Battle royale ve starověku? Zahrajeme si už brzy

Vzít desítky hráčů, dát jim k dispozici koně, vozy, dobou výstroj a poslat je spolu bojovat na život a na smrt do uzavřeného prostoru? To zní zajímavě!

Zeus' Battlegrounds

Zeus' Battlegrounds FOTO: Steam

Battle royale je žánr, který v poslední době hýbe herním světem. Každý si chce ukousnout svůj kousek z velkého koláče, proto rozličná studia vytváří variace na PUBG nebo Fortnite. Přidávají vlastní koření, zkoušejí jiné zbraně nebo ozvláštní grafiku. Nikoho ale nenapadlo poslat tento žánr do starověku. Tedy až do nedávné doby, kdy se na Steamu objevil kousek s názvem Zeus' Battlegrounds.

Jak už název napovídá, podíváme se do starověku. K dispozici tak budeme mít zejména výstroj z tehdejší doby, kterou činily hlavně meče, kopí či luky. Těch údajně bude na výběr více než 45. K tomu si ještě připočítejte čtyři božské zbroje, pravděpodobné přídavky v budoucnu a dostáváme se na parádní čísla. K dispozici navíc budou i božská kouzla, s nimiž můžeme nepřátele rozcupovat na kousky. V masivním ringu pro více než 100 hráčů se to určitě šikne.

Fanoušky battle royale nejspíše potěší, že alespoň některé klasické prvky zůstanou. Teď mluvíme zejména o možnosti hrát s přáteli až ve čtyřech hráčích, ale také jako jednotlivec. Podle toho se také bude dělit žebříček, v němž si budete moci budovat co nejlepší pozici stejně jako v řadě dalších multiplayerových hrách.

Skvělé je, že nám tvůrci umožní vytvořit si postavu přesně podle svých představ. Tedy v rámci možností. Vývojáři totiž ještě oficiálně nepotvrdili, jestli bude tvorba vlastního hrdiny či hrdinky spíše omezená, nebo nám dají volnější ruku. Vzhledem k tomu, že v červnu hra vstoupí teprve do fáze předběžného přístupu, předpokládáme, že těch možností příliš mnoho nebude. Tak ještě že půjde střídat pohled z první a třetí osoby dle libosti.

Na Steamu je hra zařazena mezi akční RPG. O příběhu nepadla žádná zmínka, větvené dialogy nemají v multiplayerovém titulu žádný smysl, proto zbývá poslední věc - RPG prvky. Vývojáři se o nich sice ani slovem nezmínili, ale štítků nejspíše můžeme očekávat i vylepšování vlastního hrdiny.

Industry Games navíc plánují formát sezón, během nichž budeme získávat řadu kosmetických vylepšení. Vypadá to, že studio chce vytvořit battle royale se vším všudy, s největší pravděpodobností i s mikrotransakcemi. Ty přece ke "kosmetickým vylepšením" patří, ne?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Battle royale ve starověku? Zahrajeme si už brzy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.