Čtyři důvody, proč bude Age of Empires IV velká pecka!

Proč by mohl být další díl Age of Empires opravdu úspěšný? Důvody naleznete v článku!

Age of Empires 4

Age of Empires 4 FOTO: YouTube

Zkušení vývojáři

Na pozici vývojáře dalšího dílu Age of Empires nemohl existovat lepší kandidát. Relic Entertainment se pyšní roky zkušeností v RTS žánru a na své pažbě má opravdu úspěšné zářezy. Toto studio je otcem série Company of Heroes, která prodala dohromady více než čtyři miliony kusů a v srdcích fanoušků si našla své pevné místo. Velice kladně hodnocený je i titul Warhammer 40,000: Dawn of War, jehož pokračování je ještě více populární.

Silná komunita

Viděli jste to sami. Když Microsoft oznámil nový díl, byl toho plný internet. Všichni sdíleli trailer, zprávy a radovali se na komunitních skupinách. Také aby ne, když na něm většina hráčů vyrostla a začala si díky němu formovat svůj kladný vztah ke strategiím. Jak to ale může pomoct finálnímu titulu?

Šťastná komunita = platící komunita. A ta kolem Age of Empires je nyní nadmíru šťastná. Konečně se dočkala dalšího pokračovaní, jednička a dvojka bude zremasterovaná. Stačí jen nabít svou internetovou peněženku a začít nakupovat...

Malá konkurence

Her tohoto typu příliš mnoho nenajdete. Podobná je snad jen Civilizace od Firaxisu, ve které ale hrají prim hexagony a tahové souboje. Pokud budeme hodně tolerantní, můžeme do tohoto seznamu zařadit i některé díly Total War, ty by ale s oznámením Total War Saga neměly příliš překážet. Age of Empires IV má tedy cestičku předem vyšlapanou.

Mnohem lepší grafika a funkce

Dvanáct let je dlouhá doba. Během toho času se technologie posunuly a to, co bylo dříve považováno za špičkový hardware, patří dnes do muzeí. Vývojáři mají na vývoj nejen ze svých zdrojů, ale i od vydavatele, dostatečný rozpočet, mohou se tedy pustit do propracovanějších technik, funkcí a vylepšit je tak, aby v nich našli něco svého nejen staří matadoři, ale také nováčci. To bude velká výzva, ale věříme, že se to studiu Relic Entertainment podaří.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čtyři důvody, proč bude Age of Empires IV velká pecka!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.