Xbox One a exluzivity: Přinesou je nová studia?

Na E3 nám Microsoft neukázal jen hry, ale i portfolio nových studií. Pomůže to Xbox nakopnout?

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice FOTO: Steam

Microsoft se letos opravdu vytáhnul. Během E3 nám naservíroval jednu skvělou hru za druhou a také nám ukázal nové portfolio vývojářských studií, které nově spadají pod americkou společnost. Pojďme se na ně v tomto článku podívat.

Playground Games
I přesto že se jedná o poměrně nově založené studio, dokázali si britové v herním světě vysloužit dobré jméno. V minulých letech pracovali zejména na závodních hrách ze série Forza, nedávno ale oznámi, že pracují na RPG titulu s otevřeným světem. Teď, když nad nimi převzal ochrannou ruku Microsoft, je jisté, že půjde o nový Fable.

img-responsive

Fable Legends | foto: Lionhead Studios

Undead Labs
Tito ostřílení borci se mohou pochlubit sérií State of Decay, kterou nedávno obohatil druhý díl. Pokud se podíváme na jejich zkušenosti v zombie survival žánru, dá se očekávat, že budou pracovat na konkurenci pro PlayStation 4 exkluzivitu Days Gone. Jestli to je pravda, ukáže až čas.

img-responsive

State of Decay 2 | foto: Undead Labs

Compulsion Games
Tohle bylo asi největší překvapení. Compulsion Games mají na triku zatím jen jednu hru a tou je PlayStation 4 exkluzivita Contrast. Od té doby ale pracují na mnohem ambicióznějším titulu, jenž má vyjít už v srpnu i na konkurenční konzoli od Sony. Bude už další díl Microsoftí exkluzivitou?

img-responsive

We Happy Few | foto: Compulsion Games

Ninja Theory
Cenami ověnčené studio se naučilo vytvářet AAA hry s malým rozpočtem. Povedlo se jim to zejména loni, kdy vyšel cenami ověnčený Hellblade: Senua's Sacrifice. Uvidíme, co toto britské studio s mnohem větším rozpočtem dokáže. Důležité ale bude, aby jim Microsoft nesvázal ruce. Ovšem toho se asi bát nemusíme, protože vývojáři na tuto nabídku kývli hlavně kvůli nabízené volnosti.

img-responsive

Hellblade: Senua's Sacrifice | foto: www.hellblade.com

The Initiative
The Initiative je asi největší záhadou. Toto studio bylo založeno teprve nedávno v Santa Monica a údajně má pracovat na nové neoznámené hře. O co ale půjde jsme se už nedozvěděli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Xbox One a exluzivity: Přinesou je nová studia?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.