Pokusí se Sony prorazit s novým ovladačem?

Vytváří Sony ovladač podobný tomu od Nintenda Switch? Měl by vůbec smysl? To se dozvíte v článku.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Reddit

Potřebuje Sony nový ovladač? Tato otázka může vyznít poněkud divně, ale pokud se podíváme na Nintendo Switch, tak zjistíte, že začíná vážně konkurovat dvojici zajetých konzolí. Není to v silnějším hardwaru nebo lepším rozlišení, ale samozřejmě v jeho originálním ovladači. Ten vám umožní hrát jakékoliv kousky z tohoto stroje prakticky kdekoliv.

Japonská společnosti stojící za PlayStationem se už v minulosti snažila na výdobytky Nintenda reagovat. Předvedla to zejména v éře "Wíčka," které stavělo na pohybovém ovládání. Co udělalo Sony? Vytvořilo PS Move.

Nyní když ztrácí i přídomek nejsilnější konzole na trhu, musí začít reagovat. Na novou generaci je ještě příliš brzy a přivést na svět další vylepšenou PS4 už také nemá smysl. Proč se tedy nepokusit o ovladač podobný tomu ze Switche?

Asi by to byla pořádně drahá záležitost, ale představte si, že byste mohli hrát ty největší pecky kdekoliv a kdykoliv. Uncharted 4 ve vlaku, NHL 18 ve škole nebo Horizon: Zero Dawn během čekání na autobus… Nezní to úžasně?

img-responsive

Horizon Zero Dawn | foto: www.electrogeek.com

A představte si, že podobné úvahy nejsou vůbec nereálné. Mobilní a handheldové hraní začíná přebírat majoritní pozici na trhu a u jeho popularizace stálo samotné Sony. Vzpomeňte si na úspěch PSP nebo jeho pokračovatele PS Vita. To už je tu s námi pěknou řádku let a společnost jej stále podporuje. Není ale čas jej nahradit něčím lepším?

Právě ovladač á la Nintendo Switch by mohl být vynikajícím řešením. Nejenže by potěšil občasné hráče menších titulů, ale i lidí, pro které je hraní denním chlebem a bez pořádného AAA si svůj život nedokážou představit.

Někteří snílci dokonce vymysleli i jeho podobu. Samozřejmě do ni započítali i osobitý design PlayStationu, který je na první pohled jasně zřetelný.

Chtěli byste podobný ovladač, nebo se spokojíte s tím starým? Dejte nám vědět do komentářů!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokusí se Sony prorazit s novým ovladačem?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.