TOP5 průšvihů, které se staly během E3

E3 je skvělým nástrojem pro propagaci nových her a hardwaru. Každý to ví, proto se veškerá pozornost, ať už herních studií či médií, každoročně upíná právě do Los Angeles. Ne všichni ale dokážou během konference oslnit. A místo toho, aby nalákali nové fanoušky, naopak ty svoje ztratí. Pojďme si tedy ukázat pět největších průšvihů, které se staly na minulých E3.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain FOTO: Kojima Productions

5. místo - Plants vs. Zombies maskot

EA chtělo dostat svoje fanoušky do varu. Proto se před oficiálním oznámením na pódiu objevil maskot v obleku zombie. Následovalo krátké představení, které mělo publikum rozesmát a hlavně navnadit na ukázku ze hry. Nestalo se. V sále bylo hrobové ticho a Electronic Arts se nakonec kýžených famfár nedočkala. Alespoň že samotná hra nedopadla tak špatně...

4. místo - Pohybové ovládání, které nefungovalo

V době, kdy vývojáři představují svůj titul, není mnohdy ani z poloviny dokončen. Proto často připravují speciální demoverze, které se kolikrát ani do finální hry nedostanou. Něco podobného udělalo i Nintendo během E3 2010 a odnesl to populární designér a producent The Legends of Zelda: Skyward Sword. Ten vzal do ruky pohybový ovladač od Nintenda Wii a chtěl ukázat publiku, že hrát jejich titul s těmito pomůckami je opravdu skvělý zážitek. Ale skončilo to fiaskem.

Miyamoto nebyl schopný svoji hru pořádně ovládat a v některých chvílích dokonce ovládání vypadávalo úplně. Omluvou pro něj může být to, že finální verze podobným problémům nečelila a v recenzích si odnesla parádní hodnocení. Na Metacritic dodnes svítí číslovka 93, což z ní dělá nejlépe hodnocenou hru pro Nintendo Wii všech dob.

3. místo - Odhalení ceny PlayStationu 3

Před pěti lety Sony doslova převálcovala konkurenční Microsoft. Oznámení PlayStation 4, jeho specifikací i příjemné cenovky bylo odměněno vřelým potleskem nadšeného publika. Čím to bylo? Japonská společnost se poučila z propadáku během E3 2006.

Sony tehdy s fanfárami oznámila novou generaci své konzole, která měla navázat na fenomenální úspěch PlayStation 2. Hardware vypadal dobře, exkluzivity parádně, ale ta cena. Sony požadovala za konzoli s 20GB diskem 500 dolarů, s 60GB pak 600 dolarů. Dnes by to byla přijatelná cena, ale v té době to bylo nemyslitelné. I z důvodu nižší ceny Xboxu 360 tak musela Sony zlevnit.

2. místo - Konference Nintenda v roce 2008

Tato konference je dodnes považována za jednu z nejhorších v celé historii. Fanoušci se tehdy těšili na nové záběry z her jako Mario Kart Wii, Okami či Super Smash Bros Brawl. Místo toho ale dostali něco, co by málokdo na herní akci očekával.

Ukázek bylo poskrovnu, místo toho Nintendo fanouškům naservírovalo řadu vystoupení, která ani mnohdy nesouvisela s daným titulem. "Šťastlivci," jež tehdy seděli v publiku, tak mohli vidět sólo na buben, koncert hudby z Maria či ženu, která řvala na svého virtuálního mazlíčka. Skvělé, že?

1. místo - Konference Konami v roce 2010

Konference Konami na E3 2010 je bez diskuze jednou z nejhorších v historii. Ne snad kvůli tomu, že by se tým nesnažil předvést svoje nové hry, ale i kvůli řadě "humorných scének" a chyb.  Už samotný začátek ukázal, že tohle asi nebude ten nejvydařenější den. Místo traileru se totiž na obrazovce objevila hláška s žádostí o potvrzení nového nastavení. Podobných momentů ale nastalo mnohem více. Víte co, podívejte se raději na video pod tímto odstavcem. Tohle musíte vidět na vlastní oči.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: TOP5 průšvihů, které se staly během E3

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.