Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

V minulém díle jsme vám ukázali, jaké kousky začít hrát, pokud se chcete stát profesionálními hráči. Nyní vám ukážeme jednu zajímavou práci, která by vás mohla zajímat.

Y-Games v Bratislavě

Y-Games v Bratislavě FOTO: Y-Games

Určitě jste o tom už někdy snili. Představovali jste si, jak budete sedět v kanceláři s ovladačem v ruce, hrát hry a pobírat za to plat. A víte, že něco takového je i ve skutečnosti reálné?

Tester her je v herním průmyslu poměrně důležitá součást celého vývoje. Od týmu dostane k dispozici aktuální build a pak už jen hraje, hledá chyby a svoje poznatky si pečlivě zapisuje, aby je následně mohl sdělit týmu. Na základě jeho zpětné vazby se pak tým pokouší opravovat bugy a snaží se vylepšit titul tak, aby byla mnohem lepší.

To je ve zkratce pozice testera, vysněného povolání pro téměř každého hráče. Ale nenechte se zmást, i tato práce má svoje stinné stránky a není jich zrovna málo. Jednou z nich je neustále se opakující náplň. Každý tester totiž dostane k ruce jednu hru a tu musí hrát pořád dokola, dělat všechno, co ho napadne a pečlivě si svůj postup ukládat. Častokrát se totiž stane, že přijde někdo z vedení a řekne mu o problému, které se stal v určitém bodě za daných podmínek. Tester tedy musí všechno napodobit a následně zdokumentovat pro vývojový tým, který pak tento problém vyřeší.

Další překážkou by pak mohly být vysoké požadavky, které si některé firmy na svoje zaměstnance kladou. Každý správný tester by měl mít ve své výbavě dokonalou psanou i mluvenou angličtinu, komunikativní schopnosti a hlavně zkušenosti na obdobné pozici, což odradí spoustu potencionálních zájemců.

Pokud umíte anglicky a nebojíte se nových výzev, máme pro vás dobrý tip, jak tyto zkušenosti získat, aniž byste se museli hodně snažit. Na internetu totiž naleznete spoustu stránek, které propojují testery s vývojáři. Stačí si tedy jen vybrat začínající nebo menší studio, za menší částku pro něj pracovat a máte zářez do životopisu.

Pokud vás předchozí slova neodradila, neváhejte a zkuste se o některou z pozic ucházet. Předem se ale připravte na to, že pokud se přesunete do ciziny, moc peněz si asi nevyděláte. Hodinová marže se totiž pohybuje v rozmezí 8 až 20 dolarů na hodinu, přičemž těch vyšších částek dosáhnou jen ti nejzkušenější a nejlepší.

Témata: GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.