Tipy na hry zdarma: Frenetická střílečka či středověký survival

Chcete si zahrát, ale máte hluboko do kapsy? Nezoufejte! Přinášíme vám několik tipů na skvělé hry, které si zahrajete úplně zdarma.

LawBreakers

LawBreakers FOTO: Steam

LawBreakers

Tak tohle se moc nepovedlo. LawBreakers měl být obrovským úspěchem, titulem, který vydělá miliony dolarů, a také potencionálním e-sport trhákem. Ani jedno se nestalo. Titul naprosto zklamal, řadě recenzentů se moc nelíbil a počet hráčů rychle klesnul pod únosnou hranici. Boss Key Productions brzy pochopili, že tady je něco špatně a začali všem, co si hru koupili, vracet peníze.

Ani jejich druhý titul s názvem Radical Heights příliš nezaujal a tak přišlo logické vyústění. Studio reprezentované populárním Cliffem Bleszinskim, mužem, jenž stál mimo jiné za trháky jako Unreal Tournament či Resident Evil 4, muselo několik měsíců po vydání zavřít krám. Hru ale můžeme stále najít na Steamu a to dokonce úplně zadarmo.

LawBreakers přitom není vůbec špatný. Budete si užívat futuristických udělátek, létat ve vzduchu a střílet svoje soupeře v rychlém a zábavném multiplayeru. Na výběr budete mít z devíti tříd a dvou stran - Law, tedy jakýchsi strážců zákona, a Breakers. K dispozici je v tuto chvíli šest modů pro více hráčů, mezi nimiž nalezneme variaci na Capture the Flag či klasický Deathmatch.

Odkaz ke stažení 

For Honor

Ambiciózní titul od Ubisoftu byl zdarma už několikrát. V časově omezených akcích se nabízel k vyzkoušení, ale vždy jen na omezenou dobu. Teď ale můžete startovní edici získat, aniž byste museli platit, a navíc vám navždy zůstane v knihovničce.

Je v tom nějaký háček? Možná tomu nebudete věřit, ale není. Stačí si hru stáhnout a začít hrát. Dostanete přístup ke všem multiplayerovým modům, příběhu a třem hrdinům z předního voje. S nimi si můžete dostatečně procvičit bojové schopnosti a ty následně využít u dalších hrdinů. Tedy až je odemknete.

Hlavně neotálejte. Nabídka platí už jen do 18. června, kdy končí i E3 slevy. Během této doby navíc můžete získat dvojnásobný počet zkušeností, takže stačí jen poctivě hrát, levelovat svého hrdinu a brzy se dostanete na úroveň služebně starších hráčů.

Odkaz ke stažení

Stoneshard: Prologue

Možná si teď říkáte, proč vám doporučujeme demoverzi. Důvod je jednoduchý. Tohle je tak obsáhlá ukázka, že si na konci budete myslet, že šlo o plnou hru. V tomto nádherně zpracovaném pixelartovém RPG se můžete těšit na dvě až tři hodiny skvělé zábavy s hlavními hrdiny, kteří se objeví i v plné verzi. Budete si moct projít některé části světa, bojovat se starobylými příšerami a hlavně se seznámit s mechanikami, jež nás čekají v plné verzi.

Ta má ale do vydání ještě opravdu daleko. Tvůrci totiž teprve nedávno ukončili kampaň na Kickstarteru, kde je podpořilo více než 3 000 lidí. Celkově vybrali více než 87 tisíc dolarů. Pokud ještě chcete tento titul podpořit, máte poslední příležitost.

Odkaz ke stažení

Layers of Fear

Milovníci hororových her, zpozorněte. Ještě několik dní si totiž můžete svoji steam knihovničku obohatit o další zajímavý titul, ze kterého si odnesete trauma na celý život. A pokud vás ta hra nevyděsí, tak alespoň příjemně pobaví.

Layers of Fear se odehrává v 19. století, těšit se tedy můžete na dobové malby, architekturu i vybavení, které tomuto kousku dodávají ještě děsivější atmosféru. Největším tahákem je však psychika hlavního hrdiny, který není úplně v pořádku. S každým pohybem kamery se tedy svět kolem vás může kompletně změnit a také vás pořádně vyděsit.

Odkaz ke stažení

Valheim

10. století, mýtický svět dalekého severu a hlavně Vikingové. Na to všechno se můžete těšit v zajímavém kousku s názvem Valheim. Ten je sice ještě v alfa verzi, ale jak sami zjistíte v následujících řádcích, už teď je narvaný obsahem až k prasknutí.

Hra nabízí procedurálně generovaný svět s odlišnými biomy, soubojový systém postavený zejména na blokování úderů a protiútocích, výrobu zbraní, zbrojí, předmětů a těžbu. Dokonce si můžete postavit i vlastní pevnost a hrát ve více hráčích s kamarády nebo cizími hráči. To je dost dobrý důvod, abyste klikli na odkaz a stáhli si tento zajímavý nezávislý počin.

Odkaz ke stažení

The Free Ones

Nepotřebujete žádné zbraně ani magii. Abyste se perfektně zabavili, vystačí vám hák, s jehož pomocí se chytíte za jakýkoliv objekt a postupně takto proskáčete až do cíle. A přesně o tom je The Free Ones.

V této hře se ujmete role Thea, který právě unikl z vězení a nutně potřebuje vaši pomoc. Díky jeho háku můžete vyskákat až k nebesům a vyvýšené překážky vám tak nebudou dělat žádný problém. Plná verze vychází až příští měsíc, ale už teď si můžete vyzkoušet beta verzi. Odkaz na ni naleznete pod tímto odstavcem.

Odkaz ke stažení

zdroj: YouTube

The Long Road Ahead

Originálnější kousek jste už dlouhou dobu nehráli. The Long Road Ahead nabízí neotřelé grafické zpracování, které je realizováno papírovými panáky. Všechno je tady z papíru, každý objekt, křoví, auto, dokonce i odpadkový koš nebo peněženka.

I když grafické zpracování vypadá přinejmenším komicky, nenechte se zmást. The Long Road Ahead je strašidelný hororový zážitek, který vypráví příběh dvou přátel. Ti se chtějí po dlouhé době vrátit do svého rodného města, ale během své cesty narazí na temné síly, s nimiž se musí vypořádat.

Odkaz ke stažení

zdroj: YouTube

Tohle byla první várka her, která by vám měla vystačit na opravdu dlouhou dobu. Pokud se vám ale všechny tyto kousky podaří přes týden dokončit, popřípadě vás omrzí, nemusíte mít strach. Už za týden v pátek vám přineseme další tipy na hry zdarma. A budou snad ještě lepší než ty dnešní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tipy na hry zdarma: Frenetická střílečka či středověký survival

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.