Pět nejlepších survival her

Survival se v poslední době stal velice vyhledávanou atrakcí vývojářů. Ze změti her jsme vybrali ty nejlepší, které byste rozhodně neměli minout.

Conan Exiles

Conan Exiles FOTO: Funcom

Don't Starve

Spousta survival her se snaží i o realizmus v podobě skvělé grafiky a dalších propracovaných prvků. Don't Starve tyto body splňuje a přidává k nim i něco svého. Nabízí nádherný kreslený 2D vizuál, promyšlený systém výroby, souboje se zvířaty, magii, výzkum... Klei Entertainment zkrátka vytvořili parádní titul, který se po právu zařadil do tohoto žebříčku.

img-responsive

Don't Starve Together | foto: Steam

The Long Dark

The Long Dark se zaměřuje hlavně na atmosféru post-apokalyptické Kanady a daří se jí to opravdu parádně. Hrajete za pilota, který se po globální kalamitě ocitne uprostřed mrznoucí krajiny. Nejsou tu žádní nemrtví, mutanti ani ostatní hráči, prostě "jen" bojujete proti přírodním elementům a divoké přírodě.

img-responsive

The Long Dark | foto: Steam

DayZ

Tento mód pro Armu se postupně prokousal až do stand-alone verze, kterou si oblíbilo spoustu hráčů. V zemi zamořené zombie nepřáteli musíte hledat základní zdroje obživy a zároveň bojovat nejen proti nemrtvým, ale i proti živým hráčům, kteří vás velice rádi oberou o nasbírané předměty.

img-responsive

DayZ | foto: Bohemia Interactive Studio

Minecraft

Nejslavnější éra Minecraftu sice dávno skončila, ale i přesto jej stále hraje spoustu lidí. A není vůbec divu, protože tu najdete spoustu způsobů jak hrát. Krom kreativního módu můžete sáhnout po jeho survival obdobě, v níž se musíte starat o obživu, pěstovat nebo hledat jídlo a hlavně stavět domy.

img-responsive

Minecraft | foto: Mojang

Rust

Úplně nazí a s kamenem v ruce se objevíte v neúprosném světě a snažíte se přežít. Musíte si hlídat, jestli postava nemá žízeň, hlad, dávat pozor na ostatní hráče a budovat vlastní základny. I když to na první pohled nevypadá, hra nabízí hloubku, spoustu zbraní, oblečení a surovin, které můžete těžit.

img-responsive

Rust | foto: Facepunch Studios

Čestná zmínka: Conan Exiles

Conan Exiles mísí prvky RPG s přežíváním. Za sběr předmětů, výrobu a zabíjení dostáváte zkušenostní body, které můžete rozdělit mezi základní schopnosti, nebo si za ně odemknout nové recepty. Dále lze stavět vlastní majestátní budovy, prozkoumávat zajímavý svět a užívat si jeho krás. Možností je opravdu hodně!

img-responsive

Conan Exiles | foto: Funcom

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nejlepších survival her

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.