Super Meat Boy v moderní grafice? To je pekelně těžká plošinovka Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries

Tři tvůrci, spousta příběhů a jedna hra. Hra, se kterou chce malé řecké studio Pixer Reign prorazit mezi velikány plošinovek. Základní formuli úspěchu má zatím dobře namíchanou, jen je třeba ji správně uvařit a naservírovat hráčům.

Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries

Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries FOTO: Steam

Léto je tradičně obdobím herního sucha. Nevychází žádné velké tituly a tak se o bohatou sklizeň musí postarat nezávislí vývojáři. Několik zajímavých her už jsme v těchto parnech recenzovali, teď je na čase vám představit další - titul s názvem Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries.

img-responsive

Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries | foto: Steam

Neuvěřitelně detailní

Jak už jste asi sami poznali, jedná se o 2D skákačku s opravdu zajímavým designem. Na obrázcích vypadá úžasně, ale jakmile hru zapnete a sami si ji vyzkoušíte, vypadá mnohem lépe. Lokace krásně hrají odstíny tmavých a světlých barev, atmosféru dokreslují skvělé modely a také neuvěřitelný smysl pro detail.

Zajímavé jsou zejména grimasy hlavního hrdiny. Ty se mění v závislosti na situaci. Pokud je vystaven nebezpečí, vykulí oči a sleduje předmět, který by ho mohl potencionálně ohrozit. Po jeho překonání se jen lišácky usměje a nahodí svůj klasický pohled. To ale není všechno. Dalším skvělým detailem je například houpání trávy, když přes ní přejdeme.

Jedna klávesnice? Raději kupte další!

To jsou ale jenom maličkosti. Důležitější je samotný level design, který se tvůrcům nadmíru povedl. Každá část mapy je totiž přesně tam, kde by měla být, nemluvě o pastech, které vám dají pořádně zabrat. Ono to na první pohled nevypadá, ale z této krásné barevné hry se postupem času vyklube titul, jenž si nic nezadá ani s nechvalně známým Super Meat Boyem.

Dojde vám to ve chvíli, kdy už se při překonání jedné překážky plácáte po zádech, ale jakmile dopadnete na zem, zabijí vás vystřelovací bodáky pečlivě skryté pod porostem trávy. Nebo dýky, houpající se sekery, padající strop či kotouč, který vás už od začátku pronásleduje a snaží se vás za každou cenu zabít.

A tak umíráte a počítadlo smrtí utěšeně stoupá. My jsme jich při průchodu prvním světem zaznamenali více než 500, podle hlavního designéra hry to ale není nic speciálního. Jeden z hráčů už údajně zaznamenal více než 20 tisíc smrtí, což je opravdu neuvěřitelné číslo.

Jednotvárná náplň

Obtížnost ale není tím jediným, čím se může Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries pochlubit. Naleznete tu i příběh, leč poněkud upozaděný. Hrajete za Robbieho, kterého povolaly temné síly a daly mu "jednoduchý" úkol - zachránit svět. Jediné, co ho ale zajímá, je odměna. Na tu je samozřejmě nalákán a tak vyrazí na cestu plnou smrtících překážek a nebezpečenství.

Žádný boj  (tedy až na bossfighty), ale překonávání nástrah v podobě sekyr či vhodně umístěných úkolových předmětů. A ač se herní náplň v podobě sbírání klíče a následné otevření dveří neustále opakuje, jedná se o velice zábavnou formuli. Jen škoda, že tu není tolik herních mechanik jako například zachytávací hák či dvojskok. I tak vám ale skrčení a skákání vydrží opravdu na dlouhou dobu. A za tu cenu (necelých 340 korun) by byl hřích nedat tomuto nezávislému kousku šanci.

Pokud váháte a nevěříte našim slovům, můžete si vyzkoušet bezplatné demo, které je dostupné na stránce hry. Nebo si počkejte na recenzi, která vyjde ihned po vydání plné verze, jež přidá další super tajný svět! Už se nemůžeme dočkat!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Super Meat Boy v moderní grafice? To je pekelně těžká plošinovka Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.