Génius stojící za sérií Doom: Čtyři zajímavosti o Johnu Carmackovi

John Carmack patří mezi největší legendy herního průmyslu a jako takový je i hodně známý. Tohle jste o něm ale nevěděli!

DOOM

DOOM FOTO: Reprofoto YouTube

Neskutečná pracovní morálka

John Carmack byl jednou popsán jako člověk, který se s ostatními lidmi příliš nestýká. Jeho světem je počítač a práce. Do ní přichází v "bezbožnou" hodinu a odchází až po opravdu dlouhé době. Prací prý dokázal strávit i 80 hodin týdně a když se v roce 2000 oženil, musel si vzít na líbánky i svůj počítač…

Zavřený v kanceláři

Když byl id Software ještě v plenkách, zamknul se jeden z jeho největších mozků, John Romero, v kanceláři. Většina lidí by nejspíše na takový problém zavolala profesionála, ale John Carmack zvolil jiné řešení - rozsekal dveře sekerou. Ale ne ledajakou. Jednalo se o sběratelský kousek, který měl cenu 5000 dolarů.

Odešel z univerzity

Většina úspěšných lidí mají společnou jednu věc - odešli ze školy. A výjimkou není ani Carmack, který studií zanechal po dvou semestrech a vydal se na dráhu herního vývojáře. Nejprve pracoval na volné noze, potom jej ale zlákal Sodtdisk, kde se setkal Johna Romera a Adriana Carmacka.

Zakladatel Armadillo Aerospace

Carmack vždycky měl slabost pro daleké a neznámé věci. A jelikož měl k dispozici dostatek financí, založil zajímavý projekt Armadillo Aerospace. Ten měl za cíl vycvičit posádku vesmírné lodi a vyslat ji na oběžnou dráhu. Jenže v roce 2013 byl projekt "uložen ke spánku" a v roce 2015 jej skoupili jeho bývalí zaměstnanci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Génius stojící za sérií Doom: Čtyři zajímavosti o Johnu Carmackovi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.