! Žádný z těchto prvků se ale nakonec do hry nedostal. Můžeme si tak jenom představovat, jak úžasné dobrodružství bychom mohli zažít, pokud bychom Geralta a Ciri ovládali vlastním tělem.

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: electroworld.cz

Krvavý Baron a.k.a. Phillip Wiley

Pokud zapátráme v útrobách internetu, zjistíme, že tvůrci plánovali řadu dalších větví hlavního příběhu, v nichž se měly objevit zajímavé postavy. Údajně se pracovalo na postavě zvané Inkvizitor, která bychom potkali v Zemi nikoho a hráč měl možnost ji buďto zabít, nebo ušetřit. Zajímavější je ale původní jméno Krvavého Barona, který se na rozdíl od Inkvizitora do hry dostal. V původních plánech totiž údajně stálo, že se jmenuje Phillip Wiley. To znamená, že by nesl stejné příjmení jako jedna z postav, se kterou se musíme vypořádat v hlavní dějové lince - Zkurvysyn Junior alias Cyprian Wiley. Že by je tvůrci chtěli nějakým způsobem rámcově propojit?

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: Reddit

Variace na V.A.T.S. z Falloutu

CD Projekt RED už dávno prozradil, že si během vývoje hráli s myšlenkou, která by do hry zaimplementovala systém podobný V.A.T.S. z Falloutu. Pokud nevíte, o co jde, tak nemějte strach, vysvětlíme vám to. Jedná se o schopnost, během které se téměř zastaví čas, hráč si vybere, jakou část těla chce zasáhnout a hra na základě schopností hrdiny určí, jestli byl pokus úspěšný či nikoliv. A výrazně pozměněná verze se měla nacházet i ve třetím Zaklínači. Geralt by tak mohl vidět vnitřnosti jakéhokoliv monstra a následně se smrtící přesností zasáhnout právě tam, kde to bylo potřeba. S největší pravděpodobností by byl nutný zásah hráče (stejně jako u V.A.T.S.), o tom už se ale tvůrci nezmínili.

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: Twitter - CD Projekt RED

Iorvethova příběhová linka

Jedna z hlavních postav druhého Zaklínače měla sehrát důležitou roli i ve trojce. Iorveth se měl objevit ve Velenu s tím, že pátrá po léku, který by zastavil řádící mor na jihu. Geralt se s ním, Rochem, Ves a Thalerem za komplikovaných okolností měl spojit. Mělo se jednat o propracovaný soubor úkolů plný pletich a zrady, ale také zajímavých rozhovorů. Jeden takový jsme údajně měli vést s Ves, která ve trojce nehrála příliš důležitou roli a možností, jak si s ní popovídat, opravdu mnoho nebylo. Tento úkol byl bohužel v pokročilejší fázi vývoje vystřižen, stejně tak Iorveth a spostu dalších postav "namočených" v tomto úkolu. Jediné pozůstatky, které tak ve hře můžeme nalézt, je část úkolu, během něhož pomůžeme Rochovi zachránit Ves, a chlapík táhnoucí povoz plný obětí moru.

img-responsive

Zaklínač 2: Vrahové králů | foto: Hirun's Gaming Endeavours

Spousta příšer

Zaklínač 3 nabízí krom skvělého příběhu i výborně zpracované příšery, které se potulují po zdejším rozlehlém světě. Ale mohlo jich být mnohem víc. Podle serveru Fandom.com bylo na závěr vystřiženo hned 25 potvor, z nichž některé vypadají opravdu zajímavě. Na assety a artworky, které po nich zbyly, se můžete podívat pod tímto odstavcem.

Jednohubky na závěr

- V průběhu vývoje se počítalo s tím, že Divoký hon po útoku na Kaer Morhen oblehne Novigrad. Tvůrci měli dokonce připravené kompletně zničené hlavní náměstí, načež se rozhodlo, že závěrečné části hry se odehrají na Skellige.

- Jeden z členů Divokého honu byl i Goebbels. Jednalo se ovšem pouze o pracovní název, který byl následně změněn na Ge'els. Ge'els se měl objevit ve hře jakožto generál Divokého honu a také jako hlavní postava v jednom z vyškrtnutých vedlejších úkolů. Ten byl zasazen do jednoho ze světů, které navštívíme s Avallac'hem.

- Pokud by se Ciri na konci hry stala císařovnou, údajně se s někým měla oženit. Změny měly nastat i v jednom z dalších konců, kde Emhyr zemře a na jeho místo usedne generál Voorhis.

- V prvotních fázích vývoje se Uma jmenoval Prune. Nakonec ale dostal svoje zkratkovité jméno, které odkazuje na trojici slov "Ugliest Man Alive," tedy nejškaredější člověk na platanetě - Uma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak mohl vypadat Zaklínač 3? Pět zajímavých věcí, které se do hry nedostaly

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.