Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Během probíhajícího Gamescomu byl konečně oznámen čtvrtý díl Age of Empires! Co všechno o něm víme?

Age of Empires 4

Age of Empires 4 FOTO: YouTube

Na Age of Empires vyrůstaly tisícovky ne-li stovky hráčů. Někteří matadoři trávili čas s prvním dílem, který se objevil už v roce 1997. Další utopili stovky hodin v o dva roky mladší dvojce a ostatní zase s láskou vzpomínají na trojku z roku 2005.

Série je stále populární a spoustu lidí na ni vzpomíná s láskou. Proto není divu, že oznámení čtvrtého dílu nadělalo v herním světě takový rozruch. Noví tvůrci to ale budou mít hodně těžké, neboť fanoušci budou očekávat opravdu kvalitní titul.

Microsoft to ví a proto sáhnul po zkušeném studiu, které strategie úspěšně tvoří několik let. Šťastným vyvoleným se stal Relic Entertainment, jehož sídlo je umístěno v kanadském Vancouveru. Pokud tyto vývojáře neznáte, vězte, že je hra v opravdu dobrých rukou. Mají totiž zkušenosti s úspěšnými sériemi jako Company of Heroes, Homeworld nebo Warhammer 40,000.

„Jsme nadšení, že můžeme dál rozvíjet tuto sérii a máme radost z toho, že ji můžeme sdílet s Relic Entertainment. Toto studio má bohaté zkušenosti s tvorbou kvalitních RTS her, což z něj dělá ideálního partnera pro nadcházející díl Age of Empires. Těšíme se, až fanoušci konečně uvidí plody jejich práce," stojí v oficiálním vyjádření na blogu Microsoftu/Xboxu.

„Všem, kteří to s Age of Empires vydrželi celých dvacet let, od srdce děkujeme a už se nemůžeme dočkat, až vám přineseme další kousek historie."

Abyste na ni byli připraveni i vy, můžete sledovat sérii videí od samotných vývojářů s názvem Age Up! V nich neočekávejte nic nového ze hry, ale zábavnou formou podané informace o dějinách obsažených států a jeho dominantách.

V prvním díle se komunitní manažer Joe Homes podíval na jednu z nejstarších civilizací vůbec - Egypt. Chcete se dozvědět něco zajímavého o pyramidách, historii a připravit se nejen na čtvrtý Age of Empires, ale i na nadcházející Assassin's Creed Origins? Pak se podívejte na video.

A jak to vypadá s datem vydání? Vydavatel Microsoft ještě neukázal ani záběry z hraní, dá se tedy předpokládat, že je titul teprve v rané fázi vývoje. Víme ale, že vyjde exkluzivně na počítače s operačními systémy Windows 10.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte 2D psychologickou hororovou hru zcela zdarma

23.01.2019 21:08 Pokud nemáte co hrát, máme pro vás tip, jak rozšířit svoji knihovničku o další zajímavý kousek.

Herní nebe za rohem: Ty nejlepší hry, které vyjdou v prvním čtvrtletí 2019

23.01.2019 20:13 Je tu nový rok a společně s ním přichází i nálož v podobě nových her. Pojďme si představit ty,…

Související:

Nejčtenější články

  1. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  2. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

  3. Nekompromisní grafický výkon za nízkou cenu? Ten má nabídnout GTX 1660 Ti

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.