Více RPG prvků a výběr hlavního hrdiny. Co nabídne nový Assassin's Creed?

Assassin's Creed si za ta léta vybudovalo silnou komunitu. Bylo to znát nejen loni, když po dvou letech konečně vyšel další díl, ale i letos při oznámení řeckého dobrodružství. A to už je co říct...

Assassin's Creed Oddysey

Assassin's Creed Oddysey FOTO: www.gematsu.com

Nový díl, stejný kabátek?

Proč? Ubisoft si totiž v posledních letech vypracoval nelichotivou přezdívku - studio, které dělá hry podle šablony. Jejich novým heslem je otevřený svět a spousta vedlejších aktivit, které jsou v každé z posledních her takřka identické. Jasně, některé opravdu zaujmou a pobaví, zvláště ty propracovanější a košatější z Assassin's Creed Origins, ale většina tu je jen k tomu, aby obohatila prázdnou mapu o nějaký ten otazníček. A myslím si, že v novém pokračování tomu nebude.

Už když jsem viděl tento teaser poprvé, zahlédl jsem v tom Origins. Podobné textury, stejné nasvícení i pohyby. Jediné, v čem se ukázka liší, je zasazení a zbroj. Proto se bojím, že další díl bude jen obsáhlejším DLC s cenovkou AAA hry.

To jsou ale jen moje spekulace, které se opírají o tří sekundový záznam. Kdo ví, třeba tvůrci překvapí a vyvedou mě z omylu. Za to bych byl samozřejmě rád, protože avizované Starověké Řecko, kde by se měl Assassin's Creed Oddysey odehrávat, by si rozhodně úspěch zasloužil. Ještě víc pokud by se naplnily spekulace zdrojů Kotaku, které tvrdí, že bychom se měli vrhnout o něco hlouběji do historie. To ale zní velice nepravděpodobně, protože sami tvůrci při propagaci posledního dílu tvrdili, že Origins vykresluje vznik Bratrstva Asasínů. Pravděpodobnější scénář tedy bude ten nejvíce omýlaný, tedy že půjde o přímé pokračování Origins.

Je tu ovšem i třetí názor, jenž tvrdí, že Oddysey bude sledovat hned tři příběhové linky. Dostane se na pokračování příběhu Ayi a Bayeka, užijeme si i dostatek moderních dní a zamíříme i do dob krále Xerxa, kterého měl zabít Darius skrytou čepelí, která je v podstatě znakem celé série. Zní to šíleně, ale když se nad tím zamyslíme, tak by to mohlo docela dobře fungovat i z hlediska organizace vývoje.

Každý zapálený pařan ví, že na hrách pracují desítky lidí. Spousta z nich se stará o to, jak slepit stovky tisíc řádků kódu tak, aby výsledek dobře fungoval, další připravují koncepty, řeší design a zbytek se stará o příběh. A právě tady by se dala jednoduše uplatnit dělba práce, aniž by vznikaly výraznější potyčky mezi scénáristy.

Toto je Sparta!

To jsem ale opět zabřednul do vod vlastních spekulací. Pojďme se raději věnovat něčemu, co by mohlo být více reálné. Co takhle frakce? Nejen podle názvu, ale i podle samotného teaseru už je asi jasné, že se opravdu podíváme do Starověkého Řecka. Tou dobou se značně uplatňoval i vliv Římanů, takže nejspíše můžeme čekat i je.

A kdo ví, třeba se podíváme i do Sparty. Anebo si za Sparťana rovnou zahrajeme! Teď se podržte, máme totiž hned dvě vodítka. Jedním z nich je samotný teaser. V něm neznámá postava skopává vojáka z útesu. Říká vám to něco? No jasně! „Toto je Sparta!" proslulá hláška z legendárního filmu 300 bitva u Thermopyl. A poté je tu helma jakožto část loga celé hry. Co vám připomíná její tvar? Jasně, hoplité.

Ostatně helma není jediným otazníkem. Velkou neznámou je i obrácené V. Dohromady s helmicí dávají podobu orlí lebky, která připomíná ikonický znak celé série. Samotné V by ale mohlo mít skrytý význam. Podle webu Techradar.com by mělo značit ranou insingnii prvního Bratrstva, které by mohlo být ještě starší než Skrytí. Že bychom přece jen zamířili o něco hlouběji do historie?

img-responsive

Assassin's Creed Oddysey | foto: www.gematsu.com

Úplně jiná hra

Pamatujete si na ty časy, kdy Ubisoft Montreal uhranul celý svět pirátskou odbočkou Black Flag? Komu by se nevryl do paměti svébytný Edward a jeho loď Kavka, s níž jsme probrázdili tisíce mil a potopili desítky lodí. A k tomu by se prý Oddysey mohl vrátit. Naznačuje to i jedna mise z Assassin's Creed Origins, kde jsme ovládali válečnou loď a snažili se s ní probít až k břehům Věčného města.

Zajímavě zní i možnost výběru pohlaví vaší postavy a větší důraz na RPG prvky. Ty se ostatně objevily už v předešlých třech dílech a v tom posledním jim Ubisoft dal ještě větší prostor. Nyní bychom se krom samotného vylepšování a levelování postavy měli dočkat i rozvětvených dialogů, což by bylo poprvé v celé sérii.

Tohle všechno jsou ale jen spekulace nebo informace od potencionálně nedůvěryhodných zdrojů. Proto se chceme zeptat vás, čtenářů, jaký máte názor. Myslíte si, že bude pokračovat příběh Skrytých, nebo půjdeme ještě hlouběji do historie? Dejte nám vědět do komentářů pod příspěvkem!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Více RPG prvků a výběr hlavního hrdiny. Co nabídne nový Assassin's Creed?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.