Může Gwent jednoho dne předehnat Hearthstone?

Gwent má obrovský potenciál, jedničkou na trhu ale stále zůstává Hearthstone? Dokáže ho zaklínačská karetní hra předehnat?

Gwent: The Witcher Card Game

Gwent: The Witcher Card Game FOTO: playgwent.com

Gwent vznikal poněkud kostrbatě. Šlo o myšlenku dvou zaměstnanců, kteří ale nejprve museli vedení dokázat, že jde o zajímavý nápad. Aby hlavy CD Projektu přesvědčili, museli během třech dní vytvořit koncept, mechaniky a následně jej prezentovat vedoucím. Vše vyšlo naprosto dokonale a z vedlejší aktivity v Zaklínači se postupem času vyklubala hra s velkým potencionálem pro esport.

Blafování na prvním místě

V čem tkví její síla? Jde zejména o herní styl, který můžete aplikovat. Máte na výběr z patnácti velitelů jednotlivých frakcí, z nichž každý má jinou schopnost. A právě díky ní a kombinaci správných karet můžete rozpoutat na svojí nebo soupeřově polovině doslova peklo.

Zajímavé navíc je, že všechny balíčky jsou poměrně vyrovnané a pokud nad hrou dostatečně přemýšlíte, dokážete porazit mnohem silnějšího soupeře i se startovním balíčkem. Jen se musíte dostat do třetího kola a doufat, že vám do ruky dostane správná karta.

img-responsive

Gwent: The Witcher Card Game | foto: Vlastní screenshoty

Hra navíc staví na blafování, které je nejúčinnější, pokud má váš protivník o jednu kartu méně a vy vedete. Můžete ho totiž doslova nalákat do pasti, donutit ho vytáhnout jeho nejlepší karty a ty své si nechat až na rozhodující okamžiky.

Během našich seancí strávených v Hearthstonu nám právě tento prvek chyběl. Titul od Blizzardu ale zase vyčnívá něčím jiným - obrovskou detailností. Je to sice prkotina, která v konečném součtu nehraje žádnou roli, ale klikání na interaktivní hrací desku se nám i po několika hodinách neomrzelo. Kdyby tuto funkci přidali i do Gwentu, skákali bychom radostí.

img-responsive

Gwent: The Witcher Card Game | foto: www.playgwent.com

Důležité jsou karty

Rozhodující je ale rozmanitost a počet karet. Ti z vás, kteří zaklínačské univerzum neznají, by si mohli říct, že tento svět nenabízí tolik zajímavých postav jako Warcraft. To se ale šeredně pletete. I když je ve hře zatím jen něco přes tisíc kartiček, tak tvůrci stihli ztvárnit jen "několik" ústředních postav herní a knižní série, k nimž přidali něco efektů počasí a dalších účinků.

Přitom spoustu dalších stále zůstává nezpracovaných. Ke slovu se ještě nedostali někteří z Potkaní, jež patřili mezi důležité postavy Sapkowského děl, svoji kartu by si rozhodně zasloužila i Calanthé, její předkové a spoustu dalších postav, na něž se často a neprávem zapomíná. My ale věříme, že tvůrci jednou tyto charaktery zpracují, ale určitě to nebude hned.

img-responsive

Gwent: The Witcher Card Game | foto: www.playgwent.com

Podpora esportu

K větší popularizaci by mohl pomoct i dlouhodobý esportový plán, s nímž CD Projekt RED počítá až do roku 2019. V rozmezí několika měsíců je naplánována řada turnajů o hodnotné ceny, které budou doplněny o neoficiální i oficiální klání, na nichž se budou hráči prát o cenné body do tabulky. Podle nich se následně rozhodne, kdo bude pozván na další akce.

Pokud ale nenasbíráte dostatek bodíků, nezoufejte! Stále totiž budete mít šanci dostat se na závěrečnou akci. Musíte však projít řadou ošemetných zkoušek a vybojovat si divokou kartu. Na posledním turnaji o ni mohli soupeřit pozvaní jedinci v kvalifikaci, předpokládáme tedy, že se něco podobného bude opakovat i v případě Gwent Open a Gwent Challenger.

img-responsive

Gwent: The Witcher Card Game | foto: www.playgwent.com

Pravě tento koncept společně s řadou nových karet, zajímavých aktualizací a příběhem by mohl pomoci Gwentu předehnat svého úhlavního Hearthstone. A my doufáme, že se mu to jednou podaří, protože by to prospělo obou stranám.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Může Gwent jednoho dne předehnat Hearthstone?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.