TOP5 RPG her, které vyjdou ještě letos

RPG pozitivní jedinci se ještě v roce 2018 mohou těšit na spoustu zajímavých RPG her.

Code Vein

Code Vein FOTO: www.pinimg.com

The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Vývojář: InXile Entertainment | Datum vydání: 18. září 2018 | Platformy: PC

U Mafie 2 jsme si stěžovali, že vývojářům trvalo dlouhých 8 let, než tuto hru dokončili. To je věru dlouhá doba, že? Teď si ale představte, že fanoušci série Bard's Tale museli na čtvrtý čekat ještě déle a to neuvěřitelných 30 let! Poslední díl totiž spatřil světlo světa v roce 1988 a vyšel na dnes už legendární Amigu či Commodore 64. Oproti svým vousatým a prošedivělým bratříčkům tedy musí čtyřka doznat spousty razantních změn.

A bude jich opravdu hodně - přes notně inovovanou grafiku či herní mechaniky. Jádro ale zůstává nezměněné. Opět se můžeme těšit na spoustu spletitých dungeonů plných nápaditých hádanek a smrtících pastí. Soubojový systém bude probíhat tahovým způsobem, neboť budeme mít na starosti až šest chasníků s odlišnými schopnostmi.

Na závěr ještě dodáme, že tento projekt byl zaplacen samotnými fanoušky na Kickstarteru. Tam tvůrci vybrali od více než 33 tisíc stoupenců 1,5 milionu amerických dolarů.

Průchod demoverzí v podání vývojářů (23:59) | zdroj: YouTube

Assassin's Creed Odyssey

Vývojář: Ubisoft (celkově osm poboček po celém světě) | Datum vydání: 5. říjen 2018 | Platformy: PC, PS4, Xbox One

Někteří se zařazením do toho žebříčku nemusí souhlasit, ale my si stojíme za tím, že Odyssey mi si měl zahrát každý milovník dobrých RPG her a fantasy. Assassin's Creed totižto už dávno není jen čistě historickou akční adventurou a příběh tak výrazně obohacuje o řadu mýtických bytostí a soubojů s postavami, s nimiž se naši předkové nejspíše neměli možnost nikdy setkat.

Ukázal to už loňský Origins, ve kterém jsme se v rámci božských výzev mohli utkat se Sechmet, Anúbisem a Sobekem. Odyssey ale půjde ještě dál a dá nám možnost stanout tváří v tvář samotné Medúze! A kdo ví, jaká další překvapení nás ve hře ještě potkají.

Důležité ale je, že nás oproti loňskému pokračování čeká i řada změn. Kvůli téměř identickému rozhraní a některým animacím si spousta fanoušků stěžuje, že se jedná jen o lehce pozměněný Origins, propracovanější RPG prvky jim ale jejich tvrzení vyvrací. Těšit se tak můžeme na spoustu nových schopností, vylepšování lodě a posádky, míchání vlastních dovedností a v neposlední řadě i možnost dialogových voleb, které se objeví vůbec poprvé v sérii.

Trailer k Assassin's Creed Odyssey (v podání Kassandry) (1:37) | zdroj: YouTube

Fallout 76

Vývojář: Bethesda Game Studios | Datum vydání: 14. listopad 2018 | Platformy: PC, PS4, Xbox One

Bude to úplně něco jiného, než jsme byli zvyklí. Doposud jsme s každým dílem dostávali pořádnou porci skvělého příběhu z postapokalyptického světa a nášup výborných vedlejších úkolů, které nás k monitoru přikovaly na ještě delší dobu. Na příběh tentokrát můžeme zapomenou, ale i tak by mělo jít o díl, který potěší každého příznivce této série.

Pokud to vezmeme z našeho vlastního pohledu, tak pro nás byl Fallout vždy o prozkoumávání úžasně zpracovaného světa zničeného nukleární válkou, světa, který byl naplněn obsahem k prasknutím a za každým rohem mohl nabídnou něco zajímavého. A to samé se pokusí hráčům naservírovat i další díl s číslovkou 76, jen v poněkud jiné podobě.

Hlavní devizou nového Falloutu totiž bude multiplayer. Ten má být podle posledních informací přívětivý nejen k nováčkům, ale i k pravidelným hráčům. Nemusíme se tedy bát, že nám někdo naši láskyplně vybudovanou pevnost zničí například vypuštěním atomové bomby, která budou mimo jiné taktéž přítomná. Zábavu si tedy užijí nejen příznivci série, ale i úplní novicové.

Jeden ze série návodů, jak přežít v nehostinné pustině ve Fallout 76 (3:04) | zdroj: YouTube

Code Vein

Vývojář: Bandai Namco Games | Datum vydání: 27. září 2018 | Platformy: PC, PS4, Xbox One

Připravte si dostatek náhradních periferií a obrňte se trpělivostí, tohle totiž bude řežba! Code Vein je dalším z řady klonů Dark Souls, které chtějí napodobit úspěch této pekelně těžké série a zaujmout fanoušky souls titulů. A našlápnuto k tomu mají opravdu dobře.

Ve hře se ujmeme upíra, který se utká s řadou nebezpečných monster ve světě zničeném apokalypsou. Soubojový systém je údajně velmi podobný tomu z Dark Souls. Spoléhá na lehké a těžké útoky, bloky a úhyby, které ale ubírají značné množství výdrže. A budeme si muset dávat pozor i na zdraví, protože počet léčiv bude značně omezen.

Tuto "nevýhodu" ale kompenzuje možnost pořídit si pomocníka, jenž se stane naší pravou rukou v každém souboji. A pokud během nějaké půtky zemřeme, dokáže nás i oživit! To zní fér, že?

Trailer ke Code Vein (4:34) | zdroj: YouTube

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Vývojář: Square Enix | Datum vydání: 4. září 2018 | Platformy: PC, PS4, následně Nintendo Switch

A na závěr potěšíme i milovníky japonských RPG. Ti na začátku září mohou vyhlížet v pořadí už 11. díl oblíbené série Dragon Quest. Ta krom počítačů a PS4 zamíří i na Switch, jeho majitelé si ale budou muset nějakou dobu počkat. Vlastníci 3DS mimo japonského regionu se potom nedočkají vůbec.

Přeskočme ale na veselejší téma, jímž je bezpochyby velký otevřený svět jenž bude doslova napěchovaný obsahem. Hra samotná nás bude vyzývat k jeho prozkoumávání, protože za každým koutem se bude skrývat odměna buďto v podobě speciálních předmětů či úkolů. A že jich ale bude!

Tvůrci slibují, že pouze plnění vedlejší úkolů a mini her zabere více než sto hodin, což už je opravdu úctyhodné číslo!

Gameplay z Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (8:48) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: TOP5 RPG her, které vyjdou ještě letos

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.