RPG s retro grafikou a taktickým bojovým systémem? To je Iron Oath

Tahová RPG s retro grafikou jsou stále v kurzu. Lidé se chtějí vrátit do dob, kdy byly hry ještě poctivým řemeslem, kdy je každý vývojář dělal od srdce a jak nejlépe mohl. Proto nyní na Kickstarteru slaví velký úspěch zajímavá taktická role playingová hra s názvem Iron Oath.

Iron Oath

Iron Oath FOTO: www.theironoath.com

Vše si předem rozmyslete

Nejsilnější stránkou tohoto kousku je soubojový systém. S nepřáteli se budete potýkat v každé úrovni a proto se vývojáři snažili, aby byl co nejpropracovanější. K jejich poražení budete muset pečlivě plánovat. A to nejen kvůli vhodnému pohybu a přesunu vašich bojovníků, ale hlavně jejich zdrojům.

Souboje jsou postaveny na takové bázi. Bojiště je rozsekáno do malých hexagonů, jejichž velikost i tvar se může v každé lokaci odlišovat. Nezávisí jen na velikosti celé lokace, ale i okolních předmětech, které můžete mimo jiné využít ve svůj prospěch.

Krom speciálních útoků bude mít každá z postav speciální schopnosti, jejichž aktivování stojí duše. Těch máte jen omezené množství a během hry se musíte naučit jejich správě. Přece nechcete, abyste na konci levelu byli odkázáni jen na základní útoky. Co kdyby tam čekal nějaký těžký soupeř?

RPG jak má být

Jako v každém správném RPG nás čeká i obrovský svět. Ten je rozdělen do devíti unikátních regionů, v nichž se nachází více než padesát měst. Ale nemyslete si, že to tak zůstane napořád. Rozhodnutí, která během příběhu provedete, budou mít zásadní vliv na okolní svět. Společně s předskriptovanými a náhodnými událostmi se bude dynamicky měnit ekonomika i politické uskupení.

Může se tedy stát, že jedna ze zemí nepřenese přes srdce vaše činy nebo akce jiného panovníka a vyhlásí mu válku. To může vést nejen ke změnám vlastníků, ale i ničení celých měst. Dobře si tedy každé z nich prohlédněte a užijte si ho plnými doušky, protože až se na to samé místo zase vrátíte, nemusí tam už stát...

Mimo měst se budete pohybovat i v zatuchlých kobkách. Z nich si každý hráč odnese odlišný zážitek, protože jejich podoba bude díky procedurálnímu generování pokaždé jiná. A věřte, že se je vyplatí dopodrobna prozkoumávat. V zapomenutých uličkách či tajemných místnostech můžete najít zajímavé předměty, dávno zapomenuté artefakty nebo svatyně bohů, s jejichž požehnáním dosáhnete lepších výsledků během boje nebo jiných aktivit.

Unikátní schopnosti

Postavy, s níž se budete moci vydat na dobrodružnou výpravu, bude mít vlastní příběh. Každá z nich si prožila jiná traumata a také se vydala na jinou stezku, což vám nabízí i rozličnou paletu schopností, které můžete dál rozvíjet.

Ve hře naleznete spoustu způsobů, jak vaše postavy upravit k obrazu svému. Jakmile charakter nasbírá dostatek zkušeností, postoupí na další úroveň, za kterou dostane body talentů. Ty můžete investovat do rozličných větví, z nichž každá nabízí vlastní výhody, jejichž kombinací můžete dosáhnout úžasných výsledků.

Reputace je důležitá

Během toulek světem budete za svoje činy sklízet nejen tučné odměny, ale i body reputace. Jak později zjistíte, ta je mnohem důležitější než všechno zlato na světě. Ale peníze budete potřebovat stejně tak.

Svojí partě totiž budete muset platit výlohy za cestu, ubytování, starat se o zásoby a ani hrdinové nebudou nastavovat svůj kejhák zadarmo. Pokud jim nedokážete zajistit včasnou výplatu, můžete na jejich pomoc rychle zapomenout.

Iron Oath má před sebou ještě hodně dlouhou cestu. Napovídá tomu i datum vydání, které je předběžně stanoveno na rok 2019. Už teď se ale nemůžeme dočkat!

Témata: Iron Oath | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: RPG s retro grafikou a taktickým bojovým systémem? To je Iron Oath

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.