Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Během probíhajícího Gamescomu byl konečně oznámen čtvrtý díl Age of Empires! Co všechno o něm víme?

Age of Empires 4

Age of Empires 4 FOTO: YouTube

Na Age of Empires vyrůstaly tisícovky ne-li stovky hráčů. Někteří matadoři trávili čas s prvním dílem, který se objevil už v roce 1997. Další utopili stovky hodin v o dva roky mladší dvojce a ostatní zase s láskou vzpomínají na trojku z roku 2005.

Série je stále populární a spoustu lidí na ni vzpomíná s láskou. Proto není divu, že oznámení čtvrtého dílu nadělalo v herním světě takový rozruch. Noví tvůrci to ale budou mít hodně těžké, neboť fanoušci budou očekávat opravdu kvalitní titul.

Microsoft to ví a proto sáhnul po zkušeném studiu, které strategie úspěšně tvoří několik let. Šťastným vyvoleným se stal Relic Entertainment, jehož sídlo je umístěno v kanadském Vancouveru. Pokud tyto vývojáře neznáte, vězte, že je hra v opravdu dobrých rukou. Mají totiž zkušenosti s úspěšnými sériemi jako Company of Heroes, Homeworld nebo Warhammer 40,000.

„Jsme nadšení, že můžeme dál rozvíjet tuto sérii a máme radost z toho, že ji můžeme sdílet s Relic Entertainment. Toto studio má bohaté zkušenosti s tvorbou kvalitních RTS her, což z něj dělá ideálního partnera pro nadcházející díl Age of Empires. Těšíme se, až fanoušci konečně uvidí plody jejich práce," stojí v oficiálním vyjádření na blogu Microsoftu/Xboxu.

„Všem, kteří to s Age of Empires vydrželi celých dvacet let, od srdce děkujeme a už se nemůžeme dočkat, až vám přineseme další kousek historie."

Abyste na ni byli připraveni i vy, můžete sledovat sérii videí od samotných vývojářů s názvem Age Up! V nich neočekávejte nic nového ze hry, ale zábavnou formou podané informace o dějinách obsažených států a jeho dominantách.

V prvním díle se komunitní manažer Joe Homes podíval na jednu z nejstarších civilizací vůbec - Egypt. Chcete se dozvědět něco zajímavého o pyramidách, historii a připravit se nejen na čtvrtý Age of Empires, ale i na nadcházející Assassin's Creed Origins? Pak se podívejte na video.

A jak to vypadá s datem vydání? Vydavatel Microsoft ještě neukázal ani záběry z hraní, dá se tedy předpokládat, že je titul teprve v rané fázi vývoje. Víme ale, že vyjde exkluzivně na počítače s operačními systémy Windows 10.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.