TOP 5 her, které vám díky modifikacím vydrží navěky

Koupíte jednu hru a dostanete desítky příběhů zdarma. Že je to nemožné? Tak se podívejte na náš žebříček, kde vám představujeme pět her, které vám díky modifikacím vydrží na stovky i tisíce hodin.

Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband FOTO: Nexusmods.com

Gothic 2 (+ Noc Havrana)

Cena:  Zhruba 260 korun (STEAM)

Kdo by to byl čekal, že budou fanoušci tak dlouho držet při životě 15 let starou hru? Na druhou stranu se to dá pochopit, protože trojka ani Arcania nepřinesli dostatečné uspokojení pro skalní fanoušky Gothicu a vlastníci práv se dalšího dílu zatím také straní. Proto vzala zodpovědnost do svých rukou komunita a vytvořila spoustu zajímavých příběhových modifikací, které vám vydrží na stovky (ne-li tisíce hodin). Níže přikládáme výpis těch nejlepších.

Velaya

Vžijte se do role mladé dívky, která musí vzít svůj osud do vlastních rukou. Prožijte její trnitou cestu, během níž se stane nebojácnou zastánkyní dobra.

Herní doba: 30 - 40 hodin

Český překlad: Ano (titulky)

Odkaz ke stažení

Návraty 2.0

Jedna z nejlepších a nejpopulárnějších modifikací pro Gothic 2: Noc Havrana je dílem ruského studia "T&G" MOD TEAM. Jedná se o fanouškovský datadisk, který obsahuje stovky nových úkolů, několik hodin nové hudby a profesionální ruský dabing.

Herní doba: cca 250 hodin (vedlejší úkoly + hlavní dějová linka)

Český překlad: Ano (titulky)

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci Návraty 2.0 (2:03) | zdroj: YouTube

Život pirátů

Děj modifikace se odehrává několik týdnů po základní hře a nabízí kompletně novou postavu. Tou je mladík Rhen, který se nedostal na loď trestanců a byl nucen sledovat, jak jeho jediná naděje opustit ostrov umírá. Později ale narazil na mága Ignaze, jenž mu pomohl dostat se do tábora pirátů, kde startuje celé dobrodružství. Těšit se můžete na kompletní dabing, nový systém obnovy monster a dva nové světy.

Herní doba: min. 15 hodin

Český překlad: Ano (titulky)

Odkaz ke stažení

Další zajímavé modifikace:

Khorana Prolog

Jaktyl

Xeres' Return

The Golden Gate


Official trailer - Mod DB

Trailer k modifikaci The Golden Gate k Gothic 2 (2:28) | zdroj: MODB

Mount & Blade: Warband

Cena:  Zhruba 520 korun (STEAM)

Série Mount & Blade si ve světě vybudovala velice dobré jméno a zejména Warband její renomé ještě více zvednul. Pokud se na hru podíváme podrobněji, je až s podivem, že zaznamenala takový úspěch, na druhou stranu je to ale pochopitelné. Která hra vás nechá vytvořit hrdinu a vrhne vás do světa, kde si jen vy tvoříte vlastní příběh? Základ pro stovky hodin zábavy je hotový, proč ho ale neobohatit komunitní prací? Tady je výběr těch nejlepších modifikací!

Rise of the Undead

Nebaví vás pořád stát na straně dobra? Tak potom sáhněte po tomto modu, kde vás tvůrci nechají hrát za nemrtvého lorda bojujícího proti světu lidí. K obrazovce vás přikovají parádně vymodelované postavy i skvělý soundtrack. Jediná škoda je, že tvůrci tento projekt nedotáhli do konce, takže se budete muset spokojit s ořezanou alfa verzí.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci Rise of the Undead (1:35) | zdroj: YouTube

Prophesy of Pendor

Po více než roce vývoje je konečně dostupná verze 3.9, která převádí Pendor do světa Warbandu. Těšit se můžete na nové kultury, vylepšenou umělou inteligenci, více úkolů a náhodných událostí.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

1776 American Revolution - War of Independence Edition

Vraťte se o 240 let zpět a prožijte na vlastní kůži Válku o nezávislost. Vytvořte si vlastní postavu, vyberte si některou ze stovek nových zbraní a zbrojí a užijte si desítky hodin skvělé zábavy.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

1257AD Heart of Europe

Kingdom Come: Deliverance je pro vás příliš náročná hra, nebo jste ji nepřišli na chuť? Tak sáhněte po této modifikaci, která se odehrává zhruba 150 let před Kingdom Come: Deliverance, v dobách největší slávy Českého království. Potkáte tu Přemysla Otakara II. a další výrazné osobnosti té doby.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Další zajímavé modifikace:

Sands of Faith

Hundred Years War mod

Gekokujo

img-responsive

Mount & Blade: Warband | foto: Nexusmods.com

Arma 3

Cena:  Zhruba 910 korun (STEAM)

Jedné z nejznámějších českých herních společností se podařilo vytvořit platformu, která poskytne stovky hodin zábavy všem milovníkům vojenské taktiky a válčení. Ale i ti ostatní si přijdou na své, zejména díky modifikacím, kterých naleznete na internetu přehršel. Tady jsou ty nejlepší.

Baphomet

Portál do pekla byl otevřen a po deset let požíral veškeré světlo. Lidská rasa bez něho pomalu umírá a na vás tak je toto bláznovství zastavit. Jestli se vydáte hordy nemrtvých a démonů kosit sami, nebo se třemi kamarády, je jen na vás. Tak či onak vás čeká nová hudba, spoustu speciálních efektů a nových textur.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci Baphomet (3:04) | zdroj: YoutTube

Wasteland

Nebaví vás zombíci, ale chtěli byste si užít něco podobného jako v DayZ? Tak zkuste modifikaci s názvem Wasteland, která je přirovnávána právě k tomu to dílu, ale bez nemrtvých. Bonusem budiž fakt, že nemusíte nic stahovat. Stačí se připojit na jeden z komunitních serverů, který tento sandboxový mod nabízí, a můžete si užívat hodiny zábavy.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

img-responsive

Arma 3 | foto: YouTube

PlayerUnknown's Battle Royale

Vyzkoušejte si, jak to celé začalo. Právě tady totiž v podstatě odstartovalo šílenství okolo žánru battle royale. Paradoxem budiž fakt, že na něm pracoval stejný člověk, který přivedl na svět PUBG.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Další zajímavé modifikace:

Zombies And Demons

Vietnam Unsung

img-responsive

Arma 3 | foto: Steam

The Elder Scrolls V: Skyrim

Co by to bylo za žebříček s nejlepšími modifikacemi, kdybychom v něm vynechali skyrim? Ten je svou modderskou komunitou proslulý a v jejich repertoáru tak můžeme najít nejen malé úpravy, ale i obrovské projekty. Ty nejlepší si představíme níže.

Enderal

O této modifikaci jsme psali už několikrát. A není divu, protože se jedná o jednu z nejpropracovanějších modifikací, kterou kdy kdo vytvořil. Nabízí kompletně nový svět a hlavně dlouhý příběh, který vám klidně zabere i sto hodin. K tomu si ještě přičtěte profesionální anglický dabing a máte o důvod víc, proč si tento počin stáhnout.

Herní doba: min. 30 hodin

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci Enderal (3:35) | zdroj: YouTube

Falskaar

Enderal jsme vychválili až do nebes, stejným způsobem ale musíme pochválit tvůrce s Alexandera Velickeho. Ten nám naservíroval více než 20 hodinové dobrodružství namluvené profesionálními dabéry, spoustu nových kobek, soudtrack a plno vedlejších aktivit.

Herní doba: min. 20 hodin

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci Falskaar (2:59) | zdroj: YouTube

The Forgotten City

Pokud máte chuť na hutný a zajímavý příběh, zkuste The Forgotten City. Tato modifikace o délce 6 - 8 hodin nabízí zbrusu novou epickou hudbu vytvořenou přímo na míru tomu projektu, detailně zpracované město a hlavně nelineární příběh se spoustou vedlejších úkolů.

Herní doba: min. 6 hodin

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci The Forgotten City (1:14) | zdroj: YouTube

Další zajímavé modifikace

Total War: Medieval II

Cena:  Zhruba 520 korun (STEAM)

Naše poslední volba možná pro někoho bude hodně překvapivá, ale až si přečtete, kolik zajímavého obsahu získáte úplně zdarma díky komunitním modifikacím, určitě nám dáte zapravdu. Tak se na ně pojďme podívat.

Third Age: Total War

Nejpopulárnější modifikací pro Medieval II je totální předělávka středověkého světa do kabátku Pána prstenů. Mnozí ji dodnes považují za vůbec nejlepší mod všech dob, který doslova překypuje obsahem. Nabízí celou Středozem a všechny její frakce (Gondor, Rohan, Eriador, Železný pas...), dlouhou kampaň za jakoukoliv z jmenovaných říší a také slavné bitvy z knih a filmů. Tohle si prostě nesmíte nechat ujít!

Česká lokalizace: Ano (titulky)

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci Third Age: Total War (1:58) | zdroj: YouTube

Reneissance: Total War

Reneissance dělá přesně to, co byste podle názvu předpokládali. Přesune hru o něco dál v čase, takže začínáte v roce 1493. To znamená, že se místo luků a kopí budete muset spolehnout na muškety a tvrdé píky a také nové rozložení Evropy. Velkým plusem je také možnost hrát za Timuridy a Mongoly, kteří v základní kampani nebyli dostupní.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

The Elder Scrolls: Total War

Zkraťte si čekání na šestý díl The Elder Scrolls touto modifikací, která převádí nejznámější fantasy RPG sérii do hávu strategického. Těšit se můžete na všechny známé frakce, epické bitvy a desítky hodin zábavy nejen pro milovníky fantasy žánru.

Česká lokalizace: Ne

Odkaz ke stažení

Trailer k modifikaci The Elder Scrolls: Total War (2:23) | zdroj: YouTube

Další zajímavé modifikace:

Stainless Steel

Broken Crescent

Call of Warhammer: Beginning of the End Times

Tsardoms Total War

Gothic TW: Chronicles of Myrtana

Trailer k modifikaci Gothic TW: Chronicles of Myrtana (2:47) | zdroj: YouTube

Čestné zmínky

Her s obrovskou modderskou komunitou a nabídkou zajímavých komunitních prací je opravdu přehršel, proto jsme se rozhodli, že na konec toho článku zmíníme další tituly, u kterých se po dohrání rozhodně nebudete nudit.

Jednou z takových je stařičký Oblivion, v jehož tradici v podstatě pokračuje Skyrim. I přes menší nabídku modifikací tu nalezneme několik opravdu zajímavých kousků, které rozhodně nesmíte minout. Doporučujeme vyzkoušet Nehrim, počin od tvůrců Enderal, jenž hru změní doslova k nepoznání. Určitě dejte šanci Heart of the Dead či Knights of the Nine Revelation, jejichž příběhová linka vás zabaví na desítky hodin.

Další fanoušky hojně obhospodařovanou hrou je Fallout: New Vegas. Ten sice vydala Bethesda, ale o její vývoj se postarali vývojáři z Obsidian Entertainment. To ji ale na kráse nic neubralo a dodnes jej mnozí považují za nejlepší Fallout vůbec. Spousta příznivců si tak dala práci a vytvořila projekty jako The Inheritance či trilogii New Vegas Bounties.

Zajímavé příběhy nabídnou i Fallout 4 či Fallout 3. Pár jich naleznete i u Zaklínače 2, tam se ale ta největší modifikace teprve chystá. Její název je Farewell of the White Wolf a bude pojednávat o svatbě Yennefer a Geralta.

Ukázka z hraní modifikace Farewell of the White Wolf (20:57) | zdroj: YouTube

Našli jste v tomto článku nějakou zajímavou modifikaci, kterou chcete vyzkoušet? Chybí vám tu některý komunitní projekt nebo hra? Neváhejte a napište nám to do komentářů pod článek nebo na Facebook.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: TOP 5 her, které vám díky modifikacím vydrží navěky

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.