Nové RPG Crypt Crawlers bude pokaždé odlišné

Nové nezávislé RPG nabídne zajímavý otevřený svět a odlišné dobrodružství pro každého. Musí ale získat dostatek financí...

Obrázek je ilustrační. Pochází ze hry Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Obrázek je ilustrační. Pochází ze hry Yonder: The Cloud Catcher Chronicles FOTO: Vlastní screenshoty

Dobrých RPG her není nikdy dost. Už tento podzim by měla začít doslova nadílka pro každého fanouška tohoto žánru a příští rok může být ještě bohatší. Stačí jen, aby se zaplatil zajímavý počin na Indiegogo.com.

Ten nese název Dungeon Crawlers a je vyvíjen malým studiem z Rumunska. To působí na trhu už několik let, během nichž nasbíralo zkušenosti s vývojem titulů pro virtuální realitu a tyto schopnosti chtějí naplno přenést do svého nového počinu.

Podle nich má jít zajímavé akční RPG s otevřeným světem. Ten je údajně velice detailní a rozdělený do pěti hlavních oblastí, které můžete volně prozkoumávat. Pakliže by tvůrci sesbírali dostatek financí, plánují přidat další.

Hra bude stavět zejména na intuitivních bojích. Vývojáři se kasají mottem, že 'každý hráč si "vytvoří" vlastní soubojový systém.' Zatím nemáme tušení, jak toho chtějí docílit a ani informace s přiloženým videem nám to nevysvětlili. Budeme si tedy muset počkat na další průběh vývoje, jenž by nám to měl osvětlit.

S tím souvisí i umělá inteligence. O té jsme se toho také příliš nedozvěděli, ale podle tvůrců dokáže reagovat na vaše podněty a přizpůsobovat se vašemu stylu. V praxi jsme ji zatím neviděli, takže to nemůžeme potvrdit ani vyvrátit.

Hra dostojí i svému jménu, jelikož se po celém světě bude povalovat spousta kořisti. Některou získáte zabitím nepřátel, další prozkoumáváním kobek a následným vykrádáním hrobů či truhliček. A hlavně bude náhodně generovaná, takže žádný z hráčů na stejném místě nenajde identické předměty. Stejně to bude i s dungeony.

Jsme zvědaví, co se z titulu nakonec vyklube. Vývojáři bohužel ve své kampani na Indiegogo.com neposkytli dostatek informací, což je může v konečném součtu přijít velmi draho. Kdo by chtěl platit za něco, o čem neví, jestli se nakonec podaří a jak to bude na konci vypadat?

Pokud se vše podaří a přijde finanční injekce, už v říjnu můžeme očekávat beta verzi a na začátku toho příštího plnou hru. To značí, že titul už musí být v pokročilém stádiu vývoje, proto nechápeme, proč jsou tvůrci tak skoupí na informace...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nové RPG Crypt Crawlers bude pokaždé odlišné

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.