TOP5 her z E3 2018, které si zahrajeme už letos

Letošní E3 byla opět plná zajímavých titulů. Které z nich si zahrajeme už v tomto roce?

Assassin's Creed Oddysey

Assassin's Creed Oddysey FOTO: Uplay

Forza Horizon 4

Nebylo žádným překvapením, když Microsoft na své konferenci představil novou Forzu s přídomkem Horizon 4. V ní se jako tradičně můžeme těšit na výbornou grafiku, která naplno využije výkon Xboxu One X při zachování skvělého počtu snímků za sekundu. Ano, nemusíte se bát, tvůrci slibují stabilních 60 FPS i ve 4K rozlišení.

Největší novinkou bude měnící se roční období, které neovlivní jen vzhled lokací, ale i hratelnost. Připravte se tedy, že jeden týden budete brázdit čerstvě opravené silnice v letních gumách a za pár dní už se budete klouzat po zamrzlých jezerech a špatně upravených cestách.

Velkou změnou bude i přesun k plně sdílenému světu. Zatím sice nevíme, jak přesně bude fungovat, ale podle slov vývojářů si můžeme být jistí, že v něm nepotkáme jen svoje přátele, ale i úplně cizí hráče.

Pokud vás tento kousek zaujal, zaškrtněte si v kalendáři datum 2. října 2018, kdy Forza Horizon 4 vychází na počítače a Xbox One.

Battlefield 5

Battlefield 1 byl obrovský úspěch, který potvrdil všem ve vedení EA, že se DICE ve výběru tématu nezmýlili. A vypadá to, že ani letos nešlápli vedle, protože 2. světová válka je po krátké odmlce opět žádaným zbožím.

Tu si dosyta užijeme v singleplayerovém modu díky válečným příběhům. V letošním pokračování si zabojujeme v zasněženém Norsku, budeme válčit v troskách historického Rotterdamu a také napříč celou Francií od venkova po městské části v kůži rozličných hrdinů. Tedy stejným způsobem, jakým DICE v předchozím díle vyprávěli děj.

Každý ale ví, že nejsilnější stránka této série není příběh, ale multiplayer. Mazáci se můžou těšit na tradiční Conquest, Team Deathmatch či Domination. A nově k nim přibude i fenomén, jenž doslova hýbe celým herním světem - battle royale. Podle vývojářů prý půjde o něco zbrusu nového, co jsme ještě nikde neviděli ani nehráli. Čekají nás masivní bitvy v ohraničené oblasti, kde jen jeden může být vítězem.

Jsme zvědaví, jak tento slibně vypadající počin dopadne. Jestli zopakuje fenomenální úspěch Battlefieldu 1 se naštěstí dozvíme už brzy, protože pátý díl vychází už 16. října na PC, PS4 a Xbox One.

zdroj: YouTube

Just Cause 4

Tento kousek jsme v našem článku vychvalovali do nebes. A divíte se nám? Předchozí díly doslova zbožňujeme a rádi vzpomínáme na ty nádherné chvíle strávené s Ricem v obrovském otevřeném světě, jenž nám od samého začátku dal absolutní svobodu a volnou ruku při plnění úkolů.

Když si k tomu přičteme ty parádní novinky, které nás čekají - tornáda, bouřky, obrovský vozový park... Je toho opravdu hodně. Víte co? Raději si přečtěte náš článek, kde se tomuto překvapení letošní E3 věnujeme mnohem podrobněji.

zdroj: YouTube

The Elder Scrolls: Blades

Možná si teď klepete na čelo, proč do našeho výběru zařazujeme mobilní hru, ale věřte nám - tohle bude pecka! Viděli jste snad někdy takhle propracovanou mobilní hru? My tedy ne.

A právě to je důvod, proč moc nehrajeme na našich telefonech. Mezi aplikacemi najdeme zejména jednoduché hříčky plné reklam, které dokážou zabavit na pár minut a potom se začnou opakovat. Jasně, najdeme tu i pár čestných výjimek (namátkou Plants vs. Zombies, Game Dev Tycoon...), ale tohle na mobilním trhu prostě chybí!

Strhující příběh, propracovaná grafika, záživné souboje šité na míru jak virtuální realitě, tak dotykovým zařízením.. Tohle všechno ale bude tvrdě vykoupeno krvavými hardwarovými nároky, takže si zahrají jen majitelé těch nejsilnějších strojů. I proto nový The Elder Scrolls s podtitulem Blades vychází i na počítače s virtuální realitou.

zdroj: YouTube

Assassin's Creed Odyssey

V našem článku jsme si na tuto hru docela stěžovali, i tak se na ni opravdu těšíme. Řecká mytologie za dob Peloponéské války je totiž něco, co ve hrách jen tak nevidíme. A když to ještě k tomu zpracuje Ubisoft v Assassin's Creed, tak je to jen třešinka na dortu.

Na co se tedy můžeme těšit? S nadsázkou řečeno na přeskinovaný Origins s několika svěžími novinkami. Tou nejzásadnější budou rozvětvené dialogy, které nás nejspíše povedou hned k několika koncům.

Těšit se můžeme i na výběr pohlaví hlavního hrdiny (hlavní hrdinky), potomka dcery slavného Spartského krále Leonida. Tajně doufáme, že si alespoň v nějakém vedlejším úkolu budeme moct za tohoto velikána světových dějin zahrát. To ale zjistíme až 5. října, kdy Assassin's Creed Odyssey vychází na PC, PS4 a Xbox One.

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: TOP5 her z E3 2018, které si zahrajeme už letos

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.