Proč se Switch stal nejrychleji prodávanou konzolí od Nintenda?

Switch je doslova fenomén. Hned po svém vydání si fanoušci rozebrali miliony kusů a konzole je dodnes nedostatkovým zbožím. Jak se to Nintendu povedlo?

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Reddit

Nintendo zvolilo při tvorbě Switche unikátní cestu. Vykašlalo se na jakékoliv soupeření se Sony a Xboxem na poli hardwaru a místo toho opět přineslo další unikátní kousek, který spojuje handheldové hraní s klasickou domácí konzolí.

O něco podobného se v minulosti pokusilo i Sony nebo Sega. PSP a PS Vita se snažili nabídnout hráčům zážitek porovnatelný s AAA tituly a to například v metru nebo ve škole. Na PS Vita dokonce můžete hrát za pomoci Remote Play všechny kousky z PS3 a PS4. Jenže abyste toho dosáhli, musíte obě konzole spárovat a nechat je zapnuté. To u Nintenda Switch nehrozí.

Japonská společnost totiž zvolila kombinaci domácí a handheldové konzole. Pokud si chcete užít hry ve vysokém rozlišení na vaší televizi, můžete se pohodlně usadit na gauč a hrát. Pakliže dostanete chuť na některý z titulů mimo domov, vezmete si jen ovladač s displayem a můžete pařit cokoliv vás napadne.

A v tom je největší umění Nintenda. Jednou za několik let dokážou celou herní obec šokovat něčím úplně novým a ostatní velké firmy od ní doslova kopírují. Stejné to bylo v případě DS, Wii a podobně to vypadá i nyní, kdy je handheldový a mobilní trh mnohem silnější, než kdy dříve.

Právě tato schopnost pokaždé dokáže obohatit herní svět a těžit z toho můžou i fanoušci konzolí od Microsoftu a Sony. Jakmile Nintendo vymyslí něco zajímavého, můžou se obě dvě společnosti přetrhnout, aby vytvořili něco podobného. Switch zatím příliš velký dopad na ostatní firmy neměl, ale to se může velice rychle změnit.

img-responsive

Nintendo Switch | foto: Polygon

Sice je na to ještě brzy, ale my jsme zvědaví, s čím přijdou géniové z Japonska příště. Pokémon Go a průlom "mobilním hraní" už máme za sebou, jak tedy obohatí svět nyní? Odpověď nejspíše přinesou už následující roky…

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč se Switch stal nejrychleji prodávanou konzolí od Nintenda?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.