Návrat po 17 letech? Rune: Ragnarok je zpět v plné parádě

Oblíbená vikingská rubačka se po 17 letech vrací. Můžeme se těšit na spoustu nových funkcí spolu s příměsí RPG a otevřeného světa.

Rune: Ragnarok

Rune: Ragnarok FOTO: YouTube

Jak jsme psali v našem posledním článku, netradiční historická témata jsou fanoušky velice žádaná. A nepatří mezi ně jen Starověký Egypt nebo piráti, ale i vikingové, s jejichž herními variacemi se v poslední době doslova roztrhl pytel. Na podobné vlně se chce svézt i Rune: Ragnarok.

Jedná se o pokračování populární akční hry z roku 2000, ve kterém jsme si mohli zahrát v roli Ragnara. Ten sledoval konflikt Odina a Lokiho, po kterým měl nastat Ragnarok. Titul obsahoval dokonce i multiplayer a po několika letech od vydání byla vytvořena i desková hra.

No a po 17 letech Human Head Studios oznámili pokračování, na které se fanoušky snažili navnadit už několik dní. Opět si v něm budeme moct zahrát za stejného hlavního hrdinu s tím rozdílem, že hra bude mnohem lépe graficky zpracovaná a nabídne i jiný žánr a období.

Narozdíl od prvního dílu se můžeme těšit na prvky RPG a tradiční přísadu každého AAA titulu - otevřený svět. Ten bude centrem epické bitvy mezi severskými bohy, kteří na Zemi seslali příšery a další stvoření, kteří utlačují poslední zbytky lidského pokolení.

Abyste lidský druh zachránili, budete si muset vybrat jednoho z bohů, jenž vám na oplátku poskytne řadu speciálních schopností a bonusů. Jeden z nich například poskytne hráči schopnost kout legendární zbraně, další zase bude nepřemožitelným protivníkem v boji muže proti muži, zatímco ostatní získá přídavnou kořist při plenění vesnic nebo usedlostí.

Pokračování po dlouhých 17 letech mohlo vzniknout jen díky podpoře finanční a produkční společnosti ESDF Management. Ti svoje nadšení ohledně tohoto projektu rozhodně neskrývají.

 „Rune: Regnarok je první hrou, kterou opravdu chceme financovat. Jsme nadšení, že můžeme podporovat vizi našich partnerů z Human Head Studios, která uspokojí nejen dlouholeté fanoušky, ale i ty nově příchozí," rozplýval se Matt Candler.

Datum vydání ani platformy nejsou dosud známe. Dá se ale předpokládat, že dříve než příští rok se ji nejspíše nedočkáme.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Návrat po 17 letech? Rune: Ragnarok je zpět v plné parádě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.