TOP5 záporáků, kteří jsou zajímavější než hlavní hrdinové

Hrdina suchar a jeho největší protivník zajímavá osobnost? To je případ těchto antagonistů, které jsme vybrali do našeho žebříčku.

Far Cry 3

Far Cry 3 FOTO: www.game-art-hq.com

Haytham Kenway

Assassin's Creed III se moc silným písmem do historie nezapsal. Nabízel nudného hlavního hrdinu, pramálo vedlejších činností a nepříliš lákavé novinky. Jedna věc se tomuto pokračování ale musí nechat - Haytham Kenway, otec Connora a syn Edwarda Kenwaye z Black Flag. Haytham sice nebyl antagonistou v pravém slova smyslu, ale stál na druhé straně barikády. Byl totiž templářským velmistrem a tím pádem musel stanou proti svému synovi.

img-responsive

Assassin's Creed III | foto: YouTube - xjustforkick5x

Vaas

Co by to bylo za žebříček, kdybychom v něj zapomněla na Vaase. Šílenec z populárního Far Cry 3 se proslavil hlavně svou definicí šílenství a dalšími legendárními hláškami, které z tohoto magora udělali jednu z největších legend herního průmyslu.

img-responsive

Far Cry 3 | foto: Polygon

Pagan Min

Série Far Cry je výraznými záporáky proslulá. Nejznámějším je určitě Vaas, ale Pagan si taktéž nezaslouží zapadnout. Je to totiž stejný magor jako jeho předchůdce. V jednu chvíli se na vás usmívá a chová se jako nejlepší kamarád, ale za chvíli mu přeskočí a provrtá vám kulku hlavou. Kdo ho nezná, tak upalujte na Steam a pořiďte si Far Cry 4 v letních slevách.

img-responsive

Far Cry 4 | foto: Far Cry Wiki

Sarah Kerrigan

Kdysi byla člověkem jako my. Jenže pak ji nechali na pospas ti, kterým věřila, a na pokraji života a smrti se z ní proti své vůli stala královna Zurgů. To ji ale nezlomilo, stala se "královnou manipulace" a také postavou, která si dozajista zaslouží místo v našem žebříčku.

img-responsive

StarCraft | foto: Pinterest

Dr. Breen

Němý hrdina a jeho ukecaná parťačka. To bylo alfou a omegou Half-Life 2, hry, kterou dodnes spousta hráčů řadí mezi nejlepší tituly všech dob. Hlavní antagonista tu sice nebyl tak výrazný jako ve výše jmenovaných hrách, ale jeho charakter vyniknul právě díky málomluvnosti Gordona Freemana.

img-responsive

Half-Life 2 | foto: techcrunch.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: TOP5 záporáků, kteří jsou zajímavější než hlavní hrdinové

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.