Pět nejlepších cyberpunkových her. Hráli jste je?

Svět ovládaný korporacemi a počítačovými technologiemi - o tom pojednává cyberpunkové téma. Kterým hrám se ho podařilo vykreslit nejlépe?

Observer

Observer FOTO: Steam

Remember Me

Remember Me je cyberpunkový počin od tvůrců Life is Strange. V něm hrajete za Nilin, která působí v odbojové skupině zvané Errorists. Stejně jako ve většině podobných počinů tu bojujete proti megakorporaci zvané Memorize, která má ve světě více moci, než by bylo záhodno. Pokud si ji chcete zahrát, tak nyní máte jedinečnou příležitost Na Steamu totiž probíhá akce, během které ji seženete s 80% slevou.

Shadowrun

Tento titul patří mezi průkopníky, neboť je jedním z prvních, který se tomuto tématu věnuje. Vyšel už v roce 1993 pouze na SNES. Těm, kteří si ho chtěli zahrát a neměli doma tuto konzoli, udělalo o dvacet let později radost studio Harebrained Schemes, které značku oživilo.

System Shock 2

Série System Shock se nesmazatelně zapsala do análů herního průmyslu. Už jednička byla velice povedená, ale dvojka na konci tisíciletí přinesla mnohem více zajímavých prvků a first-person akci říznutou s RPG, která nejednoho fanouška vtáhla a zabavila na několik hodin. Hra také po právu dostávala vysoká hodnocení a v řadě prestižních magazínů získala cenu hry roku.

Gemini Rue

Jednomu kalifornskému studentovi se povedlo něco, co nedokáže spoustu velkých studií se stovkami zaměstnanců. Vytvořil hru se zajímavým příběhem a hratelností, která zaujala i svým grafickým zpracováním a hlavně rozlišením. Titul totiž běžel jen na 640x480 bodů.

Observer

I když jsme v naší recenzi ohodnotili tento zajímavý počin jen 65% známkou, musíme uznat, že jde o opravdu povedený kousek. Jeho nejsilnější stránkou je atmosféra, kterou se mu daří vykreslit parádně. Více o ní si můžete přečíst zde.

img-responsive

Observer | foto: Steam

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nejlepších cyberpunkových her. Hráli jste je?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.