Game of Thrones od Bethesdy? Máme několik náznaků

Bethesda momentálně pracuje na dvojici velkých titulů a podle spekulací by jednou z nich mohlo být RPG ze světa Game of Thrones.

Game of Thrones

Game of Thrones FOTO: www.time.com

Knižní tituly od George R. R. Martina a seriály od HBO si ve světě získaly obrovskou oblibu, hry ale příliš nezazářily. Nejpovedenějším kouskem byla adventurní adaptace od studia Telltale, RPG se stejnojmenným názvem nebo řada strategií už ale padla v zapomnění.

Je velice divné, že se jiná studia této obrovské možnosti nechopila a nezkusila vytvořit vlastní adaptaci populární "Písně ledu a ohně." Podle posledních spekulací kolujících internetem a herními fóry by se to ale mohlo velice rychle změnit.

Nedávno se totiž objevila stránka s prozaickým nadpisem Bethesda: Game of Thrones. Na tu už se v současné době nedostanete, je tedy velice pravděpodobné, že věhlasná společnost stojící za takovými velikány jako je Fallout nebo The Elder Scrolls opravdu něco podobného kutí.

Spekulacím napomáhá i fakt, že samotná Bethesda oznámila práce na dvou dosud neznámých projektech. A údajně jde o něco velkého, ne o žádné předělávky na telefony.

Jakmile se tento "fám" začal šířit, všichni začali mluvit o pokračováních The Elder Scrolls a Fallout. Prvně jmenovaná značka se dalšího pokračování nejspíše jen tak nedočká. Vývojáři totiž stále živí novým obsahem jeho MMO podobu, pátý Fallout už ale zní pravděpodobněji. A co druhý titul? Opravdu jím bude Game of Thrones?

Neříkejte, že by se vám tato myšlenka nelíbila. Bethesda je mistr v RPG žánru a pokud pomineme několik výjimek (CD Projekt RED, Guerilla Games…), nemá téměř konkurenci.

I kdyby k ničemu podobnému nedošlo, mají se fanoušci na co těšit. Nejenže se připravuje řada dalších seriálů z tohoto světa, ale i dvojice her. První z nich má být pokračování adventury od Tellate Games, zatímco ta druhá browserová hra od Bigpointu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Game of Thrones od Bethesdy? Máme několik náznaků

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.