Hokejová bitva brzy začíná! Kdo vyhraje 50 tisíc dolarů?

Mistrovství světa v NHL 18 začíná už za pár dní. Pojďme si tedy projít trnitou cestu finalistů a také model, kterým se turnaj odehraje.

NHL 18

NHL 18 FOTO: www.gottabemobile.com

Hokejová sezóna 2017/18 už je za námi. Známe mistra světa, olympijského šampiona i vítěze Stanleyova poháru. I přesto se můžeme těšit na poslední skvělý turnaj v tomto ročníku. Ten uspořádá samotná NHL ve spolupráci s EA Sports a půjde o oficiální mistrovství světa ve hře NHL 18.

Jak celá tato myšlenka vznikla? Garry Battman, nejvýše postavený muž Kanadskoamerické hokejové ligy, hledal další příležitosti, jak rozšířit příjmy soutěže. A přišel s průlomovým krokem - uspořádal esport turnaj, který vypukne už 19. června v Esports Areně v Las Vegas. A určitě se můžeme těšit na ten nejlepší virtuální hokej, který je v dnešní době k vidění.

Vyvolená šestice totiž musela projít drsným sítem. Nejprve se konala online kvalifikace, ze které vykrystalizovala osmice nejlepších. Ta dostala pozvánku až do regionálního finále, které se odehrálo postupně ve Stockholmu, Torontu a Stamfordu. Z každého regionu postoupili dva hráči, kteří se už brzy utkají o podíl na celkové výhře 100 tisíc dolarů. Vítěz ukousne z tohoto koláče hned 50 tisíc.

My jsme zvědaví, jestli se podobná akce bude opakovat i příští rok. Bylo by skvělé, kdyby se tímto nastartovala nová tradice turnajů, neboť by to byla vzpruha nejen pro samotné hráče, ale i vývojáře. Ti by museli pod dohledem NHL svoji hru pořád zlepšovat a fanoušci by zase měli šanci dostat se do záře reflektorů a setkat se i s největšími hvězdami světového hokeje. Ty budou na finále dozajista přítomné.

zdroj: YouTube

Kdo se turnaje zúčastní?

Erik Tammenpää (Finsko) - Vítěz evropské části, NHL hraje na vyšší úrovni už čtyři roky

Arttu Mustila (Finsko) - Druhý postupující z evropské části, profesionální hráč

Nicola Bruna - Vítěz kanadské části

Matthew Greiner - Druhý postupující z kanadské části, člen Simplicity eSports

John Wayne Casagranda - Vítěz americké části, nejstarší účastník turnaje (27 let)

David Roebuck - Druhý postupující z americké části, člen týmu SetToDestroyX

Témata: NHL 18 | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hokejová bitva brzy začíná! Kdo vyhraje 50 tisíc dolarů?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.