Grafické orgie na 12 let starém stroji? Vybíráme čtyři nejlépe vypadající hry na PSP

PSP byl ove své době ekvivalentem dnešních chytrých telefonů, jeho hardware ale příliš nezářil. I přesto z něj někteří vývojáři dokázali vymáčknout maximum.

God of War: Ghost of Sparta

God of War: Ghost of Sparta FOTO: Alpha Coders

PSP je jednou z nejprodávanější handheldových konzolí všech dob. Od roku 2005 do 2014 prodalo Sony více než 82 milionů kusů. V jednu dobu byl tento stroj ekvivalentem dnešních chytrých telefonů a vyšla na něj řada AAA her. Které z nich vypadají nejlépe po grafické stránce?

God of War: Ghost of Sparta

Vývojáři exkluzivních titulů pro PlayStation vždy dokázali z konzolí vymáčknout maximum. Jedním z nich jsou i vývojáři série God of War, kteří se naplno předvedli právě v kousku s podtitulem Ghost of Sparta. Ten vyšel na samém sklonku života PSP a přinesl nejen skvělou hratelnost obohacenou o řadu zajímavých novinek, ale hlavně pohlednou grafiku, která v malém rozlišení vypadala opravdu pěkně a nic si nezadala s některými počiny pro PlayStation 3.

Tekken 6

Šestý Tekken nepotřeboval drastický výkon na vykreslování otevřeného světa, stačilo mu jen zvládnout uzavřené scény a několik efektů při úderech. A povedlo se mu to parádně. Ve své době vyčníval nad ostatními handheldovými tituly a konkurovat mu mohl snad jen God of War.

Assassin's Creed: Bloodlines

Ještě než jste se pustili do samotné hry, upoutalo vás úžasné úvodní video. To sice ani z části nereprezentovalo technický stav finální verze, ale skvěle se na něj koukalo a dokázalo na Bloodlines navnadit. Grafika vás po spuštění tedy mohla zklamat, ale rozhodně se nejednalo o žádnou tragédii. Pokud přihlédneme k faktu, že Assassin's Creed nabízel otevřené lokace, zabíjení templářů a všechno ostatní, co jste od něj v té době očekávali, vypadal i poměrně dobře. Na svou dobu.

NHL 07

Možná trošku překvapivá volba, ale pokud tuto hru do detailu rozeberete, zjistíte, že nevypadá zas tak špatně. Na publikum jako v posledních ročnících sice zapomeňte, na efektivní kličky a poměrně detailní textury už ne. Grafické zpracování ale možná vzalo tolik výkonu (času), že tvůrcům moc nezbylo na umělou inteligenci. Ta je i na nejvyšší obtížnost dětinsky jednoduchá, takže jakmile se po pár zápasech otřískáte a přijdete na soupeřův "algoritmus," nebude pro vás problém vstřelit i deset gólů za zápas.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Grafické orgie na 12 let starém stroji? Vybíráme čtyři nejlépe vypadající hry na PSP

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.