Vývojáři chtějí vydělat miliony. Proč tedy nesahají po netradičních historických tématech?

Hry jsou skvělý způsob, jak hráčům přiblížit historické události. Proč ale všichni sahají po profláklých okamžicích, když jsou klíčem k úspěchu neokoukaná témata?

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice FOTO: Steam

V jednu chvíli byly velice populární hry ze 2. světové války, načež vývojáři přesedlali na budoucnost. Nyní ale hráče opět láká historie, což dokazuje úspěch Battlefieldu 1 a dosud nevydaného Call of Duty: WWII. Jenže mezi tyto velikány světové historie začínají zatínat klín jiná studia a mnohem zajímavější témata lidských dějin.

img-responsive

Call of Duty: WWII | foto: Polygon

Fenomén s názvem piráti

Ve stínu se dlouho krčili piráti. Ty velice dobře známe z televizních obrazovek a kin v podání Pirátů z Karibiku, ale žádná společnost se dlouho nechtěla do těchto neprobádaných vod pustit. Poté ale převzal otěže Ubisoft a jako blesk z čistého nebe vypustil do světa jeden z nejpovedenějších dílů Assassin's Creed s podtitulem Black Flag.

Tomu k 11 milionům prodaným kopiím nepomohlo jen zajímavé téma, ale i skvělé zpracování. Titul totiž stavěl na zajímavých námořních soubojích a hlavně úchvatné atmosféře, kterou dokázala kanadská pobočka společně s tou ze Singapuru dokonale vykreslit.

A právě díky průkopníkovi s podtitulem Black Flag se nyní můžeme těšit na dvojici zajímavých her z pirátského prostředí - Sea of Thieves a Skull and Bones. Každá tento námět uchytí z jiného konce a přinese hráčům odlišný pohled na věc. Už teď je ale jisté (podle ohlasu fanoušků), že tyto kousky čeká zajímavá budoucnost.

img-responsive

Assassin's Creed: Origins | foto: Assassinscreed.ubisoft.com

Vikingové táhnou

Jedním z fenoménů poslední doby je i vikingská mytologie. Tu proslavil zejména seriál Vikingové, který si napříč celou zemí získal obrovské množství příznivců, z nichž se některé společnosti snažili také něco vytěžit.

Olej do ohně přililo slovenské studio Game Farm, které na začátku roku přivedlo na svět rubačku Vikings: Wolves of Midgard. Prorazit se pokusila i dvojice méně známých kousků Jotun: Vallhala Edition a Vallhala Hills. Největší úspěch ale slavila nedávno vydaná hra od tvůrců DMC: Devil May Cry a Heavenly Sword.

Hellblade: Senua's Sacrifice jste v den vydání našli na každém druhém herním kanále. A není se čemu divit. Hra totiž nabídla úžasný příběh, audiovizuální orgie a skvělou hlavní hrdinku, která se vydala do samotného pekla, aby z něj vytáhla svého milence. Vývojáři si s vámi navíc celou dobu hrají, takže nemáte jistotu, jestli to, co vidíte, je blud nebo realita.

img-responsive

Hellblade: Senua's Sacrifice | foto: Steam

Netradiční téma = úspěch?

Fakt, že tituly s netradičními historickými tématy hráče lákají, dokázal i Assassin's Creed Origins. Velký povyk kolem jeho oznámení nezpůsobilo jen renomé značky, ale zejména zasazení do Starověkého Egypta. Kdo by si nechtěl vyzkoušet, jaké je to sloužit Kleopatře, prozkoumávat rozsáhlý otevřený svět nebo bojovat pod vodou?

Netradiční témata mají v dnešní době dveře otevřené dokořán a když se jedná o slavnou značku, jsou na půli cesty k obrovskému úspěchu. A pokud jsou dobře pracované, nic jim nebrání vyšlapat si cestičku mezi největší legendy herního průmyslu. To by si měli uvědomit ty největší společnosti a méně svazovat vývojářům ruce.

Své by o tom mohl vyprávět Patrick Söderlund, který na poprvé zamítl koncept první světové války a když jej konečně schválil, EA se to několikanásobně vrátilo. Podobné zkušenosti má i tvrdošíjný Activision.

img-responsive

Battlefield 1 | foto: www.playingdaily.pl

Chápeme, že podobné vydavatelské domy nechtějí následovat osud THQ a podobných firem, které zkrachovali, ale v tomto případě mnohdy platí známé přísloví "risk je zisk." A když svým vývojářům věříte, může se to jen vyplatit…

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vývojáři chtějí vydělat miliony. Proč tedy nesahají po netradičních historických tématech?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.