Z kmene v prosperující civilizaci: O to se pokusíte v Neolithic

Na Kickstarteru se objevila další zajímavá strategie, v níž se můžete ujmou vedení jednoho ze starověkých států a od píky ho provést historií.

Neolithic: First City States

Neolithic: First City States FOTO: Kickstarter

Zajímalo vás, s jakými příkořími se museli potýkat pravěcí lidé? Chtěli jste si někdy vyzkoušet, jaké to v té době bylo? S novou strategií Neolithic: First City States budete mít konečně příležitost.

Tato hra vás zanese do Doby bronzové. Tehdy ještě lidé žili v kmenových uskupeních a něco jako města téměř neexistovalo. Jenže právě v tomto období se začaly rozvíjet větší uskupení lidí a ti potřebovali i dostatek místa pro život. Proto začaly vznikat města.

A právě tak začnete i vy - s malým kmenem čítajícím několik lidí a pokusíte se o jeho rozvoj. Nejprve bude kmen přežívat lovením zvířat a sbíráním bobulí, jak ale budou přibývat lidé a postupovat čas, zpřístupní se i některé technologie. Díky nim budete moct postavit lepší příbytky, poskytnout kvalitnější stravu a rozšířit svou kolonii o další příslušníky.

Hra chce stavět na obrovském otevřeném světě, který můžete volně prozkoumávat a podle libosti se v něm usazovat. Překážkou ale budou ostatní národy. Každý z nich má k dispozici jiné prostředky, nabídne hráči rozličné předměty a bonusy.

Hlavním prvkem ale zůstává stavba. Ta je už v této chvíli detailně rozpracovaná a umožní vám postavit svoje město podle libosti. Krom klíčových budov očekávejte i pouliční lampy, cesty, kanály, sochy nebo svatyně.

Pokud vás projekt zaujal, můžete jej podpořit na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá ještě 19 dní a autor potřebuje vybrat ještě minimálně čtyři tisíce australských dolarů, aby mohl v pracích pokračovat. Podaří se mu to?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Z kmene v prosperující civilizaci: O to se pokusíte v Neolithic

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends jako záchrana. Akcie EA po úspěchu nového battle royale titulu vzrostly na ceně

  2. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  3. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.