Jak začít kariéru profesionálního hráče? My vám poradíme!

V minulém dílu našeho pravidelného seriálu jsme se podívali na to, jak probíhá práce herního testera. A nyní vám ukážeme, jak se stát profesionálním hráčem!

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: ESL

Výběr správné hry

E-sportových titulů jsou v dnešní době mraky. Velké zastoupení má battle royale, FPS hry, ale také moba. Než se tedy pevně rozhodnete, že se chcete stát profesionálním hráčem, musíte si stanovit, jaký žánr vás zajímá. Nekoukejte při tom na velikost odměn na turnajích. Vyberte si prostě tu, která vám bude vyhovovat.

Důležité je si taktéž uvědomit, jestli jste týmový hráč, nebo chcete úspěch či neúspěch táhnout na bedrech sám. Máte-li s kým hrát a jste přesvědčeni, že společně můžete uspět, nebojte se a sáhněte po týmové hře.

Motivace

Je důležité, abyste vy i celý váš tým měli dost silnou motivaci. Pro začátek stačí zápal do hry a chuť se zlepšovat, později si ale musíte stanovit pevný cíl, kterého chcete dosáhnout. Hlavně dávejte pozor na to, aby vám v průběhu celého tohoto procesu nevyprchala láska k danému titulu. Pokud se tak stane, zlepšování už bude velice obtížné.

img-responsive

karrigan si atmosféru rozhodně užíval | foto: Reprofoto HLTV

Psychická odolnost

Jste ten typ hráče, který po každém neúspěchu seřve celý tým, vyhrožuje banem a poté kazí spoluhráčům společně strávené minuty? Tak potom si dejte facku a se svým chováním rychle něco udělejte. Abyste se stali profesionálním hráčem, musíte se naučit ovládat svoje emoce. Během turnajů totiž přijde spoustu vypjatých momentů a pokud během nich ztratíte nervy, přijdete i o koncentraci a tím pádem i o šanci vyhrát...

img-responsive

Členové e-sport týmu na univerzitě Roberta Morrise v Chicagu trénují League of Legends | foto: NY Times

Trénink

Nejlepším se nestanete lusknutím prstu. Na vrchol vede dlouhá a trnitá cesta protkaná hodinami tréninku. Zaměřte se na slabiny, věnujte jim co největší pozornost a rozvíjejte svoje silné stránky. Dobré je si svůj čas pečlivě naplánovat a ve vhodném měřítku jej rozdělit mezi čistý trénink a hru. Během tréninku si totiž nemůžete tak dobře vyzkoušet všechny věci a jen neočekávané události proti lidským soupeřům vás mohou dostatečně připravit.

Nezapomínejte se také účastnit online turnajů a to nejen s peněžním prize poolem. Jen tady si totiž můžete beztrestně vyzkoušet, jak to celé funguje a získat cenné zkušenosti. Pokud nejste flegmatik, tak věřte, že začátky budou opravdu těžké. V prvních zápasech vás dostihne nervozita a před prvním vítězstvím se budete bát, abyste svůj dobře rozehraný výsledek neztratili. Čím více turnajů ale odehrajete, tím bude počáteční stres nižší a budete mnohem uvolněnější, což se v konečném součtu projeví i ve hře.

Nepřehánějte to

Chápeme, chcete být nejlepší a tak tomu musíte i něco obětovat, ale rozhodně tréninku nepodřizujte celý svůj život. Občasná pauza, čas strávený s rodinou či kamarády u piva vám dá nové síly. Rozhodně kvůli hraní nezanedbávejte svoje povinnosti a neodcházejte kvůli tomu z práce. Než si totiž začnete plnohodnotně vydělávat e-sportem, bude to běh na dlouhou trať a peníze se vám během této štreky určitě budou hodit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak začít kariéru profesionálního hráče? My vám poradíme!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.