Grafické orgie na 12 let starém stroji? Vybíráme čtyři nejlépe vypadající hry na PSP

PSP byl ove své době ekvivalentem dnešních chytrých telefonů, jeho hardware ale příliš nezářil. I přesto z něj někteří vývojáři dokázali vymáčknout maximum.

God of War: Ghost of Sparta

God of War: Ghost of Sparta FOTO: Alpha Coders

PSP je jednou z nejprodávanější handheldových konzolí všech dob. Od roku 2005 do 2014 prodalo Sony více než 82 milionů kusů. V jednu dobu byl tento stroj ekvivalentem dnešních chytrých telefonů a vyšla na něj řada AAA her. Které z nich vypadají nejlépe po grafické stránce?

God of War: Ghost of Sparta

Vývojáři exkluzivních titulů pro PlayStation vždy dokázali z konzolí vymáčknout maximum. Jedním z nich jsou i vývojáři série God of War, kteří se naplno předvedli právě v kousku s podtitulem Ghost of Sparta. Ten vyšel na samém sklonku života PSP a přinesl nejen skvělou hratelnost obohacenou o řadu zajímavých novinek, ale hlavně pohlednou grafiku, která v malém rozlišení vypadala opravdu pěkně a nic si nezadala s některými počiny pro PlayStation 3.

Tekken 6

Šestý Tekken nepotřeboval drastický výkon na vykreslování otevřeného světa, stačilo mu jen zvládnout uzavřené scény a několik efektů při úderech. A povedlo se mu to parádně. Ve své době vyčníval nad ostatními handheldovými tituly a konkurovat mu mohl snad jen God of War.

Assassin's Creed: Bloodlines

Ještě než jste se pustili do samotné hry, upoutalo vás úžasné úvodní video. To sice ani z části nereprezentovalo technický stav finální verze, ale skvěle se na něj koukalo a dokázalo na Bloodlines navnadit. Grafika vás po spuštění tedy mohla zklamat, ale rozhodně se nejednalo o žádnou tragédii. Pokud přihlédneme k faktu, že Assassin's Creed nabízel otevřené lokace, zabíjení templářů a všechno ostatní, co jste od něj v té době očekávali, vypadal i poměrně dobře. Na svou dobu.

NHL 07

Možná trošku překvapivá volba, ale pokud tuto hru do detailu rozeberete, zjistíte, že nevypadá zas tak špatně. Na publikum jako v posledních ročnících sice zapomeňte, na efektivní kličky a poměrně detailní textury už ne. Grafické zpracování ale možná vzalo tolik výkonu (času), že tvůrcům moc nezbylo na umělou inteligenci. Ta je i na nejvyšší obtížnost dětinsky jednoduchá, takže jakmile se po pár zápasech otřískáte a přijdete na soupeřův "algoritmus," nebude pro vás problém vstřelit i deset gólů za zápas.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Grafické orgie na 12 let starém stroji? Vybíráme čtyři nejlépe vypadající hry na PSP

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.