Jaké hry by se mohly objevit na olympiádě?

Už delší dobu se mluví o zařazení her na OH, ale až v poslední době nabrala debata na obrátkách. Které hry by se tam mohly objevit?

FIFA 18

FIFA 18 FOTO: Origin

Mezinárodní olympijský výbor údajně zvažuje přidání počítačových her mezi vybranou elitu olympijských sportů. Rozhodne se o tom už v roce 2019, veřejnosti se však rozhodnutí zpřístupní až o rok později na olympiádě v Tokyu.

Jelikož se mezi smetánku dostaly i šachy, není esport úplně bez šance. Do noty mu hraje obrovská komunita fanoušků, díky nimž je v dnešní době pořádáno spoustu turnajů o astronomické odměny. Ale právě kousky jako Dota nebo Counter Strike odejít s prázdnou.

Jak jsme psali v naší dnešní novince, MOV v případě zařazení počítačových her nepočítá s násilnými kousky. Na výsluní by se tak dostali jen některé tituly, které jsou v podstatě virtuální variací reálných sportů. Šanci ale mají i jiné zajímavé počiny, které nestaví na násilí, ale i přesto se mohou chlubit velkou komunitou hráčů. Proto jsme pro vás vybrali několik her, které bychom v případě kladného rozhodnutí s největší pravděpodobností na akci pořádané v roce 2024 v Paříži mohli vidět.

FIFA 24

FIFA vychází s železnou pravidelností už několik let a každoročně se jí daří získat dostatečné publikum, které si nový ročník pořídí. A není vůbec divu. Grafika je pokaždé o kus lepší, hratelností se řadí mezi nejlepší sportovní tituly a spoustu lidí přiláká i tzv. FUT. FIFA by tak mohla být zajímavou alternativou pro fanoušky fotbalu, pro které není olympijský turnaj tak prestižní jako jiné mezinárodní akce.

NBA 2K24

Z olympijské sezóny by mohli těžit i fanoušci basketbalu, kteří by na Hrách dostali hned dvojitou porci jejich oblíbeného sportu. Pro tento kousek mluví zejména fakt, že je ze všech sportovních titulů dlouhodobě vysoce hodnocený. Jeho skóre na Metacritic kleslo pod 80 bodů naposledy před deseti lety, kdy "renomé" značky pokazila verze pro PlayStation 2. Od té doby ale pravidelně získává osmdesátkové recenze a mnohdy se mu daří přeskočit i číslo 90. Pokud tuto "výkonnost" udrží i v dalších letech, pozvánka do Paříže by ho neměla minout.

Rocket League

Bláznivá variace na fotbal byla kometou roku 2015. Od té doby si ji vyzkoušelo několik desítek milionů hráčů a spousta z nich zůstala dodnes. Rocket navíc není jen skvělou hrou k odreagování, ale i perfektním kouskem ke sledování. Profesionálové totiž dokážou takové triky, až z toho jde hlava kolem. A koho by nebavilo dívat se na létající autíčka, která na rozličných mapách předvádějí doslova kouzla s přerostlým míčem?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jaké hry by se mohly objevit na olympiádě?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.